Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עיריית פתח תקוה נערכת להגשת ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי לדחות את העתירות התכנוניות בנוגע לסירקין

עיריית פתח תקוה נערכת להגשת ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי לדחות את העתירות התכנוניות בנוגע לסירקין
קרידט: Pixabay
קרידט: Pixabay

ראש העיר רמי גרינברג "נפעל בכל הכלים העומדים לרשותנו כדי שרווחת תושבי האזור תבוא לידי ביטוי לפני הכל"

בהמשך להחלטת בית המשפט המחוז בלוד לדחות את עתירת העירייה נגד תוכנית (תמ"ל 1076) המציעה בינוי של 8,070 יחידות דיור ו-300,000 מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה בשטח הבסיס הצבאי סירקין בצפון-מזרח פתח תקוה', ראש העיר הנחה את גורמי הרשות להיערך לערעור על הפסיקה.

יחד עם זאת, למרות שבית המשפט דחה את דרישת העירייה לשיפוי מהמדינה בשל תביעות פיצויים עתידיות, הוא גם סבר כי יש מקום להסדיר את העניין במסגרת המו"מ לכריתת הסכם הגג. במסגרת זו, תיקח המדינה חלק בנטל הפיצוי ככל שיהיה כזה.

יודגש כי בדיון מוקדם יותר, במסגרת ההליך, הכיר בית המשפט בחשש העירייה ממחסור בתשתיות תחבורה מספקות למתחם, מה שהוביל להסדר בין הצדדים, אשר לפיו תיערך בדיקת היתכנות תחבורתית בשלב מוקדם יותר מזה שנקבע בתכנית – מה שיאפשר לבחון בזמן אמת את קצב הקמת התשתיות הנדרשות למתחם. בנוסף, קבע ההסדר מספר הוראות שעיניינם הגברת השקיפות והבקרה בפעילות הצוות המלווה לתכנית שיאפשר להגיש התנגדויות בנושאי התחבורה לאחר בדיקת ההיתכנות התחבורתית.

כזכור, ראש העיר דרש שתהיה הקמת תשתית תנועתית במקביל לבנייה – שלא יווצר מצב שיש בניה ללא תשתיות מתאימות. ועל כן במסגרת ההסדר הונמך רף היקף יחידות הדיור שלאורו תבוצע הבדיקה התחבורתית מ-4000 יח"ד ל-2700 יח"ד. מדובר בהחלטה שתבטיח את הפתרונות התנועתיים לפני הגידול המשמעותי באוכלוסיית האזור.

בנוסף, הוחלט כי תהיה נציגות מטעם עיריית פתח תקוה בצוות המלווה של הפרוייקט. תפקיד הנציג מטעם העירייה יהיה לוודא את ביצוע ההחלטות החשובות לעיר ולתושבים. זאת בנוסף לעובדה כי הועדה המקומית לתכנון ובנייה תדון בהיתרי הבנייה של הפרוייקט. כמו כן העירייה תוכל להגיש עתירה מינהלית כנגד החלטת הצוות המלווה במידה ולא יסכימו לדעתה ולא יוכלו לטעון כנגדה שהיא חורגת מסמכותה.

ראש העיר רמי גרינברג "לצד הפעילות שאנחנו מבצעים יחד עם התושבים, בית המשפט קיבל לאחרונה שורה של החלטות אשר תומכות בעמדתנו. כפי שניתן להבין אנחנו פועלים בכל הגזרות כדי להוציא את המיטב בתוך התכניות שהמדינה מקדמת ובכוונתנו לערער על דחיית העתירה שהגשנו בנושא. אנחנו נמשיך לפעול בכל הכלים העומדים לרשותנו כדי שרווחת תושבי האזור תבוא לידי ביטוי לפני הכל."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
ספיר ואברהם מדברים לראשונה למה לא הגיעו לחתונה של אחיה שניר והאם מתכננים חתונה בקרוב? יואב צפיר מספר על המשלחת לאירוויזיון ואליאב זוהר שולף טבעת בפרימיירת הסרט איימי ויינהאוס בקניון הגדול
את הקרנת הבכורה לסרט המדובר של פסח הקרוב: Back to...
תערוכת צילומים חדשה המוקדשת לתושבי מערב הנגב וגבול הצפון נחנכה ביום שני בשדרת הנוסעים היוצאים לחו"ל בנתב"ג
בתערוכה מוצגות עשרות תמונות ממכלול הוויה והעשייה בישובי הנגב המערבי...
רשת SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח תקוה: הסניף החדש של סאקרה נפתח בכפר גנים בהשקעה הנאמדת בכ- 650 אלף ₪
רשת הקוסמטיקה SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח...
כבוד לעיר: סגן חתן התנ"ך הארצי – דוד שאשא, תלמיד ישיבת אמית כפר גנים
חידון התנ"ך הארצי לנוער בהנחיית ד''ר אבשלום קור התקיים השבוע...
הקריה האקדמית פתח תקווה: העירייה מקדמת מתחם ענק שבו יוקם מתחם אוניברסטאי, מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט!
עיריית פתח תקווה מקדמת בימים אלה את פרוייקט הקריה האקדמית...
המחנכים שחזרו מהלחימה - שימחו עם התלמידים בכל העיר
כחלק מאירועי הפורים בישיבת אמית כפר גנים פתח תקווה, יצאה...
שלומית רבי מישיבת אמית כפר גנים פתח תקוה - מורת המאה
'מורת המאה', המורה המצטיינת בחינוך הדתי, לשנת התשפ"ד, היא שלומית...
She Ted - נערות ונשים מדברות חדשנות
אחת לשנה, בחודש מרץ, יתקיים פורמט She Ted שהגתה ומובילה...
ביום חמישי האחרון התקיים טקס "אות האישה המובילה לשנת 2024"
ביום חמישי האחרון התקיים טקס "אות האישה המובילה לשנת 2024"...
אות האישה המובילה לשנת 2024
גם השנה, לקראת יום האישה, מקדמת עיריית פתח תקווה את...