Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

קול האהבה

קול האהבה
צילום רז רוגובסקי

קונצרט ייחודי של מוזיקה קאמרית מימי הביניים ופניני בארוק, בביצוע אנסמבל מצו-דיוינה אינסניה המתמחה במוזיקה עתיקה, עם סולנית אורחת, זמרת הסופרן ממלטה קלייר דבונו.

הקהל יזכה לשמוע יצירות מאיטליה ומצרפת המשתלבים בניגודיהם, של המלחינים קופרן וקלרמבו, לצד אריות מתוך אופרות ידועות ואהובות של הנדל.
בהפקת מרכז פליציה בלומנטל למוזיקה.

אולם צוקר, היכל התרבות תל-אביב, יום רביעי 1.1 בשעה 20:00

 

קול האהבה, קונצרט בביצוע אנסמבל מצו-דיוינה אינסניה
Credit J.F. Mariotti

ביום רביעי 1.1  יתקיים הקונצרט "קול האהבה" באולם צוקר בת"א בביצוע אנסמבל מצו-דיוינה אינסניה, הרכב המתמחה במוזיקה עתיקה. בקונצרט תתארח זמרת הסופרן, קלייר דבונו (מלטה). בקונצרט תבוצע מוזיקה קאמרית מימי הביניים ופניני בארוק.

בתוכנית הקונצרט הייחודית יצירות מאיטליה ומצרפת המשתלבות בניגודיהן. יצירות אינסטרומנטליות כגון "La Françoise'' מתוך האוסף "Les Nations” של קופרן הבוחנת באופן מרשים ריקודי חצר ודפוסים סגנוניים במוזיקה מן המחצית הראשונה של המאה ה-18. ומאידך יצירות דרמטיות ווקאליות כגון הקנטטה "מדאה" של קלרמבו שלא מרבים לבצע בישראל, המבוססת על הסיפור המפורסם של מדאה מן המיתולוגיה היוונית, שבוחנת ביצירתיות את ההונאה, העינוי והזעם שבאהבה אסורה. בנוסף, יבוצעו אריות אנרגטיות מתוך אופרות ידועות ואהובות של המלחין הנדל (אריודנטה, סמלה, יוליוס קיסר ואלצ'ינה) שמבטאות רגשות של חיבה, תשוקה וקנאה ויצירות נוספות של מלחין זה הנחשב לאחד מסמלי הבארוק.

אנסמבל מצו-דיוינה אינסניה הנו הרכב מוזיקלי ישראלי. חברי ההרכב התמחו כולם בביצוע מוסיקה מוקדמת בכלי-נגינה היסטוריים, לאחר לימודים גבוהים במרכזי הביצוע ההיסטורי בחו"ל. תכניות ההרכב מבוססות על נושאים מוזיקליים הנבחנים מזוויות תרבותיות שונות. הן מנגישות סגנונות מוזיקליים מגוונים ומציגות נקודות מבט שונות, תוך חתירה להרחיב את החוויה של המוזיקה העתיקה ככל האפשר. בכך נותן ההרכב ביטוי ליכולות המוזיקליות המגוונות של חבריו והוא מציג בפני קהל שומעיו תמונה צלילית עשירה ומיוחדת. פעם בשנה, בסוף שנה אזרחית, האנסמבל מארח כמה מוזיקאים ישראלים שגרים בחו״ל יחד עם עוד אומן בעל שם עולמי בסצנה של מוזיקה עתיקה.

קונצרט זה הוא השלישי מתוך שמונה שיתקיים העונה באולם צוקר בהפקת מרכז פליציה בלומנטל למוזיקה.

