Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עיריית בת-ים חילקה כ-140 מחשבים במסגרת פרויקט תקשוב מוסדות החינוך

עיריית בת-ים חילקה כ-140 מחשבים במסגרת פרויקט תקשוב מוסדות החינוך
צילום: עודד קרני לע״מ

שר החינוך, יואב גלנט, הגיע היום לבית הספר מלטון על מנת להעניק חלק מהמחשבים

תקופת הקורונה היוותה זרז משמעותי עבור מערכת החינוך בישראל במעבר לדיגיטציה ולמידה מקוונת. הלימודים שהתקיימו עד חודש מרץ האחרון במתכונת פרונטלית מלאה, עברו במהירות ללימודים מקוונים באמצעות מחשבים ובמכשירים דיגיטליים. מיד עם פרוץ הנגיף והמעבר ללמידה מקוונת, אגף החינוך בעריית בת-ים רכש מחשבים חדשים לתלמידים נזקקים בעיר, על מנת לצמצם פערים בין השכבות השונות באוכלוסייה ולאפשר לכל התלמידים בעיר ללמוד באופן קבוע ומוסדר.

עיריית בת-ים חילקה כ-140 מחשבים במסגרת פרויקט תקשוב מוסדות החינוך
צילום: עודד קרני לע״מ

היום בשיתוף פעולה עם משרד החינוך סיפקה עיריית בת-ים כ-140 מחשבים נוספים לתלמידים ותלמידות בגילאים שונים הלומדים בבית הספר מלטון. טקס חלוקת המחשבים בבית הספר מלטון התקיים במעמד שר החינוך, יואב גלנט, ראש העיר צביקה ברוט, מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלי יריב ומנהלת בית הספר, עליזה אפשרים, מנהלת בית ספר מלטון. מחשבים אלה מצטרפים לעוד אלפי מחשבים שחולקו מתחילת משבר הקורונה.

במקביל, בימים אלה יחלו  עבודות בכל בתי הספר בעיר, לשדרוג תשתיות המחשוב והכנסת קווי תקשורת  כולל ציוד מחשבים חדשני וציוד היקפי אחר, שמטרתם לתת מענה לבניית כיתות מתוקשבות, מעבדות  מחשבים והעמדת מחשבים בבתי הספר להשאלה לתלמידים. שילוב אמצעי קצה טכנולוגיים (מחשב נייד, מחשב לוח , ועוד) נותן מענה למגמה הרווחת בחינוך שעל פיה הטכנולוגיה היא חלק בלתי נפרד מתהליכים פדגוגיים ומאפשרת יישום גישות מתקדמות .

התוכנית אותה העיר בת-ים מובילה, נועדה לקדם פדגוגיה חדשנית בבתי הספר על ידי עידוד המורים לשילוב מושכל של עולמות תוכן, ספרים, כלים וסביבות דיגיטליים בתהליכי הוראה, למידה והערכה ובכך להשביח את התהליכים הפדגוגיים והחינוכיים.

עיריית בת-ים חילקה כ-140 מחשבים במסגרת פרויקט תקשוב מוסדות החינוך
צילום: עודד קרני לע״מ

ראש העיר צביקה ברוט: "אני מודה לשר החינוך גלנט על קידום הנושא, שעומד בראש סדר העדיפויות. עכשיו יותר מתמיד אנו פועלים במרץ בכדי לאפשר לתלמידי העיר בת ים את החינוך הטוב ביותר שמגיע להם. התקופה המאתגרת מציבה אותנו בפני מורכבויות רבות, בפרט סוגיית החינוך ואנו עושים את מיטב המאמצים לאפשר לכל התלמידות והתלמידים בעיר ללמוד באמצעות מחשבים ובאופן מקוון".

מ"מ ראש העיר, אלי יריב מחזיק תיק החינוך: " אנחנו מציבים את תקשוב מערכת החינוך בראש סדר העדיפויות והטמעת טכנולוגיות מתקדמות בכל בתי ספר. משבר הקורונה העצים את הצורך בכלים טכנולוגים מתקדמים,  אנחנו רוצים לתת לילדי בת-ים את הכלים הטכנולוגים הכי טובים שאפשר גם  בכיתות וגם בבית ."

