Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

פרויקט המיחזור "חלליות" נחת בכפר סבא

פרויקט המיחזור "חלליות" נחת בכפר סבא
קרדיט: עיריית כפר סבא

12 בתי ספר יסודיים בעיר ישתתפו השנה בפרויקט ייחודי ומרגש למען הסביבה, ביוזמת עיריית כפר סבא ותאגיד מ.א.י. במסגרת הפעילות החינוכית, מאות תלמידים יקחו חלק במערכי שיעור חווייתיים בבתי הספר, ירכיבו חלליות מיוחדות וימלאו אותן בפסולת אלקטרונית אותה יאספו מהקהילה, יגבשו קמפיין יצירתי וחדשני של הסברה, ויעלו את המודעות לחשיבות איסוף פסולת אלקטרונית ומחזורה.

עיריית כפר סבא ותאגיד מ.א.י למיחזור פסולת אלקטרונית ממשיכים לפעול יחד ולהביא לשינוי חברתי-סביבתי ביחס לפסולת הכי מזהמת. לאור ההצלחה בשנה שעברה, מתקיים גם השנה מבצע הסברה ואיסוף של פסולת אלקטרונית וסוללות בכפר סבא, שיכלול פעילויות נרחבות בבתי הספר, במסגרת פרויקט המיחזור "חלליות". הפעילות תתקיים עד ט"ו בשבט (24 לינואר) בבתי הספר רחל המשוררת, גורדון, בר אילן, סורקיס, יצחק שדה, ש"י עגנון, ביה"ס הירוק ע"ש שמעון פרס, ביה"ס ממ"ד חב"ד, אופירה נבון, יצחק שדה, ברנר וביה"ס הצומח בכפר סבא. עד לשיאה של הפעילות בתערוכות החלליות – שתתקיים במסגרת שבוע החלל של מערכת החינוך, בין התאריכים 14-19 לינואר.

"לא פוסחים על אף סוללה"
המבצע העירוני להעלאת המודעות ואיסוף של פסולת אלקטרונית וסוללות, כולל פעילות ייחודית וחדשנית בבתי הספר ובקרב התלמידות והתלמידים, שמטרתה הסברה ואיסוף פשוט ויעיל של סוללות למיחזור. הפעילות משלבת את מערכת החינוך העירונית, כדי לאפשר התמרת ערכים סביבתיים לפעולה אקטיבית של איסוף סוללות מהבתים למיחזור. במהלך הפעילות, התלמידים יוצרים קמפיין הסברה יישומי ויצירתי לאיסוף סוללות מהקהילה, ומקבלים שקית ייחודית לאיסוף סוללות. תוצאות הקמפיין ומשקל האיסוף הכולל יפורסמו בעמוד הרשות המקומית ובאתר מ.א.י. לפעילות שותפים תאגיד המיחזור מאי, עיריית כפר סבא ובתי הספר בעיר. תושבות ותושבי כפר סבא יכולים ומוזמנים כמובן למחזר פסולת אלקטרונית לאורך כל השנה. ברחבי העיר מוצבים דרך קבע מתקנים לאיסוף פסולת אלקטרונית, כאשר מיקומי נקודות האיסוף וכן מידע מפורט בנושא ניתן למצוא באתר העירייה ובאתר תאגיד מ.א.י

בכל שנה מייצרים אזרחי ישראל כ-160,000,000 ק"ג של פסולת אלקטרונית. וכך, למרות שהפסולת האלקטרונית הינה רק כ-3% מכלל הפסולת, בפועל היא מהווה כ-70% מתכולתה הרעילה, המזיקה מאוד לבריאות התושבים, כאשר כל תושב בארץ מייצר כ-17 ק"ג פסולת אלקטרונית בכל שנה. מדובר בפסולת העשויה מחומרים מזהמים ביותר, כגון עופרת וכספית, העלולים לגרום למחלות במערכות העצבים והנשימה. כיום, מרבית הפסולת עדיין אינה מגיעה למיחזור, כאשר בישראל נשרפת כמות עצומה של פסולת אלקטרונית רעילה, המזהמת את האדמה, את מקורות המים וגם את האוויר, ופוגעת כאמור בבריאות התושבים.

ראש העיר, רפי סער: "כמדי שנה, לוקחת כפר סבא חלק בפעילות לקידום הצריכה הנבונה, מיחזור וקיימות, וזאת כחלק מתפיסה ומדיניות עירונית, המקדמת כל העת פעילויות למען שמירה על הסביבה ועל כדור הארץ. העיר כפר סבא מובילה פעילות במסגרת משבר האקלים העולמי ואנו מחנכים את ילדינו, החל מהגיל הרך, לפעול למען נושא חשוב זה – למען עתידם ואיכות חייהם. הפרויקט החינוכי ללימוד חשיבות מיחזור הפסולת האלקטרונית הוא נדבך נוסף בפעילות עירונית נרחבת וחשובה, במסגרתה אף הוצאנו את כל כלי הפלסטיק מכל מוסדות החינוך בכפר סבא, ואני שמח שגם השנה אנו ממשיכים בשיתוף הפעולה החשוב עם תאגיד מ.א.י בבתי הספר בעירנו, תוך לימוד ילדינו על חשיבות המיחזור בדרך חווייתית ויצירתית".

דותן קבק, מנכ"ל תאגיד מ.א.י למיחזור פסולת אלקטרונית: "תלמידי ישראל של היום הם דור העתיד. בשביל איכות החיים שלהם, מוטלת על כולנו החובה למחזר ולשמור על כדור הארץ. בזכות ההיענות של תושבי כפר סבא, מוחזרו עד היום טונות רבים של פסולת אלקטרונית, ואנו קוראים לתושבים להמשיך ולהוביל במיחזור ולשמור על הסביבה".

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
לזכר הנופלים: רכבי היחידה הטקטית ינציחו את שמות החללים תושבי פ"ת
עיריית פתח תקווה מקדמת בימים אלו מיזם הנצחה וזיכרון נוסף...
מתרחבים: הולה הולה והשף שקד פחימה משיקים חלל אירועים ותפריט פיצה נפוליטנית חדש בסמטאות שוק הכרמל
קצת יותר משנה חלפה מאז פתח השף שקד פחימה את...
התלמידות שימחו את ילדי המילואימניקים
שכבת י' בבית החינוך אמית רננים ברעננה יצאו השבוע להפנינג...
חברת ״טסה הבית של הממתקים״ פותחת רשת חנויות בוטיק חווייתיות של בייקרי, בית קפה, שוקולדים וממתקים מהמותגים המובילים בעולם תחת השם: TASA +
שני סניפי הדגל הראשונים ממוקמים בתל אביב: בשוק לוינסקי וברחוב...
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה: פנים לבנות - White Face יצירות מאת תמיר גינץ ונאצ'ו דואטו
מופעי בכורה: 7 במרץ | המשכן לאמנויות הבמה, באר שבע 12 במרץ...