קלייר דבונו- סופרן

ילידת מלטהקלייר דבונו סיימה תואר שני בבית הספר למוסיקה ולדרמה בגילדהולבשנת 2005 היא זכתה במקום ב״לה ז'רדן דה ווקס״ של וויליאם כריסטיקלייר הופיעה באולמות והפסטיבלים החשובים באירופה בניהם פסטיבל זלצבורגתיאטרון ״דה לה מונאהי״תיאטרון ה״שאנז אליזה״פסטיבל אקסאןפרובנסקרנגי הולפסטיבל אדינבורג ועודהתפקידים שהיא שיחקה כוללים את איליה ב״אידומנאו״דספינה ב״כך עושות כולם״זרלינה ודונה אלווירה ב״דון ג'ובאני״סוזנה ב״נישואי פיגארו״ ורבים אחרים.היא עבדה עם כמה מהמנצחים המובילים באירופה כגון וויליאם כריסטיז'רמי רוררעמנואל הייםכריסטוף רוסהג'ונתן כהן וכן עם הרכבים כמו Le Concert d'Astréeהתזמורת של פריזThe King’s Consortקונצ'רטו קולןLe Concert de la Loge ואחריםקלייר הקליטה עם חברות הקלטה מפורסמות כמו נקסוסאמי/וירג׳ין קלאסיקס ואופוס ארטה.

 

חברי אנסמבל מצו-דיוינה אינסניה

דורט פלורנטין, חליליות
הופיעה בניצוחם של טון קופמן, יוס ואן אימרסל ואלפרדו ברננדיני, ובפסטיבלים בינלאומיים למוסיקה עתיקה בישראל, ביוון, בצרפת, בהולנד, באנגליה, בבלגיה, בשוויץ, בפולין ובגרמניה. מנגנת בהרכבים קאמריים שונים, בהם Teatro a la Moda והאנסמבל למוסיקה יהודית וספרדית עתיקה Me la Amargates Tú, עימו הופיעה ברחבי אירופה וארה"ב וזכתה בפרס הראשון בתחרות הבינלאומית למוסיקה יהודית באמסטרדם (2008). לאחרונה הופיעו בפסטיבל ישראל. בעלת תואר שני בחלילית בהצטיינות יתרה מאוניברסיטת תל-אביב בהדרכת שלמה תדהר וברכה קול. השתלמה בקונסרבטוריון המלכותי בהאג. בנוסף השלימה תואר ראשון בבסון בארוק. זכתה במלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל (2005-2000). מלמדת במדרשה למוסיקה בסמינר לוינסקי, בקונסרבטוריון קרית אונו ובמגמה למוסיקה של ביה"ס קרית שרת בחולון. זכתה במלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל (2005-2000). ילידת סלוניקי, משמשת כמתורגמנית בלשכת העיתונות של שגרירות יוון.

קול האהבה, קונצרט בביצוע אנסמבל מצו-דיוינה אינסניה
צילום רז רוגובסקי

ליליה סלבני, כינור בארוק
נולדה במוסקבה, רוסיה. היא התחילה ללמוד כינור בגיל 4 והתקבלה מאוחר יותר לתיכון המוסיקה ליד הקונסרבטוריון על שם צ'ייקובסקי במוסקבה. בשנת 1991 עלתה לארץ. סיימה בהצטיינות את תואר ראשון בכינור בארוק ומודרני באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים השתתפה כחברה פעילה ב"קונסורט ירושלמי" וברביעיית בנימין והייתה אחת הנגניות הראשיות של התזמורת הבארוק ירושליים בניצוחו של דוד שמר. ב-2002 עברה ליליה להולנד שם היא החלה את לימודיה בקונסרבטוריון המלכותי בהאג. במהלך הקריירה המוסיקלית שלה ניגנה ליליה עם מוסיקיים דגולים בתחום המוסיקה עתיקה כמו ג'יימס באומן, מגי קול, שלו עד-אל ואחרים. ב-אוגוסט 2004 זכתה בפרס הראשון בתחרות הסולנים הבינלאומית בשארדינג ,אוסטריה. בשנת 2008 היא סיימה בהצטיינות את לימודיה בהאג וקיבלה תואר שני במוסיקה. השתתפה בהפקות של קבוצות המוסיקה עתיקה המוכרות ביותר כגון תזמורת הבארוק של אמסטרדם,קינגס קונסורט, סולני הבארוק האנגליים ואחרים.

