Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

פתח תקוה מגבירה את בטחון תושביה באמצעות מיזם עיר בטוחה, לאיתור משוטטים ונעדרים בסיכון

פתח תקוה מגבירה את בטחון תושביה באמצעות מיזם עיר בטוחה, לאיתור משוטטים ונעדרים בסיכון
קרדיט להזילו

עיריית פתח תקוה תשתף פעולה עם הסטארט-אפ Hazilu המבוסס על טכנולוגיית זיהוי פנים ומאפשר לתושבי העיר לסייע לאתר משוטטים ונעדרים בסיכון, באמצעות המכשיר הסלולרי.

שיתוף פעולה של עיריית פתח תקווה עם הזילו
קרדיט להזילו

ראש העיר רמי גרינברג: "עיריית פתח תקוה היא הרשות הראשונה אשר תשתף פעולה עם הממשק הטכנולוגי Hazilu . אני קורא לתושבי העיר להביט סביבם, לפקוח עיניים ולזהות סיטואציות בהם אנשים נזקקים לעזרה, כי ערנות זו עשויה להציל חיים".

אסף בר יזם הממשק Hazilu "מדי יום נעלמים עשרות אנשים במרחב הציבורי בארץ בנסיבות שונות, ולרשויות אין פתרונות אפקטיביים לצמצום ממדי התופעה. בישראל קיימים כ-250 אלף חולי אלצהיימר, כאשר 6 מכל 10 חולים נעלם לפחות פעם בחודש. זאת, בנוסף לקהלים אחרים הנעלמים מדי יום כתוצאה מקושי לתמרן במרחב, ובהם אוכלוסיות בעלי מוגבלויות, בעלי צרכים מיוחדים, ילדים קטנים, נוער בסיכון, חולים, תושבים בני הגיל השלישי וכד'.

באמצעות המיזם יוכלו תושבי העיר פתח תקוה לרשום בחינם את בני משפחותיהם אשר נמצאים בסיכון להיעדרות או שוטטות, ובכך לשפר את יכולת איתורם באירוע של היעלמות, וזאת באמצעות הרתמות התושבים צוות העירייה, זק"א ומשטרת ישראל".

שיתוף פעולה של עיריית פתח תקווה עם הזילו
קרדיט לשכת הדובר עיריית פתח תקווה

Hazilu הינו ממשק מהפכני חכם וקל לשימוש לאיתור נעדרים, באמצעות מכשיר הסלולר.  האפליקציה שפותחה בידי קבוצת בכירים מענף ההייטק, מבוססת על טכנולוגיית זיהוי פנים. במידה ואחד הגורמים המצויים באוכלוסיית הסיכון נעדר, הממשק מאפשר לאזרחים מודאגים ולצוות העירייה והמשטרה, לקשר בקלות בין הנעדר לבין בני משפחתו.

ראש עיריית פתח תקוה רמי גרינברג: "אחד היתרונות הבולטים של העיר פתח תקוה הוא המרקם האנושי של תושבי העיר, המתאפיין בהירתמות יוצאת דופן של הקהילה לטובת אוכלוסיות נזקקות. בעידן הדיגיטלי, הרשתות החברתיות ואמצעי התקשורת הרבים, אנו נחשפים מדי יום לכתבות בעיתונות או פוסטים על נעדרים בסיכון גבוה, וקשה לתאר את מפלס החרדה בקרב קרוביהם ובני משפחותיהם במצבים אלו. עיריית פתח תקוה תשתף פעולה עם ממשק "הזילו" מתוך רצון לסייע לאותן אוכלוסיות חלשות ועל מנת לסייע באיתור נעדרים. אני קורא לתושבי העיר להביט סביבם, להיות ערניים, לפקוח עיניים ולזהות אנשים במצוקה, כי ערנות זו עשויה להציל חיים". עיריית פתח תקוה כבר קיימה מפגש עם הפקחים ואנשי הביטחון המסיירים בשטח ועדכנה אותם כיצד ניתן להשתמש בממשק לאיתור נעדרים.

שיתוף פעולה של עיריית פתח תקווה עם הזילו
קרדיט להזילו

אסף בר, יזם ממשק הזילו: "אנו מביאים לציבור בשורה טכנולוגית-חברתית שנועדה לצמצם את היקף הנעלמים ואת משך זמן ההעלמות באמצעות שיתוף הקהילה, ומברכים את עיריית פתח תקוה וראש העיר רמי גרינברג שנרתמו לנושא החשוב. בישראל קיימות אוכלוסיות פגיעות הנוטות ללכת לאיבוד (עקב דמנציה, חוסר התמצאות וכדומה) וחלה עלינו האחריות לעשות את כל הנדרש עבורם בתור אזרחים, באמצעות ממשק טכנולוגי פשוט וקל לתפעול".

היעדרות ושיטוט – מצבים בהם אדם הזקוק לרמת פיקוח מסוימת עוזב מקום מפוקח ובטוח ו/או את השגחתו של אדם אחראי, ונחשף לסכנות אפשריות.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
בילוי בבודפשט: המדריך המלא לבילוי המושלם בבירת הונגריה
בירת הונגריה מושכת תיירים לא רק מאירופה, אלא גם מכל...
קבוצת H&O פותחת רשת חנויות בקונספט חדש לתינוקות ולילדים תחת השם: KIDS O&H
חנות הקונספט הראשונה נפתחה בקניון עזריאלי מודיעין ומאגדת את מותגי...
שחר חיון, בן זיני וקימור אזולאי מפגינים כישורים
עמותת חסדי דרור, המסייעת למשפחות במצוקה ולמשפחות של ילדים חולי...
השקת גן לילי במרכז מורשת יהדות בבל
רגע מרגש בשגרה העצובה שלנו היה במרכז מורשת יהדות בבל,...
רחל קלנר המורה לכימיה מאולפנת אמית ישורון - המורה המצטיינת בארץ
הזוכה בפרס להצטיינות בהוראה ע"ש דליה צ'שנובסקי, מטעם החברה הישראלית...
חברת איזי ג'ט משהה את טיסותיה לחצי שנה
חברת איזי ג'ט הודיעה על השעיית טיסותיה מישראל ואליה עד...
חנייה חינם בכחול לבן במהלך חג הפסח
כן כן לא דמיינתם, קראתם נכון. חנייה חינם בכחול לבן במהלך...
רשת העוגיות 'סופט קוקיס' פותחת סניף דגל בקניון עופר רחובות בהשקעה הנאמדת בחצי מיליון ש"ח
רשת סופט קוקיס פותחת השבוע סניף דגל, בקניון עופר רחובות,...
התלמידים דואגים לנזקקי פתח תקווה
לקראת חג הפסח, תלמידי שכבת י"א בכפר הנוער אמית פתח...
משמעות צילום אירועים חשובים
בר מצווה הוא אירוע משמח בקהילה היהודית, המציין את הגעתו...