Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

פרשת המן

פרשת המן
קרדיט Canva

פרשת השבוע בתורה מביאה בכל שבוע חכמת חיים חדשה שאנחנו יכולים ללמוד וליישם גם בימינו, משום שיש בה ערכים שמתאימים לכל יהודי בכל תקופה. פרשות כמו פרשת המן חורגות מכלל זה בכך שהן יכולות לשמש אותנו בכל ימות השנה הודות לשיעורים שהן מלמדות אותנו על אמונה וכיצד היא עוזרת לנו בנושא חשוב כל כך כמו פרנסה. פרנסה אינה דבר של מה בכך ואינה קלה בימינו, ולכן נדרשות לפעמים תעצומות נפש לעבור זמנים קשים ולגייס את כל האמונה שיש בנו על מנת לדעת שמצב זה זמני ויכול להוביל אותנו לפרנסה טובה בעתיד, אם רק נאמין באמונה שלמה וגם ניעזר בסגולות כמו אלה שטמונות בפרשת המן, שקוראים אותה בהזדמנויות מיוחדות כדי לסייע לאדם שמתקשה בפרנסתו או כדי להמשיך ולהבטיח אותה. בישיבת אור דוד אפשר לשמוע על כך עוד וגם להיעזר בסגולות אלה באמצעות הרב דניאל זר והידע שהוא מנחיל לבני הקהילה.

מהי פרשת המן בתורה?

ראשית, על מנת להבין את גדולתה של האמונה בפרשת המן יש להיזכר בפרטיה. היא מובאת בספר שמות, כאשר בני ישראל צעדו במדבר והחלו להיווצר סדקים באמונתם בקב"ה ובצדקת הדרך והמעשים של נטישת סיר הבשר במצרים. לא קל לעבור את הדרך הקשה במדבר כאשר אי אפשר לגדל מזון ואי אפשר לדוג דגה או למצוא ציד, ולכן משה רבנו נדרש לכך בידי העם. העם הרעב והחרד מכך שמזון אין, שואל את משה מאיפה יימצא להם מזון לכל העדה. הפתרון שנמצא להם הוא המן והשליו שהקב"ה סיפק להם מדי יום על פי תנאיו ועל פי הוראותיו. המן יירד מן השמים כלחם שיספיק לכל אדם מדי יום, והבשר יימצא להם מדי ערב באותה מידה. התנאי היה לא לאגור את המן מיום ליום משום שיקבלו ממנו די והותר, וביום שישי יקבלו אף מספיק לשבת.

פרשת המן כמבחן לאמונה

בני ישראל נדרשים בפרשה זו להאמין בא-לוהים ולבטוח בו שיספק להם מדי יום את צורכיהם. מדובר במבחן אמונה גדול שכל אדם למעשה עומד בו גם כיום – להאמין בכך שרוצים בטובתו ושפרנסה תימצא לו אם יאמין נוסף על המאמצים שהוא עושה על מנת למצוא עבודה. הייאוש גורם לפעמים לאנשים לסטות מהדרך הנכונה ולהפסיק לחפש עבודה ולהיטיב עם עצמם, ולכן כל מי שממשיך להאמין ולחפש את דרך הישר כדי למצוא עבודה בסופו של דבר ימצא אותה אם יקרא את פרשת המן מדי יום יוכל להבטיח לעצמו את הפרנסה משום שיש בה המון כוח והמון הוכחה לעצמתו של הקב"ה שאינו זונח את המאמינים בו. כפי שנאמר: וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל מֹשֶׁה, הִנְנִי מַמְטִיר לָכֶם לֶחֶם מִן הַשָּׁמָיִם, וְיָצָא הָעָם וְלָקְטוּ דְּבַר יוֹם בְּיוֹמוֹ, לְמַעַן אֲנַסֶּנּוּ הֲיֵלֵךְ בְּתוֹרָתִי אִם לֹא:

כוחה של אמונה

אנחנו כבר יודעים שאפילו אנשים חילונים זקוקים לאמונה שלמה ותמימה על מנת לצלוח מצבים קשים בחיים ואין ספק שבצוק העתים הם יכולים להיעזר גם בפרשת השבוע, בוודאי בקריאת פרשת המן. כשקוראים אותה מבינים היטב למה משא החיים נוח יותר לשאת כאשר מבינים שאנחנו איננו לבד, שיש מי שברא את העולם ואחראי לסדר שיש בו והוא זה שאינו זונח את מי שמאמין בו. הליכה בדרך האמונה וקריאת הפרשה כסגולה לשמירה על הפרנסה הטובה שלא תצטמצם ולא תיפגע הן אלה שעוזרות לכל מי שמאמין באמונה שלמה בכך שהכל אפשרי ולא יינטש אף צדיק ומאמין. בקהילתו של הרב דניאל זר ובישיבת אור דוד מורגלים בעזרה לאברכים ולתלמידים מבני הקהילה שלומדים תורה יומם ולילה ומטפלים בבני משפחתם, לתפארת התורה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כיצד בוחרים בצורה הטובה ביותר מושב בטיחות לתינוק?
בחירת מושב בטיחות לתינוק לרכב מהווה דבר בסיסי וחשוב מאוד....
אורון נדל"ן מצדיעה למשרתי המילואים וכוחות הביטחון: הנחות של עד 300,000 ₪ לדירה חדשה, לרוכשים דרך מועדון 'בהצדעה'
מאז תחילת המלחמה, משרתים עשרות מעובדי חברת אורון נדל"ן במילואים...
פינוי דירה בתל אביב: מה אנחנו באמת צריכים לדעת?
הבנת תהליך הפינוי כאשר עומדים בפני פינוי בתל אביב והסביבה, חשוב להבין...
מדריך מקצועי לבחירת והתקנת טפטים בתל אביב
בחירת הטפט הנכון בבחירת טפטים לבית בתל אביב, קחו בחשבון את...
איך לשפר תקשורת בין בני זוג
תקשורת היא אחד מגורמי המפתח לזוגיות טובה. למעשה, תקשורת אפקטיבית...
הגיע הרגע לטפל בירושה? אל תעשו את זה לבד
טיפול בירושה אינו עניין קל. גם אם הכנתם את עצמכם...
מכשיר שמיעה מומלץ של סאונד מכשירי שמיעה
ממש כמו משקפיים, גם מכשירי שמיעה חייבים להיות מותאמים לכל...
לעבוד במפעל בטוח ומוגן מכל הכיוונים
מפעלים חייבים להיות המקום הכי בטוח לעבוד בהם מבחינת שימוש...
איך מעצבים את קירות הבית בצורה קצת אחרת?
לא אחת קורה לכם שאתם מביטים על קירות הבית שלכם...
מרגישים קושי נפשי מורכב? פנו לטיפול דחוף
אף אחד מאיתנו לא קם בבוקר ומתכנן להרגיש רע. ממש...