בני אגסי
, באסון ברוק
ניגן עם תזמורות מובילות של מוסיקה עתיקה, בהן תזמורת הבארוק האירופית, תזמורת הבארוק של פרייבורג, תזמורת הבארוק של אמסטרדם ועוד. השתתף בפסטיבלים רבים של מוסיקה עתיקה. זכה בפרסים ראשונים בתחרויות האביב בקטגוריה למוסיקה עתיקה ועל ביצוע יצירה ישראלית. למד חלילית עם ברכה קול. שירת בצה"ל כמוסיקאי מצטיין בעודו לומד באקדמיה למוסיקה בירושלים עם פרופ' מיכאל מלצר, שם זכה בתחרות לנגינת קונצ'רטו לכלי נשיפה מעץ ובתחרות למוסיקה עתיקה. השלים לימודי תואר ראשון בקונסרבטוריון המלכותי בהאג ותואר שני בהצטיינות בקונסרבטוריון של אוטרכט. השתלם בבסון בארוק בקונסרבטוריון המלכותי בהאג. זכה במלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל (2005-1997). מתגורר בהאג ומלמד בסון היסטורי בקונסרבטוריון של אמסטרדם.

אופירה זכאי, תיאורבו
מאז רסיטל הבכורה שלה בבית מנדלסון בלייפציג בשנת 2002, הופיעה ברסיטלים ברחבי אירופה. כנגנית קונטינואו מבוקשת, הופיעה תחת שרביטם של מנצחים כגון ג'ובאני אנטוניני, אלן קרטיס ואחרים. בתחום המוסיקה הקאמרית שיתפה פעולה עם אמנים ידועי שם כמו זמרת הסופרן דברה יורק, הגמביסט ג'י ברנפלד, נגן המנדולינה אבי אביטל והצ'מבליסט מת'יו הולז. חברה קבועה באנסמבל הבארוק "אלביפוליס" מהמבורג, עמו הקליטה מספר דיסקים אשר זכו לביקורות נלהבות. הופיעה עם תזמורות ואנסמבלים מהמובילים בעולם: הפילהרמונית של ברלין, האקדמיה למוסיקה עתיקה ברלין, קונצ'רטו קלן, מקהלת ריאס וקולגיום ווקאלה גנט. כמו כן ניגנה בהפקות אופרה רבות והשתתפה בפסטיבלים בין לאומיים למוסיקה עתיקה: פסטיבל אוטרכט , פסטיבל ברוז' ואחרים.  בין עשרות ההקלטות שהשתתפה בהן ניתן למצוא את האורטוריה "סולומון" של הנדל בחברת הרמוניה מונדי, שאנסונים ומיזמורים של סווילינק (הרמוניה מונדי), "מאסטרו פארינלי" (דויטשה גראמופון) וסימפוניות של דללאנד (צ'אלנג' קלאסיקס). אופירה זכאי התמחתה בנגינה בלאוטה ובכלי פריטה היסטוריים באוניברסיטה של האמנויות בברלין וסיימה שני תארים בהצטיינות. נותנת הרצאות אורח וכיתות אמן בבית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה בתל אביב, באוניברסיטה של האמנויות בברלין ובאקדמיה הבינלאומית לגיטרה בברלין. מחלקת כיום את זמנה בין ישראל לגרמניה.

צבי מניקר, צ'מבלו
נגן צ׳מבלו, עוגב ופסנתר פטישים.נולד במוסקבה וגדל בישראל. בגיל 15 החל בלימודי מוזיקה מתקדמים. מניקר קיבל תעודות בהצטיינות מהמוצרטאום בזלצבורג ומהאקדמיה למוזיקה בציריך. לאחר מכן, עבר לארה"ב ללמוד באוניברסיטת קורנל. לצבי רפרטואר רחב הכולל יצירות מתקופת ימי הביניים ועד המאה העשרים. זכה במספר פרסים בתחרויות בינלאומיות. צבי מניקר לימד צ'מבלו והתמחות בביצוע באוניברסיטת דיוק, והיה מן הסגל בסדנה למוזיקה עתיקה השנתית בירושלים. לאחר שלימד בקונסרבטוריון מנדלסון בלייפציג, גרמניה, קיבל פרופסורה בקונסרבטוריון הנובר בגרמניה, שם הוא מלמד כיום צ'מבלו, פסנתר פטישים והתמחות בביצוע. בנוסף היה מרצה אורח בבית הספר למוזיקה ע״ש בוכמן-מהטה בתל-אביב. עבודת הדוקטורט שלו היא בנושא הביצוע של יצירות הפסנתר של פ.שופן. הוא הופיע עם הרכבים רבים בתחום המוזיקה העתיקה, ביניהם מוזיקה אנטיקה קולן, קונצ'רטו קולן, קפלה סוואריה, האקדמיה למוזיקה עתיקה ברלין, אנסמבל סולני תל-אביב, תזמורת הקאמרטה ואחרים.

