Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

קבוצת התיאטרון של היחידה לטיפול בהתמכרויות ושיקום האסיר בבת ים מציגה:"בחיים לא!"

קבוצת התיאטרון של היחידה  לטיפול  בהתמכרויות ושיקום האסיר בבת ים מציגה:"בחיים לא!"
צילום: היחידה להתמכרויות ושיקום האסיר בעיריית בת-ים

"בחיים לא!" הוא שמה של הצגה ייחודית שהועלתה השבוע בבכורה חגיגית באשכול הפיס בבת ים. משתתפיה הם שחקני קבוצת התיאטרון של היחידה להתמכרויות ושיקום האסיר בבת ים בניהול עו"ס נעמה מורשתי, הפועלת במסגרת האגף לשירותים חברתיים בעיריית בת-ים.

היחידה להתמכרויות ושיקום האסיר - הצגה
צילום: היחידה להתמכרויות ושיקום האסיר בעיריית בת-ים

ההצגה מביאה את סיפורו של עזורי, איש מריר ומנופח, אשר ברגע אחד חייו מתהפכים, כאשר באישון לילה מופיעים בפתח ביתו מלאך המוות ונחש שלצידו, ומודיעים לו כי הגיע יום מותו. לשמחתו "טעות אנוש" בעולם של מעלה, נותנת לו השהייה של מספר ימים ומאפשרת לו למצוא מחליף שימות במקומו. מרגע זה יוצא עזורי למסע חיפושים קומי ונוגע ללב אחר האיש שיתנדב למשימה. ההפקה הועלתה בשיתוף וסיוע משרד הרווחה והשירותים החברתיים והרשות לשיקום האסיר, בפני בני המשפחות ובפני צוותים מקצועיים.

המחזה המקורי נכתב בהשראת "כולם רוצים לחיות" של חנוך לוין ומציב בדרך האלגוריה התבוננות ותהייה על יצר החיים: מי קובע, מי ראוי לחיות ומי ראוי פחות, עד כמה אנו מתים בחיינו והאם בכלל ניתנת לנו הבחירה או שמא אנו נעים במרחבי אשליה של שליטה בעוד הלא נודע סופק כפותיו ומהתל בנו מהצד. על הכתיבה והבימוי הופקדה עו"ס מירב לוטן, בימאית תיאטרון קהילתחי ועו"ס שיקום האסיר. חברה אליה להנחיה והדרכת הקבוצה עו"ס שיר בלסיאנו.

כיבדו את ההצגה בהשתתפותם המשנה לראש העיר ומחזיק תיק ברווחה, איציק דריקס, מנכ"ל הרשות לשיקום האסיר, אריה ביבי, מפקחת מחוז תל אביב והמרכז במשרד הרווחה והשירותים החברתיים, קרן אלקן אביאל, סמנכ"לית חינוך ורווחה בעיריית בת-ים, ד"ר זיו חורב ובני המשפחות וקרובי משפחה.  לאחר העלאתה בפני הצוותים המקצועיים, נערכה שיחה עם השחקנים ומנחות הקבוצה.

היחידה להתמכרויות ושיקום האסיר - הצגה
צילום: היחידה להתמכרויות ושיקום האסיר בעיריית בת-ים

עו"ס נעמה מורשתי, מספרת: מדובר בפרויקט ייחודי לעיר, זו הצגה שלישית שאנו מעלים, בכל הצגה משתתפים קבוצת מטופלים אחרת, כאשר שיטת העבודה היא קבוצתית-קהילתית המעודדת ביטוי אמנותי, תוך כוונות לעורר העצמה ושינוי של עולם הנפש ועיבוד החוויות של המטופלים. הרעיון הגיע ליחידה ע"י עו"ס מירב לוטן, כאשר במהלך התואר השני שלה התמקדה בנושא של תיאטרון קהילתי, והקבוצה מלווה במהלך כל התהליך ע"י עו"ס הראשית ביחידה, שני בלסיאנו.

התהליך שעוברים המטופלים, מתבסס על גיבוש קבוצה יוצרת, ותרגול טכניקות תיאטרון המאפשרות להם להעמיק במגוון סוגיות מזווית שונה ולהעשיר את עולמם. הם לומדים את עבודת השחקן דרך אימפרוביזציות, עבודה על דמויות ותרגול היכולת לעבוד עם ולהכיל פרטנרים שונים, ועוד. בסיום התהליך עולה הצגה המורכבת מחומרים אישיים של המשתתפים. הדרמה מייצגת את הקהילה ממנה באה, תוך כדי שהיא מנסה להעביר מסר, ולהעלות בעיות על פני השטח, ולהפוך את הצופים לשותפים לחוויה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
אריקה רינטוביץ׳ והמובמנט פרוג׳קט גאים להציג : שאקטי - כוח נשי עוצמתי ומהפנט ביצירה המשלבת תיאטרון פיזי, מחול, אמנות וקרקס
11 במאי 2024 | סוזן דלל טריילר: https://did.li/yoBTY   שאקטי יצירתה החדשה של...
שואפים גבוה
20 תלמידות ותלמידים שאפתנים ומוכשרים השתתפו בקורס הכנה לצבא בתחום...
המעצבת שמביאה את עולם העיצוב היוקרתי אל הבית הפרטי שלכם
ההתמקדות של אלה בעיצוב בתים פרטיים ויוקרתיים נובעת מהאמונה העמוקה...
רישום משטרתי ורישום פלילי- מהם ומה ההבדלים
מעבר לטיפול המעשי בכל תיק שנפתח ובכל חשוד, למשטרה חשוב...
בילוי בבודפשט: המדריך המלא לבילוי המושלם בבירת הונגריה
בירת הונגריה מושכת תיירים לא רק מאירופה, אלא גם מכל...
קבוצת H&O פותחת רשת חנויות בקונספט חדש לתינוקות ולילדים תחת השם: KIDS O&H
חנות הקונספט הראשונה נפתחה בקניון עזריאלי מודיעין ומאגדת את מותגי...
שחר חיון, בן זיני וקימור אזולאי מפגינים כישורים
עמותת חסדי דרור, המסייעת למשפחות במצוקה ולמשפחות של ילדים חולי...
השקת גן לילי במרכז מורשת יהדות בבל
רגע מרגש בשגרה העצובה שלנו היה במרכז מורשת יהדות בבל,...
רחל קלנר המורה לכימיה מאולפנת אמית ישורון - המורה המצטיינת בארץ
הזוכה בפרס להצטיינות בהוראה ע"ש דליה צ'שנובסקי, מטעם החברה הישראלית...
חברת איזי ג'ט משהה את טיסותיה לחצי שנה
חברת איזי ג'ט הודיעה על השעיית טיסותיה מישראל ואליה עד...