Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

פרויקט משותף של מכללת לוינסקי לחינוך והאיחוד האירופי בנושא חונכות של ילדי מהגרים

פרויקט משותף של מכללת לוינסקי לחינוך והאיחוד האירופי בנושא חונכות של ילדי מהגרים
קרדיט: צילום משפחתי

מכללת לוינסקי לחינוך היא הנציגה הישראלית המשתתפת בפרויקט היוקרתי של האיחוד האירופי במסגרת תוכנית הורייזן 2020, התומכת בילדי מהגרים, פליטים ומבקשי מקלט. הפרויקט מתוקצב ב-3 מיליון שקל ויימשך כשלוש שנים. נוסף על ישראל, משתתפות בו עשר מדינות: איטליה, נורבגיה, הונגריה, בלגיה, שבדיה, ספרד, גרמניה, מלטה, יוון וטורקיה. הפרויקט, שעליו מכריזה מכללת לוינסקי לחינוך לכבוד יום המהגר הבינלאומי שיחול ב-18.12.2020,  עתיד לצאת לדרך בישראל בשלוש מסגרות חינוכיות בתל-אביב במהלך שנת הלימודים תשפ"א.

הפרויקט, שנקרא KIDS4ALLL, הוא יוזמה של תוכנית הורייזן 2020, אחת התוכניות הגדולות בעולם לשיתוף פעולה בין מדינות בתחומי המחקר, האקדמיה, התעשייה ועוד. מטרתו של הפרויקט להעניק תמיכה לימודית, רגשית וחברתית לילדים ממשפחות מהגרים תוך טיפוח שיתוף פעולה בין קבוצות מגוונות מבחינת תרבותית, לשונית ואתנית. המודל של התוכנית הוא חונכות ובמסגרתו ילד ממשפחת מהגרים ילווה על ידי ילד מקומי לאורך שנת הלימודים במשימות לימודיות במסגרת בית הספר שבו הם לומדים וגם מחוץ לשעות הלימודים במטרה לסייע לו להשתלב בפעילויות חברתיות בתנועות הנוער, בקבוצות ספורט ועוד.

המדינות השותפות בפרויקט אחראיות על תחום התכנון והפיתוח של התוכנית. היישום יתבצע בבתי ספר אינטגרטיביים פורמליים ובלתי-פורמליים שבהם משולבים ילדים ממשפחות מהגרים בשמונה מדינות, שש מהן מהאיחוד האירופי – איטליה, הונגריה, שבדיה, ספרד, גרמניה ויוון, ושתיים שאינן באיחוד האירופי – ישראל וטורקיה.

 

 

קרדיט: צילום משפחתי

בישראל הפרויקט ייצא לדרך בשלוש מסגרות חינוכיות – בית הספר "גליל" בדרום תל-אביב, קריית חינוך ביפו ופנימיית "בית הילד" שמפעיל משרד הרווחה ובה לומדים ילדים מקומיים וילדי מהגרים בטווח הגילים 18-10.

ד"ר דולי לוי, ראש החוג ללשון העברית וראש החוג לעברית – אוריינות ושפה במכללת לוינסקי לחינוך, מובילה את פרויקט KIDS4ALL במכללה: "במסגרת הפרויקט שנערך בשותפות עם ד"ר מיכל מישר, ראש התוכנית לתעודת הוראה בעברית כשפה נוספת, החוקרים יספקו חומרי הוראה ולמידה מקוונים ולא-מקוונים למורים ולתלמידים שיעסקו בלמידה שיתופית, בדיאלוג בין-תרבותי וביצירה של שפה משותפת בהקשרים לאומיים מגוונים. כל זאת במטרה לשפר את הכישורים הבין-תרבותיים, הלשוניים, החברתיים והרגשיים של הילדים ולהגביר את המסוגלות לשילוב בחברה הקולטת. הפרויקט מבוסס על מחקרים המעידים שהכלה ואינטגרציה במערכת החינוך ומחוצה לה מובילה להצליחה חינוכית גדולה יותר".

ד"ר אלונה פורקוש ברוך, מרכזת תחום הפעילות הבינלאומית במכללת לוינסקי לחינוך: "הקשר של מכללת לוינסקי לחינוך עם האיחוד האירופי החל בפרויקט ניידות של ארסמוס פלוס במסגרת יחסי העבודה של המכללה עם אוניברסיטת טורינו באיטליה, שנציגיה אף ביקרו במכללה לפני כשלוש שנים. במסגרת הגשתם לקול קורא של הורייזן 2020 הם פנו אלינו וביקשו לצרף אותנו לפרויקט בעקבות התרשמותם מהקשרים הטובים ומהניסיון הרב שיש למכללה עם בתי ספר רב-תרבותיים".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
התלמידות שימחו את ילדי המילואימניקים
שכבת י' בבית החינוך אמית רננים ברעננה יצאו השבוע להפנינג...
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה: פנים לבנות - White Face יצירות מאת תמיר גינץ ונאצ'ו דואטו
מופעי בכורה: 7 במרץ | המשכן לאמנויות הבמה, באר שבע 12 במרץ...
הגנה על הלקוח היא חובה ראשונה במעלה
עורכי דין עושים כל שביכולתם להגן על הלקוחות שלהם לא...
עוטפים בחום חולי סרטן
האגודה למלחמה בסרטן ודיזנגוף סנטר עורכים מרתון סריגה של כובעים...
"תמונות מחיי אישה" - תערוכת יחיד לאמנית דבי אשרת בטרמינל העיצוב, בת ים
רחוב אהוד קינמון 32 בת ים פתיחה חגיגית : יום חמישי,...