Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עיריית בת-ים מובילה בייצוג נשים

עיריית בת-ים מובילה בייצוג נשים
קרדיט: דוברות עיריית בת-ים

מעל 60% נשים בתפקידי ניהול בכירים בעיריית בת-ים

שיעור חברות המועצה הגבוה ביותר מבין הערים בארץ – 44% מחברי המועצה נשים

צביקה ברוט, ראש העיר: ״בת-ים היא העיר בישראל בה הנשים הן הדומיננטיות ביותר בשדרת הניהול המרכזית. כל אישה שנבחרה לתפקיד הגיעה למקום הראשון מבין מתמודדים רבים על כל משרה בזכות הכישורים, הניסיון ומקצועיות שהוכיחה. אבל היום, ומבלי שתכננתי להגיע לרוב נשי בניהול העיר, יש ערך מוסף אדיר בכוח נשי ניהולי, ולשמחתי רואים זאת התוצאות בשטח"

עיריית בת-ים מובילה בייצוג נשים
קרדיט: דוברות עיריית בת-ים

יודפת אפק-ארזי, מנכ"לית העירייה: "הנשים שבתפקידי הניהול הבכירים, הסמנכ"ליות וראשות האגפים בעירייה, הן השותפות שלי להובלת השינוי בעיריית בת-ים. שילובם של נשים בשדרת הניהול, מביא לגיוון בדעות ובחשיבה ולייצוג שווה במוקדי קבלת ההחלטות. מהנתונים שמתפרסמים היום מסתמן כי עדיין קיימת תקרת זכוכית בארגונים רבים במדינת ישראל, לרבות ברשויות מקומיות, בכל הקשור לייצוג נשים בתפקידים בכירים ואני יותר מגאה על כך שעיריית בת-ים פורצת דרך ומהווה מודל לגופים נוספים".

יום האישה הבינלאומי, שחל ב 8.3, נחגג בעיר בת-ים במגוון רב של אירועים שונים שיחולו לאורכו של חודש מרץ, במטרה להציע לתושבי העיר מגוון אירועים שיתאימו לקהלים השונים בקרב אוכלוסיית הנשים ובכלל. חשוב ביותר להבחין בשינוי שעוברת העירייה בשנה באחרונה, מאז כניסתו של צביקה ברוט, ראש העיר, לתפקידו, כשאחד מסימני המהפך הוא "הכוח הנשי" שפועל לצד ברוט בהובלת השינוי בשטח. בבת-ים נשים בקדמת הבמה בכל תחום עירוני. במועצת העיר הנוכחית בהנהגת ראש העיר, צביקה ברוט, שיא במספר הנשים המכהנות במועצת העיר, 11 חברות מועצה הן נשים: עו"ד סהר שבצוק אנסטסיה, אסייג טל, עו"ד ענבל פלאח-יעקב, אסתר פרון, פרופ' בם לאה, עו"ד גדרון איקונומו רחל, אושרת חבר אזולאי, ברקון ויקטוריה, פיאסצקי-מורג קטי, נגר אילנה וגנין אירנה. מדובר בנתון שיא בייצוג נשים מכל הקדנציות של מועצת העיר מהקמת העיר – ומובילה מבין כל הערים בארץ בייצוג נשים.

בנוסף, בהובלת ראש העיר צביקה ברוט עיריית בת-ים פועלת רבות בנושא קידום מעמד האישה לראשונה התמנתה מנכ"לית לעיריית בת ים, יודפת אפק-ארזי, וגם בשדרה הניהולית של העירייה מעל ל- 60% של נשים בתפקידי ניהול בכירות. בהתאם לנתונים, עיריית בת-ים זכתה בקטגורית ייצוג נשים בתפקידים סטטוטוריים ברשויות מוניציפליות – מדרג המגדר של עמותת כ"ן" בשלטון המקומי. שכן, בבת-ים יש 5 נשים בתפקידים סטטוטוריים מתוך 6 : מנכ"לית, יועצת משפטית, גזברית, מהנדסת עיר, ומבקרת.

צביקה ברוט, ראש העיר: ״בת-ים היא העיר בישראל שבה הנשים הן הדומיננטיות ביותר בשדרת הניהול המרכזית, הן במספר חברות המועצה, וכן בשדרה הניהולית בעירייה. כל אישה שנבחרה לתפקיד הגיעה למקום הראשון מבין מתמודדים רבים על כל משרה בזכות הכישורים, הניסיון ומקצועיות שהוכיחה. אבל היום, ומבלי שתכננתי להגיע לרוב נשי בניהול העיר, יש ערך מוסף אדיר בכוח נשי ניהולי, ולשמחתי רואים זאת התוצאות בשטח".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
הגנה על הלקוח היא חובה ראשונה במעלה
עורכי דין עושים כל שביכולתם להגן על הלקוחות שלהם לא...
עוטפים בחום חולי סרטן
האגודה למלחמה בסרטן ודיזנגוף סנטר עורכים מרתון סריגה של כובעים...
"תמונות מחיי אישה" - תערוכת יחיד לאמנית דבי אשרת בטרמינל העיצוב, בת ים
רחוב אהוד קינמון 32 בת ים פתיחה חגיגית : יום חמישי,...
- Save the date - 6.6.24 מרוץ הלילה של פתח תקווה יוצא לדרך!
מרוץ הלילה של פתח תקווה יצא לדרך בפעם החמישית ביום...
כולנו שווים! פברואר יוצא מן הכלל - חודש להעלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות
כמדי שנה נציין את חודש העלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות,...