Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עיריית פתח תקוה משיקה: מדד איתנות למגדלים

עיריית פתח תקוה משיקה: מדד איתנות למגדלים
דוברות עיריית פתח תקוה

עיריית פתח תקוה פיתחה את "מדד האיתנות" למגדלים אשר יהווה עבור הרשות כלי עבודה למעקב, ניטור ואיתור שוטף של מצב המבנים הגבוהים בעיר. מדובר בכלי חדשני מסוגו בישראל שנמצא בימים אלו בעיצומו של הפיילוט ויאפשר לדיירים להיערך באופן המיטבי לנזקי מבנה עתידיים

עיריית פתח תקוה משיקה: מדד איתנות למגדלים
דוברות עיריית פתח תקוה

ראש עיריית פתח תקוה, רמי גרינברג בשיתוף גורמי המקצוע ברשות ועו"ד דורית גרפונקל, מתכננת ערים בחברת ויאפלן, מקדמים בימים אלו את מדד האיתנות למגדלים אשר יהווה עבור הרשות כלי עבודה למעקב, ניטור ואיתור שוטף של מצב המבנים הגבוהים בפ"ת. מדובר בכלי חדשני מסוגו בארץ אשר ייחשף לראשונה בכנס השנתי של איגוד המתכננים "תכנון עניין של איזון" שיערך ב- 5-6 במרץ בשדרות.

"מדד האיתנות" מבוסס על איסוף מידע הקיים בידי הרשות ונוגע לממשקים שבינה לבין הבניינים הפרטיים. המידע כולו מאוגם במערכת אחת – חלקו מהווה "כרטיסיות מבנה קבועות" המספקות מידע בסיסי אודות המבנה האמור, חלקו האחר ינותח על פי מדדים שהוגדרו כאינדיקטורים לאיתנות המבנה. בכל אחד מהמדדים יקבל הבניין הנבחן ציון ושקלול כלל המדדים יניב את מדד האיתנות של המגדל. בהתאם לכך, יהיה ניתן להמשיך ולאתר את נקודות התורפה של כל בניין ובניין ולהציע לדיירים כלים לטיפול. תוצרי הניתוח יופיעו במערכת המידע הגאוגרפית (GIS) העירונית.

נכון לעכשיו מדד האיתנות נמצא בשלב הפיילוט בעשרה מגדלים בפתח תקוה ומוגדר בשלב זה כמוצלח. יש לציין כי מדד זה יאפשר בעתיד לתושבים ולרשות להיות ערוכים באופן מיטבי אל מול משברים כמו אסונות טבע, משבר כלכלי – והתדרדרות משאבי המגדל לתחזוקתו, שינוי דמוגרפי, מגיפות, תחלואה ועוד. מדד האיתנות מספק את הערכת חוסן המגדל בכל אחד מהמדדים וכן אינדיקציה כוללת על תפקודם השוטף של המגדלים ויכולת הדיירים להתמודד עם שינוי או משבר.

מדד האיתנות משכלל בתוכו מרכיבי תחזוקה במבנה, לרבות תקלות שכבר אירעו וגורמי סיכון, מדד ניהול ואסטרטגיה ליכולת הניהול של הבית המשותף, מדד סביבה והתייעלות, מדד איכות החיים, מדד דמוגרפי, מדד מוכנות לחירום ומדד הקשר העירוני.

ראש העיר רמי גרינברג: "פתח תקוה נמצאת בתנופת פיתוח אדירה ובשל כך עלינו להיערך גם לאירועי קיצון בצורה מיטבית. המדד החדשני שפיתחנו יאפשר לנו למקסם את יכולות התפעול וההגנה שלנו מפני אירועים אלו ויקנה ביטחון עבור התושבים, בעלי המבנה. לצד זאת, פרוייקט זה מוכיח כי פתח תקוה בדרך הנכונה והבטוחה להיות המטרופולין החזק ביותר באזור ואנחנו מקווים להיות פורצי דרך בתחום ושתושבי פתח תקוה וישראל בכלל יזכו לקבל את המעטפת הבטיחותית הטובה ביותר מהרשויות."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
רשת 'א.א. אורטופדיה' מתרחבת ופותחת סניף חדש בכפר סבא הסניף מתווסף ל- 38 סניפים ברחבי הארץ בהשקעה של 200 אלף ₪
גיא אלוביץ', מנכ"ל א.א. אורטופדיה: "עד סוף שנת 2025 צפויים...
עם ישראל חי! פתח תקווה חוגגת את פורים בסימן הצדעה לעם ישראל ולכוחות הביטחון
הפנינג עדלאידע 2024 בסימן עם ישראל חי, יתקיים השנה בפורים,...
החמישית של שוברט: פסטיבל מוסטונופסט טאלין-תל אביב
מייסד הפסטיבל ומנהל אמנותי: אנדרס מוסטונן 27 בפברואר במוזיאון תל אביב כניסה...
לזכר הנופלים: רכבי היחידה הטקטית ינציחו את שמות החללים תושבי פ"ת
עיריית פתח תקווה מקדמת בימים אלו מיזם הנצחה וזיכרון נוסף...
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
הגנה על הלקוח היא חובה ראשונה במעלה
עורכי דין עושים כל שביכולתם להגן על הלקוחות שלהם לא...