Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

פעילות Effective Space נרכשת על ידי חברת Astroscale US האמריקנית – עסקת רכישה ראשונה בתחום החלל לחברה ישראלית

פעילות Effective Space  נרכשת על ידי חברת Astroscale US האמריקנית – עסקת רכישה ראשונה בתחום החלל לחברה ישראלית
קרדיט ESS

מייסד ומנכ״ל Effective Space והצוות ההנדסי יהוו את הבסיס לחברת הבת בישראל וימשיכו בתוכנית פיתוח מוצר הדגל – מערכת SPACE DRONE. ״הרכישה היא הוכחה לאימוץ הבינלאומי של הטכנולוגיה החדשנית שלנו להארכת טווח חייהם ופעילותם הסדירה של לוויינים בחלל״

קרדיט ESS

תל אביב. 3 ביוני 2020. Astroscale U.S. Inc., חטיבה של Astroscale Holdings Inc., מובילת השוק בתחום הקיימות בחלל לטווח הארוך, חתמה על הסכם מחייב לרכישה של הקניין הרוחני, הנכסים, הפעילות והצוות ההנדסי של חברת Effective Space Solutions R&D Ltd.  הישראלית (ESS), מהחלוצות בתחום שירותי תפעול בחלל והארכת חיי לוויינים. המהלך ממצב את Astroscale כחברה היחידה בעולם כיום המתמקדת בלעדית באספקת שירותים בחלל הן במסלול לווייני נמוך (״LEO״) והן במסלול גיאוסינכרוני (״GEO״ – גובה 35,786 ק״מ מעל קו המשווה של כדור הארץ). הצעד הוא מהלך להשלמת חזון החברה של שמירה על קיימות החלל, עבור הדורות הבאים. השלמת העיסקה מותנית במילוי מספר תנאים (Closing conditions). העסקה מהווה את הרכישה הראשונה של חברה ישראלית הפועלת בתחום החלל.

ESS, שנוסדה על ידי אריה הלזבנד, יזם, מנהל מפעל החלל של התע״א לשעבר ומראשוני תעשיית החלל בישראל, נחשבת בין החלוצות העולמיות בתחום שירותי תפעול בחלל. החברה פיתחה כמה מטכנולוגיות השירות בחלל, המבטיחות והחדשניות ביותר בשוק ויש לה ניסיון עשיר במשימות ותוכניות GEO מורכבות. תוכנית לווייני ה- Space Drone שלה, שתתפתח לפלטפורמה להארכת חיי הלוויינים של Astroscale במסלול גיאוסינכרוני, כבר זכתה להכרה רחבה על ידי מפעילי לוויינים מובילים – כולל בקרב לקוחות פוטנציאליים ש- Astroscale U.S. מנהלת דיונים עימם – כפתרון חסכוני, חדשני ותואם לשירות לוויינים בחלל.

קרדיט ESS

״שערו בדמיונכם, כי במקום לבזבז מאות מיליוני דולרים להחלפת לווייןGEO , תוכלו להאריך את חייו במסלול במחיר סביר, לתקן אותו או לשדרגו בעודו במסלול. זאת ההזדמנות שאנו מברכים עליה היום עם צירוף היכולות והצוותים החדשים" אומר רון לופז, נשיא ומנכ"ל Astroscale US . "אנו מוכרים כיום בתחום שירותי פינוי פסולת חלל במסלול ה׳נמוך׳ וכעת עם החיבור החדש, נוכל לעשות זאת גם לצורך הארכת חיי לוויינים במסלול הגאוסטציונרי. אנו מוכנים להתחיל לשרת מפעילים מסחריים, את ממשלת ארה"ב וממשלות שותפות ברחבי העולם, והכל כחלק גאה מקהילת החלל האמריקאית. "

לטובת המהלך, הקימה Astroscale US חברת בת חדשה – Astroscale Israel Ltd – אשר תאויש, לכשתושלם העיסקה, על ידי עובדי ESS לשעבר ושהמטה שלה נמצא בתל אביב. Astroscale U.S. תתמקד בהיענות לדרישת לקוחות לשירותים לווייניים, כולל אלה של ממשלת ארה״ב, ואילו Astroscale Israel תשמש כקבוצת המו"פ וכמי שתספק את המטע"ד עבור השירותים בחלל בתחומי הארכת החיים של לוויינים במסלול הגאוסטציונרי לטובת משימות תקשורת קריטיות, ניווט ושירותי בטחון לאומי.

