Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

קהילה נגישה מסכמת שנה

קהילה נגישה מסכמת שנה
קרדיט: דוברות עיריית פתח תקוה

היום, חמישי, התקיימה ישיבת עבודה לצוות קהילה נגישה, כחלק מתכנית העבודה השוטפת ולרגל החודש להעלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות.

את הישיבה פתח ראש העיר רמי גרינברג יו"ר קהילה נגישה, והשתתפו בה נציגי משרד הרווחה, נציגי אגפי הרווחה, החינוך והנוער ברשות, נציגי מקפ"ת, פעילים של קהילה נגישה, הורים ומתנדבים, חלקם נכחו במפגש פיזית וחלקם בזום.

במהלך הישיבה נערכה סקירה מקיפה על הפעילויות הרבות שמתקיימות בעיר במסגרת המחלקה לעבודה קהילתית המשתפת פעולה עם גופים רבים בעיר ומחוצה לה.

קרדיט: דוברות עיריית פתח תקוה

בין היתר דובר על המשך הפעילות המוצלחת של רוכבי התקווה בה אנשים עם מוגבלויות רוכבים עם מתנדבים ללא מוגבלויות (פעילות המתקיימת בפארק יצחק אוחיון וחודשה מיד לאחר הסגר), מועדון 50+, פרויקט "רמי בא לבקר" (ביקורים בבתי ילדים עם צרכים מיוחדים לרגל יום הולדת או חגיגה אחרת עם אמן ועוגה, בארגון אגף התרבות ובשיתוף מפעל הפיס), סיירת נגישות (בבתי הספר היסודיים), פעילות הסברה המתבצעת בבתי הספר ובה חברי הקהילה מספרים את סיפורם האישי, ההסברה מועברת באמצעות הזום, תוך שימוש בסרטונים ומגוון אמצעים דיגיטליים.

קרדיט: דוברות עיריית פתח תקוה

כהערכות למעבר לפעילות הסברה בזום של פעילי תוכנית "קהילה נגישה" התקיימה סדנת פוטותרפיה בדגש על סיפורי החיים. בסדנה, כל פעיל גיבש את הסיפור שלו והופק סרטון אישי המתמצת את סיפור חייו. הסרטונים מוקרנים במהלך פעילות ההסברה, ומאפשרים מפגש ושיח אישי עם הפעילים. בנוסף, לסרטונים היה ערך תרפויטי עבור הפעילים, כחלק מתהליך עיבוד סיפור חייהם.

בנוסף, נערך מיפוי בקרב צעירים עם מוגבלויות על מנת לאתר צרכים ומהמיפוי עלה כי הנושאים שהכי מטרידים אותם הם מציאת תעסוקה, מציאת זוגיות ומחסור בפעילויות פנאי. עוד עלה כי יש קושי בהתמצאות דיגיטלית ולכן בקרוב יפתח קורס אוריינות דיגיטלית במטרה להכיר ולהנגיש כלים ויישומם לשימוש באפליקציות שונות לקבל שירות (התייעצות עם רופא און-ליין, רכישת תרופות, ביטוח לאומי, בנק ועוד), שימוש ברשתות חברתיות ובאפליקציות לתקשורת מרחוק (זום ודומיו).  בקרוב יתקיימו אירועים של החממה "שוויון בסלון", מסיבות רכיבה (רכיבה על אופניים בליווי מוסיקה ו -DJ ) ועוד.

ראש העיר רמי גרינברג הודה לכל המשתתפים בישיבה הודה לצוות האגף לשירותים חברתיים ובריאות וצוות המחלקה לעבודה סוציאלית קהילתית בהובלת שולי ביתן וסמדר סעצ'י, ואמר כי "מה שקורה בפתח תקוה הוא יוצא דופן בהסתכלות הרחבה, בפעילות הענפה ובשיתופי הפעולה. עשייה רבה עוד לפנינו. נמשיך לפעול למען הילדים והבוגרים עם המוגבלויות, נקיים שיח פתוח ושולחנות עגולים עם ההורים והפעילים, ונרחיב את העשייה ושיתופי הפעולה."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
קבוצת H&O פותחת רשת חנויות בקונספט חדש לתינוקות ולילדים תחת השם: KIDS O&H
חנות הקונספט הראשונה נפתחה בקניון עזריאלי מודיעין ומאגדת את מותגי...
השקת גן לילי במרכז מורשת יהדות בבל
רגע מרגש בשגרה העצובה שלנו היה במרכז מורשת יהדות בבל,...
רחל קלנר המורה לכימיה מאולפנת אמית ישורון - המורה המצטיינת בארץ
הזוכה בפרס להצטיינות בהוראה ע"ש דליה צ'שנובסקי, מטעם החברה הישראלית...
חנייה חינם בכחול לבן במהלך חג הפסח
כן כן לא דמיינתם, קראתם נכון. חנייה חינם בכחול לבן במהלך...
התלמידים דואגים לנזקקי פתח תקווה
לקראת חג הפסח, תלמידי שכבת י"א בכפר הנוער אמית פתח...
משמעות צילום אירועים חשובים
בר מצווה הוא אירוע משמח בקהילה היהודית, המציין את הגעתו...
שמעון קונטראז'י – The Colors of Music
בגלריית GLOBAL ART רח' מרכז בעלי מלאכה 13 תל אביב אוצרות :...
הדרך לחיים חופשיים מהתמכרות
התמודדות עם ההתמכרות - האתגר והפתרון ההתמכרות היא מצב מורכב המשפיע...
ספיר ואברהם מדברים לראשונה למה לא הגיעו לחתונה של אחיה שניר והאם מתכננים חתונה בקרוב? יואב צפיר מספר על המשלחת לאירוויזיון ואליאב זוהר שולף טבעת בפרימיירת הסרט איימי ויינהאוס בקניון הגדול
את הקרנת הבכורה לסרט המדובר של פסח הקרוב: Back to...
"חצויות" - מיצג ייחודי ייערך בכיכר החטופים ביום ראשון 14.4
תוף מרים ענק שייבנה משלטי הפגנות ויהדהד את קול זעקת...