Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

צ'ק ליסט חסכון בדרך לדירה

צ'ק ליסט חסכון בדרך לדירה
קרדיט pixabay

החלטתם שהגיע הזמן לדירה משלכם? מזל טוב! הגעתם למשמעות של נכס עבורכם, שזו ההסתכלות על עתידכם. אתם כבר יודעים גם שאי אפשר להסתמך על הפנסיה שתהיה שם בשבילכם. אז התחלתם לקרוא קצת ולחקור כל מיני מושגים, כמו למשל, הון עצמי, טאבו, תב"ע והם מתחילים להתבהר לכם יותר ויותר. יש המון שלבים עד שמגיעים לרכישה של דירה, ובמדריך הבא נדבר על הצ'ק ליסט חיסכון בדרך לדירה. המשיכו לקרוא ותגלו בעצמכם.

איך תוכלו לנהל את כלכלת המשפחה בצורה הכי טובה שיש?

הרבה אנשים שמחזיקים בידם בית חושבים שלא יכול לקרות כלום בעיר או בשכונה בה הם נמצאים ולוקחים את ההשקעה שלהם כמובן מאליו. אך החיים הם דבר בלתי צפוי והשגרה שלכם יכולה להשתנות בשניות. אם אין לכם קופה לשעת חירום, כדאי להתחיל לחסוך אחת. הדרך הכי טובה לבצע ניהול כלכלת המשפחה בצורה נכונה. איך עושים זאת? מתחילים לחסוך מוקדם. אתם אף לא יודעים מה הולך להגיע. כל יום הוא אתגר פיננסי חדש. האידיאל בחיסכון שעליכם לשאוף אליו הוא שמירה של עשרים אחוזים מההכנסה החודשית שלכם. אתם צריכים להיות מוכנים לבלתי צפוי. דבר נוסף שכדאי לעשות הוא להתחיל לקנות בסיטונאות. אם אתם משפחה או אפילו משפחה שגדלה, כנראה שלא תצליחו לעמוד בתקציב המזון שהגדרתם לעצמכם בתקציב המשפחתי. לכן, במקום שתוציאו המון כסף במכולת השכונתית, כדאי לעבור לקניות יותר גדולות ומרוכזות בסופרים הגדולים.

קרדיט pixabay

מה צריך להיות בצ'ק ליסט חיסכון שלכם לקראת הדירה?

כשאתם בונים צ'ק ליסט לחיסכון לקראת דירה, אתם צריכים להציב יעד לחיסכון. גובה המשכנתא שתוכלו לקבל היום מהבנק לצורך של משכנתא יהיה בגובה של מקסימום 75% מהערך של הדירה. בשלב הראשון, אתם צריכים לחשוב מה יהיה הסכום שתצטרכו להשיג בשביל לקבל את המשכנתא. זה בעצם יהיה היעד שלכם לחיסכון. כאשר תדעו את היעד, יהיה לכם יותר קל להגיע אליו. בשלב הבא, אתם צריכים לבנות תקציב משפחתי. עכשיו שיש לכם מושג כמה כסף אתם צריכים, אתם יכולים להתחיל לנהל תקציב, שהמטרה שלו היא להגשים את היעד. בנייה של התקציב תעזור לכם להבין יותר טוב את כל ההכנסות וההוצאות שלכם. לאחר שבניתם את התקציב, עליכם לצמצם את השימוש במזומן, מהסיבה שאתם צריכים להישאר במעקב תמידי על ההוצאות שלכם, ולכן, כדאי להשתמש בכרטיס אשראי שנותן לכם להפיק דוחות ולעקוב בצורה צמודה על ההוצאות. ולבסוף, כדאי לכם לבדוק על כל מיני תוכניות לחיסכון. אתם צריכים לעשות מחקר מעמיק על מהי התוכנית שהכי תשתלם עבורכם ובכללי, מה האפשרויות שיש לפניכם.

מה עוד צריך להיות ברשימת המשימות שלכם לקראת דירה?

אז בשביל שתוכלו להגדיל את החיסכון שלכם לקראת הדירה, אתם צריכים להוסיף עוד קצת משימות לרשימה שלכם-

  • אתם צריכים לדעת איזו דירה אתם מעוניינים לקנות ובאילו תנאים של משכנתא?
  • אתם צריכים להיות גמישים. עולם החיסכון הוא מאוד דינמי ומשתנה מרגע לרגע. תבדקו מידי פעם ופעם אם נפתחו אפשרויות חדשות, אולי ישתלם לכם לעבור למסלול חיסכון שונה או לבצע את החיסכון בגוף פיננסי אחר.
  • אם עשיתם שינוי מסוים בקריירה שלכם וההכנסות שלכם גדלו, תבדקו אם אתם יכולים להכניס עוד סכום כסף לחיסכון ובכך גם להגדיל אותו.

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה זה פנסיה ואיך מתכוננים לקראתה?
שמירה על אורח חיים רגיל ורמת ההכנסה בפנסיה הופכת כמעט...
עוסק מורשה מול עוסק פטור
פותחים עסק חדש? בוודאי שאלתם את עצמכם מהיכן מתחילים. פתיחת...
הפנינג פורים בקניון עופר: אירוע מרהיב בהפקת אסף משיח
הפנינג פורים בקניון עופר בחדרה - אירוע שנראה כמו מדע...
מערכת כריזה
מערכת כריזה
עסקים או ארגונים גדולים בדרך כלל יושבים בתוך מבנים רחבי...
טיפוח גינה ביתית בקלי קלות
יש לכם חצר פרטית? למה שלא תיהנו מאווירה של טבע...
מכונות תפירה תעשייתיות: חדשנות ויעילות בעידן המודרני
מכונות תפירה תעשייתיות משמשות אותנו עבור מגוון רחב מאוד של...
עברתם תאונת דרכים? אל תוותרו על מה שמגיע לכם
תאונת דרכים היא סיטואציה לא קלה, במיוחד אם היא כוללת...
אילו אמצעים טכנולוגיים מסייעים בחקירות?
הדרך שבה חוקרים פרטיים מבצעים פעולות חקירה, השתנתה לבלי היכר...
טיפים יעילים למניעת כניסת עכברים לבית: שמירה על סביבה נקייה ומגוננת
עכברים הם אורחים לא רצויים העלולים לגרום נזק רב לרכוש...
קייטנת גלישה
מזג האוויר בישראל בשילוב עם רצועת חוף כל כך ארוכה...