מרכז פליציה בלומנטל – ארגון גג למוזיקאים עצמאיים
הפקת קונצרט זה והבאים אחריו היא חלק מפעילות עמותת פליציה בלומנטל למוזיקה שנרתמה לשמש בית לארגון הגג למוזיקאים עצמאיים. הארגון הוא תולדה של פרויקט שהוקם בשנת 2009 לטובת מוזיקאים עצמאיים שזכאים לתמיכה ממשרד התרבות בתחומים של מוזיקה קלאסית, עתיקה, חדישה, מוזיקת עולם וג'אז.

קול האהבה – קונצרט בביצוע אנסמבל מצו-דיוינה אינסניה
מוזיקה קאמרית מימי הביניים ופניני בארוק.
קלייר דבונו 
סופרן, אורחת האנסמבל (מלטה)
אנסמבל מצו-דיוינה אינסניה
דורט פלורנטין 
חליליות, ליליה סלבני כינור בארוק, בני אגסי בסון בארוק, אופירה זכאי תיאורבו, צבי מניקר צ׳מבלו
בתוכנית
הנדל אוברטורה מתוך האופרה "אריודנטה"
הנדל רצ'יטטיב ואריה מתוך הקנטטה "אגריפינה"
קופרין סונטה מתוך הסוויטה הראשונה "הצרפתיה" מתוך הקובץ Les Nations
קלרמבו קנטטה "מדיאה"
הנדל 
אריה Tornami a Vagheggiar מתוך האופרה "אלצ'ינה"
קופרין סוויטה ראשונה "הצרפתייה" מתוך הקובץ Les Nations
הנדל אריה  V'adoro pupilleמתוך האופרה "יוליוס קיסר"
הנדל/טלמן קונצ'רטו לחללילית, כינור ובסון ברה מינור
הנדל אריה No, no, I'll take no less מתוך האופרה "סמלה"

יום ד' 1.1 בשעה 20:00
אולם צוקר, היכל התרבות תל אביב
בהפקת מרכז פליציה בלומנטל למוזיקה
כרטיסים: 100-130 ₪ 
באתר מרכז פליציה בלומנטל או טלפונית 03-6201185; 077-2019573

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
צלמת הריון - הסטודיו של נסיה
תקופת ההיריון היא תקופה מיוחדת ומעניינת. שינויים רבים קורים בתקופה...
עיצוב הבית - כי שינוי מתחיל מבפנים
כולנו מכירים את התחושה של הצורך בשינוי, היא יכולה להתבטא...
נקלעתם לתסבוכת במשפחה? אל תנסו להתמודד לבד
מי מאיתנו לא שמע בילדותו את המשפט: "לא צריך לכבס...
למצוא וודאות בתקופה של חוסר וודאות- כך תעשו זאת
היום, כאשר במדינה ישנו מצב ביטחוני לא יציב שצפוי להימשך...
"לבחור את הסיפור שלך"
יום עיון לאנשים המתמודדים עם קושי נפשי ובני משפחתם, בו...
עד כמה בעיות גב נפוצות?
בעיות גב נפוצות מאוד. זה יכול להיות די קשה לחיות...
מתנה שכל יולדת לא תוכל לשכוח
לקנות מתנה ליולדת זו משימה שכולנו מתמודדים איתה מידי פעם....
איזו משכנתא מתאימה לרכישת דירה שנייה להשקעה
אם חשבתם עד היום שתקבלו באופן אוטומטי משכנתא לדירה להשקעה...
אירועי שבוע הספר העברי ברחבי העיר תל אביב- יפו
#יריד הספרים המסורתי בשרונה #שבתות בסימן "ספרים מתוקים" בנמל יפו # הספריות...
גוזלים נדירים של עיטם לבן זנב בקעו בספארי ברמת גן
שני גוזלים נדירים של עיטם לבן זנב בקעו במרכז הזואולוגי,...