Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עשרות עובדים הוכשרו לענף הבנייה וכבר יצאו לעבוד אצל הקבלנים ובחברות המובילות

עשרות עובדים הוכשרו לענף הבנייה וכבר יצאו לעבוד אצל הקבלנים ובחברות המובילות
צילום דוברות העיריה

מחזור שני של האקדמיה למקצועות הבנייה הסתיים היום (ג') במכללת "אינטק" בפתח תקווה וכבר מחר ישובצו עשרות תלמידי המחזור לעבודה בענף הבנייה בחברות ובאתרי בנייה במרכז הארץ. כזכור, כבר בתחילת החודש הסתיים הקורס הראשון במסגרת האקדמיה, בדרום הארץ במכללת "יוניטק" קורס שהכשיר והוסיף לענף הבנייה עשרות ידיים עובדות מאזור הדרום עם דגש על הפזורה הבדואית.

הקורס במרכז הארץ, הכשיר חניכים וחניכות מאוכלוסיות מגוונות ממרכז הארץ כולל חרדים אשר רוצים להתחיל ולהשתלב במעגל העבודה, עולים חדשים אשר מעוניינים לרכוש מקצוע והן חיילים משוחררים אשר מחפשים את דריסת הרגל הראשונית בענף הבנייה המבוקש. הקורס הועבר על ידי גורמי מקצוע מהענף וכלל שיעורים פרונטליים בימים מלאים, כולל התנסות בעבודה בשטח ומול החומרים הרלוונטיים.

האקדמיה למקצועות הבנייה, אשר הוקמה ביוני האחרון היא תוצר של תפיסת העבודה של ארגוני המעסיקים אשר לוקחים אחריות על הכשרת כח אדם מקצועי אל תוך ענף הבנייה. תחום שנמצא במחסור מתמיד ועל פי הערכות מומחים חסרות לו אלפי ידיים עובדות. למעשה מה שמייחד את התכנית על כל שלביה הוא שילוב של מטה פדגוגי המכיר את רזי הענף, מערך של השמה לעבודה בקצה, סבסוד לימודים ולימוד בסביבת עבודה ( On Job Training – OJT).

האקדמיה הינה תוצר של עבודה מאומצת של שנים בפרויקט המשותף לכל הגופים הגדולים והמשפיעים בענף הבניין בראשותם של הוגי הרעיון וצוות ההיגוי לפרויקט אשר מורכב מראול סרוגו נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, יצחק מויאל יו"ר הסתדרות. עובדי הבניין והתעשיות הנלוות, ערן סיב יו"ר הסתדרות קבלני השיפוצים ומשה בן זקן מנכ"ל הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניה . אליהם התווסף חגי רזניק מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון לשעבר שמונה לפרויקטור והופקד על הליווי המלא של הפרויקט ותפיסת העבודה הלאומית.

התכנית כוללת שלושה שלבים – הראשון שעתיד להסתיים בקרוב, כיתות לאות במכללות ברחבי הארץ בשלושה מוקדים – צפון, מרכז, דרום בהן יוכשרו עשרות תלמידים כולל מהלך של השמה בקצה אצל חברות וקבלני בניין ושיפוצים. בשלב השני מתנהלים בימים אלו עבודות מטה ליצירת מיזם משותף שיהפוך את ההכשרות וההשמות ממספרים של עשרות למאות עובדים כולל פתיחת תקנים בלפחות חמישה ענפים שונים החל מתעודת מקצוע לעובד כפיים בענף השיפוצים ועד להסבה למנהלי עבודה ועוד ועוד. השלב השלישי מחיל הצעת מחליטים לממשלה העתידית ושימוש במוסדות המדינה עצמם מעבר למשאב הכספי.

צילום דוברות העיריה

את המסלול בפתח תקווה ליווה מקצועית יובל בריק מנכ"ל מכללת אינטק " מרגש לדעת שמדינת ישראל רואה בענף הבניה ובהון האנושי בו מהלך אסטרטגי. ויותר מרגש לראות תלמיד מרוצה שרכש מקצוע ויוצא מיד לעבוד בו".

חגי רזניק מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון לשעבר ויו"ר צוות ההקמה: " יחד עם ראול סרוגו נשיא התאחדות בוני הארץ, יצחק מויאל יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והתעשיות הנלוות, ערן סיב יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים ומשה בן זקן המנכ"ל הנמרץ של הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניה – כולם מנהיגים מוכשרים של הענף החלום כבר מתגשם ויצור תאוצה ככל שיחלוף הזמן. אין ספק שיש כשל שוק בהכשרת עובדים לענף. בפעולת פרויקט האקדמיה נותן את המענה הנכון והמדויק – גם ברמת הון אנושי איכותי וגם בהיבטים של בטיחות, מקצועיות ומובילויות. הפיילוט כבר מצליח ואני עמלים על הרחבת המיזם".

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שואפים גבוה
20 תלמידות ותלמידים שאפתנים ומוכשרים השתתפו בקורס הכנה לצבא בתחום...
שחר חיון, בן זיני וקימור אזולאי מפגינים כישורים
עמותת חסדי דרור, המסייעת למשפחות במצוקה ולמשפחות של ילדים חולי...
השקת גן לילי במרכז מורשת יהדות בבל
רגע מרגש בשגרה העצובה שלנו היה במרכז מורשת יהדות בבל,...
רחל קלנר המורה לכימיה מאולפנת אמית ישורון - המורה המצטיינת בארץ
הזוכה בפרס להצטיינות בהוראה ע"ש דליה צ'שנובסקי, מטעם החברה הישראלית...
חברת איזי ג'ט משהה את טיסותיה לחצי שנה
חברת איזי ג'ט הודיעה על השעיית טיסותיה מישראל ואליה עד...
חנייה חינם בכחול לבן במהלך חג הפסח
כן כן לא דמיינתם, קראתם נכון. חנייה חינם בכחול לבן במהלך...
רשת העוגיות 'סופט קוקיס' פותחת סניף דגל בקניון עופר רחובות בהשקעה הנאמדת בחצי מיליון ש"ח
רשת סופט קוקיס פותחת השבוע סניף דגל, בקניון עופר רחובות,...
התלמידים דואגים לנזקקי פתח תקווה
לקראת חג הפסח, תלמידי שכבת י"א בכפר הנוער אמית פתח...
ספיר ואברהם מדברים לראשונה למה לא הגיעו לחתונה של אחיה שניר והאם מתכננים חתונה בקרוב? יואב צפיר מספר על המשלחת לאירוויזיון ואליאב זוהר שולף טבעת בפרימיירת הסרט איימי ויינהאוס בקניון הגדול
את הקרנת הבכורה לסרט המדובר של פסח הקרוב: Back to...
תערוכת צילומים חדשה המוקדשת לתושבי מערב הנגב וגבול הצפון נחנכה ביום שני בשדרת הנוסעים היוצאים לחו"ל בנתב"ג
בתערוכה מוצגות עשרות תמונות ממכלול הוויה והעשייה בישובי הנגב המערבי...