Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

פרויקט חונכות ומנטורינג לסטודנטים שנה א'

פרויקט חונכות ומנטורינג לסטודנטים שנה א'
קרדיט: Pixabay

השנה הראשונה באקדמיה הינה שנה מאתגרת: סטודנטים שלא למדו מאז סיום לימודיהם בבית הספר נכנסים למערכת חדשה ולא מוכרת עם מתווה למידה השונה מזה אותו הם מכירים מהתיכון ומבלי להכיר את המרצים או את חבריהם לספסל הלימודים. שנת הלימודים הנוכחית מוסיפה אתגרים נוספים על האתגרים הללו. השנה סטודנטים חדשים יחלו את השנה בלמידה מרחוק, ללא הכרות מוקדמת עם המוסד האקדמי ומבלי לפגוש פנים אל פנים את המרצים או את הסטודנטים הלומדים איתם. מצב כזה מקשה על יצירת קשרים בינאישיים שמהווים תמיכה לא רק במישור האקדמי, אלא גם במישור הרגשי. מתוך המודעות לאתגרים הללו ועל מנת לוודא שהסטודנטים החדשים יחוו קליטה קלה ככל האפשר בעולם ההשכלה הגבוהה, החלטנו במכללה ליצור מערך מנטורים ייחודי שבו מרצים מלווים סטודנטים בשנה א'. הליווי נועד לסייע לסטודנט בכניסה למערכת האקדמית על ידי תיווך בינו ובין גורמי המכללה השונים, ייעוץ לסטודנטים בגורמים שונים הקשורים להיותו סטודנט, קישור הסטודנטים המלווים על ידי אותו המרצה ולומדים באותה תוכנית ונתינת תמיכה רגשית לסטודנט בשנה לא פשוטה זו. בנוסף למנגנון זה, כחלק מתוכנית המעורבות החברתית של הסטודנטים, ילוו סטודנטים משנה ב גם הם את הסטודנטים משנה א במטרה לסייע להם מנסיונם ולתת להם תמיכה חברתית במסגרת תכנית
"הכנפיים של לוינסקי". מדובר בתוכנית חונכות שנקבעת על ידי הסטודנטים עצמם משנה ב' מבחינת אופן החניכה, איתור הצרכים, מתן סיוע ופעילויות חברתיות לגיבוש והכרות.

פרויקט החונכות יערך השנה במסגרת תכנית דבש (דברים שרואים משם) – תכנית מעורבות חברתית במסגרתה הסטודנטים נדרשים ליזום, להפעיל ולהעריך יוזמה חינוכית חברתית שתהיה בעלת ערך מוסף משמעותי לאוכלוסיית היעד, ולהציג ראייה מערכתית הכוללת שיתופי פעולה עם גורמים שונים. בשנים הקודמות הסטודנטים יזמו פרויקטים במגוון תחומים בהם עזרה לאימהות חד הוריות, קשישים ועוד.

קרדיט: Pixabay

ד"ר הדס ולן, דיקנית הסטודנטים במכללת לוינסקי לחינוך " בניגוד לשנה שעברה, בה סטודנטים החלו ללמוד בלמידה מקוונת לאחר שהתוודעו למערכת, הכירו את המוסד הלימודי והספיקו ליצור חברויות וקהילות לומדות, השנה סטודנטים חדשים יחלו את השנה בלמידה מרחוק. מתוך המודעות לאתגרים הקמנו מערך ליווי, שכולי תקווה יאפשר יצירת קהילה ויסייע לסטודנטים לסיים בהצלחה את שנת הלימודים הקרובה.

ד"ר ענבל בכר- כץ,  "מדובר בתקופת חירום המשפיעה על כל אחד בצורה שונה, ומאתגרת במיוחד עבור הסטודנטים שמתחילים השנה את הלימודים האקדמאיים מבלי שבילו יום אחד בקמפוס. מטרתה של התכנית להגביר את תחושת הקבלה, הכלה ותחושת השייכות שחשובה בעיקר בימים אלו של ההוראה מרחוק שעלולה רק ליצור ריחוק וניכור. סיוע לאדם אחר הנו חלק מאבני הדרך של כל איש חינוך באשר הוא, והשתתפות בתכנית עשויה לתת להם הזדמנות התחלתית בנושא"

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מהו פשע צווארון לבן ומה חשוב לעשות כשנחשדים בביצוע פשע כזה?
יש אנשים שמזהים פשע צווארון לבן עם תחכום, עורמה ואפילו...
איך לקנות דירה ולעמוד בהחזרים שלה?
תחום המשכנתאות עבר גלגולים שונים במהלך עשרות שנים, ואם התרגלתם...
ראש העיר נפגשים עם הספורטאים האולימפיים
ראש העיר רמי גרינברג נפגש היום עם מישה זילברמן שחקן הבדמינטון...
'הפנינג מתוק' לכל המשפחה ייערך בסניף הדגל של רשת "טסה הבית של הממתקים" בעיר חולון לרגל חגיגות יום ההולדת - פתוח לקהל הרחב
חוגגים יום הולדת בהפניניג מתוק: הפנינג מתוק לכל המשפחה ייערך...
ממשיכה להוביל את קטגוריית בירות הקראפט בישראל: "הכרם" קיימה את תערוכת הבירה הגדולה בישראל לקהל המקצועי
29 מותגי בירה, 80 סוגי בירה שונים, 8 קטגוריות בירה...
שלישי בפשפשים 2024
בואו ליהנות בערבי הקיץ של יולי- אוגוסט ממוזיקה חיה באוויר הפתוח...
בטוח שהעסק שלך בטוח? הכל על אבטחת עסקים
העסק שלך אינו סתם עוד חדר שאתה מכיר או עוד...
רבנית בית ספר חדשה באמית רננים: מעין דיטשר
חילופי דורות בתפקיד ההובלה הרוחנית של בית החינוך אמית רננים...
היתר בנייה ניתן לפרויקט GARDEN TOWERS בבת ים
הפרויקט היוקרתי במתחם החשמונאים בבת ים יוצא לדרך: במסגרת הפרויקט,...
מהו פרויקט התחדשות עירונית במסלול פינוי בינוי
עם צמיחת האוכלוסיה ותהליך העיור הנעשה בעולם, וכמובן, במדינת ישראל...