Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עשרות עובדים הוכשרו לענף הבנייה וכבר יצאו לעבוד אצל הקבלנים ובחברות המובילות

עשרות עובדים הוכשרו לענף הבנייה וכבר יצאו לעבוד אצל הקבלנים ובחברות המובילות
צילום דוברות העיריה

מחזור שני של האקדמיה למקצועות הבנייה הסתיים היום (ג') במכללת "אינטק" בפתח תקווה וכבר מחר ישובצו עשרות תלמידי המחזור לעבודה בענף הבנייה בחברות ובאתרי בנייה במרכז הארץ. כזכור, כבר בתחילת החודש הסתיים הקורס הראשון במסגרת האקדמיה, בדרום הארץ במכללת "יוניטק" קורס שהכשיר והוסיף לענף הבנייה עשרות ידיים עובדות מאזור הדרום עם דגש על הפזורה הבדואית.

הקורס במרכז הארץ, הכשיר חניכים וחניכות מאוכלוסיות מגוונות ממרכז הארץ כולל חרדים אשר רוצים להתחיל ולהשתלב במעגל העבודה, עולים חדשים אשר מעוניינים לרכוש מקצוע והן חיילים משוחררים אשר מחפשים את דריסת הרגל הראשונית בענף הבנייה המבוקש. הקורס הועבר על ידי גורמי מקצוע מהענף וכלל שיעורים פרונטליים בימים מלאים, כולל התנסות בעבודה בשטח ומול החומרים הרלוונטיים.

האקדמיה למקצועות הבנייה, אשר הוקמה ביוני האחרון היא תוצר של תפיסת העבודה של ארגוני המעסיקים אשר לוקחים אחריות על הכשרת כח אדם מקצועי אל תוך ענף הבנייה. תחום שנמצא במחסור מתמיד ועל פי הערכות מומחים חסרות לו אלפי ידיים עובדות. למעשה מה שמייחד את התכנית על כל שלביה הוא שילוב של מטה פדגוגי המכיר את רזי הענף, מערך של השמה לעבודה בקצה, סבסוד לימודים ולימוד בסביבת עבודה ( On Job Training – OJT).

האקדמיה הינה תוצר של עבודה מאומצת של שנים בפרויקט המשותף לכל הגופים הגדולים והמשפיעים בענף הבניין בראשותם של הוגי הרעיון וצוות ההיגוי לפרויקט אשר מורכב מראול סרוגו נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, יצחק מויאל יו"ר הסתדרות. עובדי הבניין והתעשיות הנלוות, ערן סיב יו"ר הסתדרות קבלני השיפוצים ומשה בן זקן מנכ"ל הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניה . אליהם התווסף חגי רזניק מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון לשעבר שמונה לפרויקטור והופקד על הליווי המלא של הפרויקט ותפיסת העבודה הלאומית.

התכנית כוללת שלושה שלבים – הראשון שעתיד להסתיים בקרוב, כיתות לאות במכללות ברחבי הארץ בשלושה מוקדים – צפון, מרכז, דרום בהן יוכשרו עשרות תלמידים כולל מהלך של השמה בקצה אצל חברות וקבלני בניין ושיפוצים. בשלב השני מתנהלים בימים אלו עבודות מטה ליצירת מיזם משותף שיהפוך את ההכשרות וההשמות ממספרים של עשרות למאות עובדים כולל פתיחת תקנים בלפחות חמישה ענפים שונים החל מתעודת מקצוע לעובד כפיים בענף השיפוצים ועד להסבה למנהלי עבודה ועוד ועוד. השלב השלישי מחיל הצעת מחליטים לממשלה העתידית ושימוש במוסדות המדינה עצמם מעבר למשאב הכספי.

צילום דוברות העיריה

את המסלול בפתח תקווה ליווה מקצועית יובל בריק מנכ"ל מכללת אינטק " מרגש לדעת שמדינת ישראל רואה בענף הבניה ובהון האנושי בו מהלך אסטרטגי. ויותר מרגש לראות תלמיד מרוצה שרכש מקצוע ויוצא מיד לעבוד בו".

חגי רזניק מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון לשעבר ויו"ר צוות ההקמה: " יחד עם ראול סרוגו נשיא התאחדות בוני הארץ, יצחק מויאל יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והתעשיות הנלוות, ערן סיב יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים ומשה בן זקן המנכ"ל הנמרץ של הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניה – כולם מנהיגים מוכשרים של הענף החלום כבר מתגשם ויצור תאוצה ככל שיחלוף הזמן. אין ספק שיש כשל שוק בהכשרת עובדים לענף. בפעולת פרויקט האקדמיה נותן את המענה הנכון והמדויק – גם ברמת הון אנושי איכותי וגם בהיבטים של בטיחות, מקצועיות ומובילויות. הפיילוט כבר מצליח ואני עמלים על הרחבת המיזם".

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
15 מתוך 15 הסתיימה תחרות הכתיבה "בין עורף לחזית"
49 יוצרים מקומיים, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, השתתפו בתחרות הכתיבה...
בשורה לאיכות חיי התושבים בעיר: לראשונה בישראל - עיריית פ"ת תחל לאכוף רעש מרכבים ואופנועים בעזרת אמצעים טכנולוגיים ייחודיים
ועדת חוקה בכנסת אישרה היום 21/11/23 את הצו המאפשר לעירייה...
הצבת מצלמות במדרחוב ההגנה העובר שיפוצים בימים אלה
במסגרת העבודות לשיפוץ מדרחוב ההגנה הוצבו במקום מצלמות אבטחה המשדרות...
תפיסת משאית ששפכה פסולת
גם בימים אלה ממשיכות סיירות הביטחון של אגף ביטחון, פיקוח...
המרכז השקט יתחדש בקרוב במתחם כושר משודרג!
העירייה תחל בקרוב בהקמת מתחם כושר חדש שישמש את תושבי...
פינוי בינוי: אורון נדל"ן תבנה במתחם הדדי בבת ים פרויקט הכולל כ- 456 דירות חדשות
חברת אורון נדל"ן מקבוצת אורון אחזקות והשקעות המקדמת פרויקט פינוי...
פתח תקווה זכתה זו השנה השנייה בחמישה כוכבי בטיחות בתחרות "רשות מקדמת בטיחות"
בתחרות ״רשות מקדמת בטיחות״, בהובלת המועצה לישראל יפה, הרשות הלאומית...
על רקע נתוני השיא של התעשיות הביטחוניות הישראליות: משלחת של עשרות תעשיות ביטחוניות בראשות משרד הביטחון חנכה את הביתן הלאומי בתערוכה הביטחונית DSEI בלונדון, מהחשובות והמרכזיות בעולם
לראשונה, בשיתוף פעולה בין סיבט ומפא"ת, הובאו לתערוכה 7 חברות...
ענקית אבטחת הסייבר טרנד מיקרו בשת"פ מיוחד עם מד"א עבור משפחות מעוטות יכולת
במסגרת שיתוף פעולה מיוחד עם מגן דוד אדום, תרמו וארזו...
מבצע מיוחד של השיטור העירוני והמחלקה הווטרינרית בבת-ים: נתפסו 880 ק"ג בשר שאינו ראוי למאכל
לקראת החגים יצא לדרך מבצע חשוב בעיר בת-ים. את המבצע...