Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

פרויקט חונכות ומנטורינג לסטודנטים שנה א'

פרויקט חונכות ומנטורינג לסטודנטים שנה א'
קרדיט: Pixabay

השנה הראשונה באקדמיה הינה שנה מאתגרת: סטודנטים שלא למדו מאז סיום לימודיהם בבית הספר נכנסים למערכת חדשה ולא מוכרת עם מתווה למידה השונה מזה אותו הם מכירים מהתיכון ומבלי להכיר את המרצים או את חבריהם לספסל הלימודים. שנת הלימודים הנוכחית מוסיפה אתגרים נוספים על האתגרים הללו. השנה סטודנטים חדשים יחלו את השנה בלמידה מרחוק, ללא הכרות מוקדמת עם המוסד האקדמי ומבלי לפגוש פנים אל פנים את המרצים או את הסטודנטים הלומדים איתם. מצב כזה מקשה על יצירת קשרים בינאישיים שמהווים תמיכה לא רק במישור האקדמי, אלא גם במישור הרגשי. מתוך המודעות לאתגרים הללו ועל מנת לוודא שהסטודנטים החדשים יחוו קליטה קלה ככל האפשר בעולם ההשכלה הגבוהה, החלטנו במכללה ליצור מערך מנטורים ייחודי שבו מרצים מלווים סטודנטים בשנה א'. הליווי נועד לסייע לסטודנט בכניסה למערכת האקדמית על ידי תיווך בינו ובין גורמי המכללה השונים, ייעוץ לסטודנטים בגורמים שונים הקשורים להיותו סטודנט, קישור הסטודנטים המלווים על ידי אותו המרצה ולומדים באותה תוכנית ונתינת תמיכה רגשית לסטודנט בשנה לא פשוטה זו. בנוסף למנגנון זה, כחלק מתוכנית המעורבות החברתית של הסטודנטים, ילוו סטודנטים משנה ב גם הם את הסטודנטים משנה א במטרה לסייע להם מנסיונם ולתת להם תמיכה חברתית במסגרת תכנית
"הכנפיים של לוינסקי". מדובר בתוכנית חונכות שנקבעת על ידי הסטודנטים עצמם משנה ב' מבחינת אופן החניכה, איתור הצרכים, מתן סיוע ופעילויות חברתיות לגיבוש והכרות.

פרויקט החונכות יערך השנה במסגרת תכנית דבש (דברים שרואים משם) – תכנית מעורבות חברתית במסגרתה הסטודנטים נדרשים ליזום, להפעיל ולהעריך יוזמה חינוכית חברתית שתהיה בעלת ערך מוסף משמעותי לאוכלוסיית היעד, ולהציג ראייה מערכתית הכוללת שיתופי פעולה עם גורמים שונים. בשנים הקודמות הסטודנטים יזמו פרויקטים במגוון תחומים בהם עזרה לאימהות חד הוריות, קשישים ועוד.

קרדיט: Pixabay

ד"ר הדס ולן, דיקנית הסטודנטים במכללת לוינסקי לחינוך " בניגוד לשנה שעברה, בה סטודנטים החלו ללמוד בלמידה מקוונת לאחר שהתוודעו למערכת, הכירו את המוסד הלימודי והספיקו ליצור חברויות וקהילות לומדות, השנה סטודנטים חדשים יחלו את השנה בלמידה מרחוק. מתוך המודעות לאתגרים הקמנו מערך ליווי, שכולי תקווה יאפשר יצירת קהילה ויסייע לסטודנטים לסיים בהצלחה את שנת הלימודים הקרובה.

ד"ר ענבל בכר- כץ,  "מדובר בתקופת חירום המשפיעה על כל אחד בצורה שונה, ומאתגרת במיוחד עבור הסטודנטים שמתחילים השנה את הלימודים האקדמאיים מבלי שבילו יום אחד בקמפוס. מטרתה של התכנית להגביר את תחושת הקבלה, הכלה ותחושת השייכות שחשובה בעיקר בימים אלו של ההוראה מרחוק שעלולה רק ליצור ריחוק וניכור. סיוע לאדם אחר הנו חלק מאבני הדרך של כל איש חינוך באשר הוא, והשתתפות בתכנית עשויה לתת להם הזדמנות התחלתית בנושא"

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
רשת 'א.א. אורטופדיה' מתרחבת ופותחת סניף חדש בכפר סבא הסניף מתווסף ל- 38 סניפים ברחבי הארץ בהשקעה של 200 אלף ₪
גיא אלוביץ', מנכ"ל א.א. אורטופדיה: "עד סוף שנת 2025 צפויים...
עם ישראל חי! פתח תקווה חוגגת את פורים בסימן הצדעה לעם ישראל ולכוחות הביטחון
הפנינג עדלאידע 2024 בסימן עם ישראל חי, יתקיים השנה בפורים,...
החמישית של שוברט: פסטיבל מוסטונופסט טאלין-תל אביב
מייסד הפסטיבל ומנהל אמנותי: אנדרס מוסטונן 27 בפברואר במוזיאון תל אביב כניסה...
התלמידות שימחו את ילדי המילואימניקים
שכבת י' בבית החינוך אמית רננים ברעננה יצאו השבוע להפנינג...
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה: פנים לבנות - White Face יצירות מאת תמיר גינץ ונאצ'ו דואטו
מופעי בכורה: 7 במרץ | המשכן לאמנויות הבמה, באר שבע 12 במרץ...