Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עושים פירסינג והליקס באוזן – על מה חשוב להקפיד?

עושים פירסינג והליקס באוזן – על מה חשוב להקפיד?
קרדיט לתמונה: טרייבל טאטו

פירסינגים למיניהם הפכו דבר נפוץ ופופולרי ביותר בכל רחבי העולם, ובפרט בישראל, מזה כבר כמה שנים טובות. למעשה, נראה כי הפירסינג כאן כדי להישאר, וכבר עבר את שלב ה"אופנה החולפת". בעוד יותר ויותר נשים וגברים בוחרים לעשות פירסינג במקום זה או אחר בגוף, ופתאום אינספור אנשים מכירים שמות של אזורים ספציפיים באוזן בזכות השם הזהה שמקבל הפירסינג המיועד לאותו אזור (דוגמת הליקס…), חשוב לסקור כמה נקודות עיקריות עליהן חשוב להקפיד מהרגע בו מחליטים לעשות פירסינג. אלו הם חלק מהדברים שכדאי שתיקחו בחשבון בבואכם לעשות פירסינג באוזן ובהליקס:

עושים פירסינג והליקס באוזן - על מה חשוב להקפיד?
קרדיט לתמונה: טרייבל טאטו

זמן ההחלמה שונה באזורים שונים באוזן ובגוף – חשוב להבין כי פירסינג, בדומה לעגיל, הוא תהליך המהווה פגיעה מסוימת ברקמת הגוף, ולכן מצריך תהליך החלמה בהתאמה. אך לא כל העגילים או הפירסינגים מביאים לאותה פגיעה ברקמות הגוף, ולכן גם משך ואופי ההחלמה עשויים להשתנות ממיקום למיקום. למשל, הליקס הוא פירסינג יחסית פשוט אשר זמן ההחלמה הנדרש ממנו אינו ארוך או מאתגר במיוחד. לעומת זאת, עגילים ופירסינגים במקומות מרכזיים ורגישים יותר עלולים לדרוש זמן החלמה ממושך יותר, ומועדים יותר לזיהומים בתקופת ההחלמה. לכן, חשוב לבדוק ולוודא לפני שאתם עושים את הפירסינג – כמה זמן צפויה להימשך ההחלמה מפירסינג במיקום ספציפי זה והאם אמורים להיות אתגרים ספציפיים אליהם כדאי להיות מודעים מבעוד מועד (לדוגמה – אי יכולת לישון על צד מסוים של הפנים למשך כמה ימים או שבועות…)

פירסינג עושים אך ורק אצל בעלי מקצוע מנוסים – בעל המקצוע שיעשה לכם את הפירסינג למעשה צפוי להחדיר מחט לגוף שלכם ולעשות חור קטן באחת מרקמות הגוף. אמנם לא מדובר בעניין מיוחד או מסוכן ואכן אינספור נשים וגברים, ילדים ומבוגרים עושים עגילים ופירסינגים ללא הפסקה, כך שלא מדובר בתחום מסוכן ממנו יש להתרחק. אך זה נכון רק במידה ובעל המקצוע שעושה לכם את הפירסינג יודע מה הוא עושה. כשאתם בוחרים בסטודיו או מכון לעשות בו פירסינג, וודאו טוב טוב לפני כן כי מדובר באנשי מקצוע מנוסים וותיקים בתחום, בעלי ניסיון עשיר אשר יודעים בדיוק מה הם עושים וכיצד להדריך אתכם לטפל בפצע הטרי מיד לאחר שהם מסיימים. אל תתפשרו בנקודה זו – הקפידו לעשות פירסינג רק אצל פירסרים מנוסים ומקצועיים!

חשיבות עצומה להקפדה על היגיינה – אחת הדרכים לבחון עד כמה מקצועי ומנוסה מכון מסוים בו אתם שוקלים לעשות פירסינג היא לבחון את מידת ההקפדה במקום זה על היגיינה וניקיון. כמובן שהמקום עצמו צריך להיות יחסית נקי ומסודר, אך העניקו תשומת לב יתרה לאופן בו המקעקעים או הפירסרים עצמם עובדים – האם הם משתמשים בכפפות סטריליות חדשות? האם האם תמיד מחליפים מחט ופותחים מחט סטרילית חדשה עבור כל לקוח חדש? האם הם מקפידים כי סביבת הכיסא והעמדה בה עושים את הפירסינגים והקעקועים היא מסודרת נקייה ככל הניתן? גם כאן – אל תתפשרו על בעל מקצוע או על סטודיו שאינן מקפידים על כל כללי ההיגיינה והניקיון. זה מה שיבטיח לכפם פירסינג בריא ונקי מזיהומים מיותרים… 

למידע נוסף ולגלריית פירסינג היכנסו לאתר טרייבל טאטו – מכון קעקועים ופירסינג בתל אביב

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
בעולם החדש אתם חייבים ללמוד איך לעמוד מול קהל בהצלחה
אם אתם רוצים להצליח באמת, אתם פשוט חייבים ללמוד איך...
חווית קניה נוחה עם סופרמרקט בראשון לציון
כל אחד מאיתנו הולך לערוך קניות לביתו בזמן זה או...
לקרוא על יציאת מצרים מהגדה מהודרת
הגדה של פסח ממותגת הפכה בשנים האחרונות למוצר הקיים בכל...
כשאתם זקוקים לעזרה משפטית פנו לטוב ביותר
עורך דין שמטפל במקרה שלכם חייב להיות הטוב ביותר בתחומו,...
בחירת מצבה- הדרך להנציח את יקירכם כפי שהיה רוצה
במבט כולל מצבות נראות דומות זו לזו. רובן בהירות ולעיתים...
חשבו על היום שאחרי כמה שיותר מוקדם
אירועים שונים בחיים אינם נמצאים בשליטתנו או בתכנוננו, מטבע הדברים,...
עם הזכויות מגיעים החובות
אזרחות אמריקאית היא נחשקת מאוד בגלל האפשרויות הגלומות בה לכל...
איטום מרתפים בחורף
חדירה של מים למבנה היא בעיה שתמיד יש לקחת בכובד...
מדריך מקיף לאורח חיים דל פחמימות ועשיר בשומנים
הדיאטה הקטוגנית, או בקיצור קטו, הופכת את התסריט התזונתי הטיפוסי...
מעבדה מקצועית לתיקון מחשבים
המחשב הוא כלי העבודה העיקרי של רבים מאיתנו ולכן ברור...