לדברי הלזבנד, שישמש כמנכ״ל Astroscale Israel, הצוות ההנדסי המוכשר של החברה שכולל מהנדסי חלל ותיקים וצעירים, הוא חלוץ בשוק השירותים בחלל בשנים האחרונות. "מרכז הפיתוח ימשיך לעבוד בישראל, צוות הפיתוח ימשיך במה שעסק קודם לכן והוא אף צפוי לגדול תחת החברה החדשה. אנו חולקים עם Astroscale חזון ואסטרטגיה דומים לאופן שבו הטכנולוגיה והפלטפורמה שלנו יכולים להפוך לפתרון לוגיסטי עבור לוויינים מסחריים וממשלתיים. רכישת הטכנולוגיה שלנו על ידי Astroscale היא עדות לכדאיות עבודתנו ואנו להוטים להצטרף לצוות Astroscale.״ לדברי הלזבנד, החברה מימשה את הגישה והניסיון הישראלי בייצור לוויינים קטנים מרובי ביצועים ולא יקרים, מה שאפשר את קבלת הפתרון על ידי קהל הלקוחות כמענה מתאים לצרכיו.

"העולם מסתמך כעת על שירותים מבוססי חלל, ומגיפת COVID-19 רק מעצימה את ההסתמכות הזו", אמר נובו אוקדה, מייסד ומנכ"ל Astroscale Holdings . ״מטרתנו ב- Astroscale היא לאפשר קיימות בחלל, והארכת חיי לוויינים מייצגת קפיצת מדרגה אדירה ביכולת שלנו לממש מטרה זו״. אנחנו מקדמים בברכה את צוות Astroscale  הישראלי, ומצפים לממש את החזון שלנו איתם.

מחקרי שוק עצמאיים מעריכים, כי הארכת חיים ושירותי לוויין אחרים בהיותם במסלול בחלל, יניבו הכנסות של יותר מ -4 מיליארד דולר עד שנת 2028. הכנסה של לווייני GEO למסלול בחלל עולה לעתים קרובות למעלה מ -200 מיליון דולר. לקראת התמיכה בשוק המתהווה הזה, הודיעה באחרונה Astroscale Holdings על סבב גיוס סדרה E לתמיכה במשימות הארכת חיים. I-NET CORP, ספקית מרכזי נתונים יפנית מובילה, הפכה למשקיעה הראשונה בסבב חדש זה, שצפוי להישאר פתוח עד סוף 2020. Astroscale גייסה עד כה 140 מיליון דולר בארבעת הסבבים הקודמים שלה, והסבב החדש ישפר את הפורטפוליו החזק של החברה למתן שירותים לטובת הפחתת פסולת חלל.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
15 מתוך 15 הסתיימה תחרות הכתיבה "בין עורף לחזית"
49 יוצרים מקומיים, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, השתתפו בתחרות הכתיבה...
בשורה לאיכות חיי התושבים בעיר: לראשונה בישראל - עיריית פ"ת תחל לאכוף רעש מרכבים ואופנועים בעזרת אמצעים טכנולוגיים ייחודיים
ועדת חוקה בכנסת אישרה היום 21/11/23 את הצו המאפשר לעירייה...
הלוחם הפצוע לתלמידות: "גם ברגע של קושי צריך לדעת להתמודד"
תלמידות שכבת י"א באולפנת אמית גבעת שמואל, הגיעו השבוע לבית...
לרגל יום המודעות למוגבלויות ולזכרה של רות הודיה פרץ ז"ל
זיו לאור ירח- רסיטל פסנתר קלאסי בביצוע זיו סבג -...
הצבת מצלמות במדרחוב ההגנה העובר שיפוצים בימים אלה
במסגרת העבודות לשיפוץ מדרחוב ההגנה הוצבו במקום מצלמות אבטחה המשדרות...
תפיסת משאית ששפכה פסולת
גם בימים אלה ממשיכות סיירות הביטחון של אגף ביטחון, פיקוח...
להזמין אוכל באופן איכותי
על מנת שתוכלו ליהנות מקייטרינג שהוא איכותי וכשר באזור המרכז...
הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב יתרמו דם לשירותי הדם של מד"א
עמדת תרומת דם של שירותי הדם של מד"א תוצב ביום...
מועדון "דיגיתל נגיש" באירוע סובב עולם בנמל יפו
במהלך יום שישי, 6 באוקטובר (חול המועד סוכות) בשעות 13:30-10:30...
מבוכי נפש: יבגני גופמן בתערוכת יחיד
Global Art הגלריה לאמנות גלובלית וישראלית פתיחה חגיגית : יום שישי,...