Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

פינה של שפיות – מקלחון הזזה פינתי

פינה של שפיות – מקלחון הזזה פינתי
קרדיט לתמונה: freepik

יש אנשים שהרגע היחיד במהלך היום בו יש להם רגע לעצמם, בלי טלפונים, בלי מיילים, ללא צעקות ילדים או בלגן, זה הרגע הזה בו הם נכנסים למקלחת. לכן עבורם חדר הרחצה הוא אי של שקט ושפיות. ככזה עליו להיות גם פרקטי אך גם נעים ומקרין רוגע. זאת אפשר לעשות באמצעות המראה הנכון, הכלים הסניטרים האיכותיים, הריהוט המתאים, האקססוריז המושלמים, אמבט מפנק, מקלחון הזזה פינתי ועוד

פינה של שפיות - מקלחון הזזה פינתי
קרדיט לתמונה: freepik

לרחצה והתרעננות יש אפקט ומשמעות רבה יותר מרק שמירה על היגיינה וניקוי הגוף. היא כמובן משמשת להסרת לכלוך, חומרים שונים,  הרחקת מזיקים ומחלות וללא ספק בעזרתה ניתן לשמור על  הבריאות הפיזית, אך לא פחות מזה על הבריאות והאיזון הנפשי. זאת מאחר שהרחצה משמשת להרפיה והתרגעות ובתרבויות שונות גם להיטהרות. לכן, אין מפתיע בכך שאנשים רוצים לעצב להם חדר רחצה שיסייע להם לעשות את הפעולה בצורה מיטבית ונינוחה.

לכן, כאשר באים לעצב חדר רחצה, מומלץ לשמור על הפרקטיות שלו במקביל לעיצוב האווירה. וכחלק מרכזי בעיצוב החלל והוייב, יש להחליט את אופן הרחצה המועדף. יש כאלה שישמחו להכניס אמבטיה רחבה ולטבול שעות ארוכות, עם כוס יין או ספר טוב. יש שמפנטזים על ג'קוזי מפנק בסופו של יום עבודה. אבל יש כאלה שיעדיפו בנוסף לאמבט או בכלל במקום, מקלחון מרווח לרחצה איכותית ומהירה. בשוק עיצוב חדרי האמבט, קיים מבחר גדול של דגמים, סוגים ויצרנים וכאשר באים לרכוש את סוג המקלחון הנכון והאפקטיבי, יש להבין תחילה את מבנה חדר הרחצה והעיצוב הנדרש.

רוב חדרי הרחצה הסטנדרטיים בנויים כך שניתן יהיה להתקין מקלחון הזזה פינתי, כך ששני קירות תומכים במקלחון ובנוסף יש שני קירות זכוכית ושתי דלתות זכוכית הנצמדות אחת אל השנייה או דלת הזזה לסגירה הרמטית מפני בריחת מים בעת הרחצה. אך יש גם חדרים בהם אין קביעה והתאמה מראש לקיומו של מקלחון , ניתן להניחו בכל מרום בחלל תוך ההתאמות המיוחדות, אפשר לשים מקלחון עגול או מלבני, במרכז החדר או במקום צדדי, מה שבטוח זה שחייבים לבצע התאמות בחלל כדי שהוא יותקן כראוי.

באופן עקרוני, לא משנה איזה מקלחון בוחרים של איזה מותג או דגם, מה שחשוב מאוד זה להקפיד על המדידות, גם של המיקום העתידי, מבחינת רוחב, גובה ואורך, אך גם של האזור המשופע בו יותקן המקלחון כדי שהמים ירדו בשיפוע הנכון,  והן של טווח פתיחת הדלתות כי לוודא שאינן פוגעות באביזרים הסניטריים האחרים כגון אסלה או כיור.

מקלחון ככל שיהיה, בין אם מדובר על מקלחון עגול עם דלתות נסגרות, מלבני עם דלת הרמוניקה או מקלחון הזזה פינתי,  חשוב לוודא שהם עשויים מחומרים איכותיים ובטיחותיים להתקנה ושימוש ובעיקר עומדים בתו התקן הישראלי המחייב זכוכית מחוסמת או זכוכית רבודה עמידה ובטיחותי למשתמשים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
סין יוצאת בתוכנית חדשה לעידוד מכירות הרכב החשמלי הסיני בעולם
אחרי שנים של מאמצים לחדירה אל שווקי אירופה, ארה"ב והמזרח,...
כיצד מאבחנים ליקויי למידה?
ישנם ילדים אשר על אף שהם משתדלים מאוד, אינם מצליחים...
בעולם החדש אתם חייבים ללמוד איך לעמוד מול קהל בהצלחה
אם אתם רוצים להצליח באמת, אתם פשוט חייבים ללמוד איך...
חווית קניה נוחה עם סופרמרקט בראשון לציון
כל אחד מאיתנו הולך לערוך קניות לביתו בזמן זה או...
לקרוא על יציאת מצרים מהגדה מהודרת
הגדה של פסח ממותגת הפכה בשנים האחרונות למוצר הקיים בכל...
כשאתם זקוקים לעזרה משפטית פנו לטוב ביותר
עורך דין שמטפל במקרה שלכם חייב להיות הטוב ביותר בתחומו,...
בחירת מצבה- הדרך להנציח את יקירכם כפי שהיה רוצה
במבט כולל מצבות נראות דומות זו לזו. רובן בהירות ולעיתים...
חשבו על היום שאחרי כמה שיותר מוקדם
אירועים שונים בחיים אינם נמצאים בשליטתנו או בתכנוננו, מטבע הדברים,...
עם הזכויות מגיעים החובות
אזרחות אמריקאית היא נחשקת מאוד בגלל האפשרויות הגלומות בה לכל...
איטום מרתפים בחורף
חדירה של מים למבנה היא בעיה שתמיד יש לקחת בכובד...