 

שר החינוך יואב גלנט: ״שמחתי להגיע לבת ים למבצע חלוקת המחשבים, יחד עם חברי ושותפי לדרך, ראש העיר צביקה ברוט שמשקיע רבות בחינוך ילדי העיר. בחודשים הקרובים נמשיך לחלק 150 אלף מחשבים ניידים עבור כל ילדי ישראל דרך אלפי בתי ספר בכל רחבי הארץ, ובכך נקדם את המהפכה הדיגיטלית במשרד החינוך״.

 

מיד עם כניסתו של שר החינוך, יואב גלנט, לתפקידו הוא הצהיר כי אחד מהדגלים המרכזיים שהוא יניף יעסוק בצמצום הפערים הטכנולוגיים, והפיכת מערכת החינוך לדיגיטלית וחדשנית. לאור זאת, הוא גיבש תכנית לאומית רחבת היקף, וגייס לטובתה סכום חסר תקדים של 1.2 מיליארד ₪. תכנית זו כוללת שורה רחבה של פעולות ובכלל זה חלוקת מחשבים ניידים לתלמידי מערכת החינוך שידם אינה משגת.

עיריית בת-ים חילקה כ-140 מחשבים במסגרת פרויקט תקשוב מוסדות החינוך
צילום: עודד קרני לע״מ

השר גלנט התייחס בדבריו גם להחלטת קבינט הקורונה על פתיחת כל מערכת החינוך החל מיום ראשון הקרוב וציין כי מדובר ביום של חג ובבשורה חשובה לתלמידים: ״החלטת קבינט הקורונה לפתוח את כל בתי הספר היא תוצאה של מאבק עיקש שניהלה מערכת החינוך, עם רוח גבית חשובה של המורות והמורים, תוך הסתמכות על צוות המומחים שסייע רבות להבהרת עמדתנו״.

 

עוד הוסיף השר גלנט כי ״מעתה, נטל ההוכחה והאחריות עוברים אלינו. אין לי ספק כי החזרה המלאה לשגרה במערכת היא מהלך מורכב שיארך זמן. בשיתוף השלטון המקומי – ראשי הערים והרשויות, ומתוך אמון גדול במורים, המורות, הגננות והמנהלים המצויינים שלנו, נממש את החזרה הזאת באחריות ובזהירות. נקפיד, קלה כחמורה, על בריאות המורים ועל בריאות התלמידים – אין חשובות מהן״

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
"תמונות מחיי אישה" - תערוכת יחיד לאמנית דבי אשרת בטרמינל העיצוב, בת ים
רחוב אהוד קינמון 32 בת ים פתיחה חגיגית : יום חמישי,...
פינוי בינוי: אורון נדל"ן תבנה במתחם הדדי בבת ים פרויקט הכולל כ- 456 דירות חדשות
חברת אורון נדל"ן מקבוצת אורון אחזקות והשקעות המקדמת פרויקט פינוי...
מבצע מיוחד של השיטור העירוני והמחלקה הווטרינרית בבת-ים: נתפסו 880 ק"ג בשר שאינו ראוי למאכל
לקראת החגים יצא לדרך מבצע חשוב בעיר בת-ים. את המבצע...
מובי - מוזיאוני בת ים מציגים : ״אל תאמרו מים מים״
אוצרת: הילה כהן-שניידרמן פתיחה חגיגית : 5.5.23 בשעה 12:00 נעילה: 3.6.2023 הכניסה חופשית אמנים.ות:...
מובי - מוזיאוני בת ים מציגים : חמש הספֵרות של מתי גרינברג
תערוכה רטרוספקטיבית לאמן מתי גרינברג פורסת חמישה עשורים של עשייה...
עיריית בת-ים תציין בשבוע הבא את שבוע האקדמיה בעיר
עיריית בת-ים בשיתוף עם מינהל החינוך ומרכז הצעירים בתיה, תציין...
הושלם בהצלחה: משטרת בת-ים עצרה בסוף השבוע חוליית גנבי כלי רכב בעיר
לאחר עבודה מאומצת שנמשכה שבועות ארוכים, הצליחו שוטרי תחנת בת-ים,...
תושבי בת-ים ציינו השבוע את חג הסגד בחגיגה גדולה כחלק מהמסורת האתיופית
מאות תושבי העיר הגיעו השבוע לאודיטוריום על מנת לחגוג את...
איך להיפרד ולהישאר בחיים?
לרגל יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים, ארגון המיילדות בישראל...
העיר בת-ים תציין את יום המאבק באלימות כלפי נשים בשבועיים של אירועים תחת הסיסמה "בת-ים משמיעה קול"
ביום חמישי ה-25.11.22 יצוין יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות כלפי...