Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

קרן אייסף ועמותת הלב מאמצות קבוצת כדורסל משכונת התקווה

קרן אייסף ועמותת הלב מאמצות קבוצת כדורסל משכונת התקווה
קרדיט לתמונה – מאיר סטאר.

במסגרת כך הוענקו טאבלטים, ביגוד וציוד ספורט לנערים המתאמנים בקבוצה מטרת התכנית לעודד למצוינות בספורט, בלימודים ובכישורי החיים.

אייסף – הקרן הבינלאומית לחינוך, הפועלת לקידום מצוינות וצמצום פערים בפריפריה, ועמותת "הלב", הפועלת למען ילדים ונוער בסיכון, חברו לשיתוף פעולה לתכנית בשם "הקבוצה של אוון", במסגרתה יעניקו חסות לקבוצת הנוער בכדורסל "בני יהודה-בית דני", הכוללת 15 נערים בגילאי 10–17. 

קרדיט לתמונה – מאיר סטאר.
קרדיט לתמונה – מאיר סטאר.

בשבוע שעבר, נערך טקס חגיגי במהלכו העניקו קרן אייסף ועמותת הלב ציוד ובגדי ספורט לחברי הקבוצה, הכוללים טאבלטים, נעלי ספורט, כדורים, מדים ושעות תגבור לימודי. קבוצת הכדורסל מתאמנת ומשחקת במתחם המרכז הקהילתי בשכונת התקוה, בניהולה של אריאנה רבי שחקנית נבחרת ישראל בעבר ורעייתו של מאמן נבחרת ישראל נשים – מר אלי רבי.

תכנית "הקבוצה של אוון" נקראת כך על שם אוון – נער יהודי מארצות הברית שהחליט להעניק את מתנות הבר מצווה שלו לנערים בסיכון בתחום הכדורסל בישראל – ציוד ספורט חדש. מטרת התכנית הינה קידום מצוינות בקרב הנערים בתחומי הספורט, הלימודי והחברתי. התכנית תכלול פעילות אתגרית, שתשלב בתוכה מערך מסייע לימודי ומעקב אחר הישגי הקבוצה, לצד תפקוד הנבחרת באופן פרטני תוך מעורבות הורים. במסגרת זו סטודנטים המקבלים מלגה מקרן אייסף מתגברים באופן פרטני את הספורטאים.

נינה ויינר, יו"ר של כבוד בקרן אייסף: "מזה 43 שנה קרן אייסף עוסקת בצמצום פערים בחינוך ובפיתוח מנהיגות חברתית ואקדמית בקרב צעירים מצטיינים מהפריפריה. אנו מאמינים כי עבודה עם נערים מגיל צעיר תוביל למצוינות בבגרותם. מחקרים הוכיחו כי קיים קשר ישיר וחיובי בין עיסוק בפעילות גופנית ומשחקי ספורט, להתקדמות בלימודים של התלמידים כמו גם השפעה מיטיבה של פעילות גופנית על הרווחה הנפשית ומצב הרוח. משום כך אנחנו מאמינים מאד בתכנית זו וצופים כי היא תסייע רבות לנערים להתקדם בתחומים מגוונים בהמשך חייהם – האישיים, הלימודיים, המקצועיים והחברתיים. הנערים שיתמידו ויוכיחו רצון יזכו להמשך ליווי תוך הסללה לעולם האקדמי". 

ד"ר ישראל סלע, מנכ"ל עמותת הלב ובוגר קרן אייסף: "כמי שגדל בשכונת מצוקה מרקע כלכלי הכי קשה אני גאה ללוות מתבגרים בדרך אל מימוש ויציאה לחיים עצמאיים". בעבר קרן אייסף שימשה לי חממה ותמכה בי ואני גאה להעביר את הידע אל הנזקקים בחברה".

גיא זוזות, מנהל בית דני: "כמי שגדל בשכונה וכיום מנווט את הפעילויות במרכז הקהילתי ובשכונה ברור שמה שאנו עושים מידי יום בעבור הקהילה הנו מעל ומעבר ולא מובן מאליו. נעמוד איתן לצד האוכלוסייה המאמינה בנו".

אודות אייסף

אייסף היא קרן בינלאומית לחינוך שהוקמה בשנת 1977 ע"י אדמונד י. ספרא ז"ל, רעייתו לילי ספרא ונינה ווינר – יו"ר הכבוד של הקרן. מטרת הקרן היא קידום צעירים מבטיחים מהפריפריה – הגיאוגרפית, הכלכלית והחברתית – באקדמיה וצמצום פערים בחינוך בישראל. אייסף היא הגוף היחיד בארץ שמקדם צעירים באקדמיה מתואר ראשון ועד לפוסט דוקטורט. את זה היא עושה, דרך הענקת מאות מלגות במיליוני שקלים בשנה ודרך יצירת שכבת מנהיגות חברתית ממנה צמחו רופאים, שופטים, מהנדסים, אישי ציבור, מנהלים בכירים, מנהיגים מקומיים ועוד. הסטודנטים של אייסף לומדים ועובדים עם הקהילה המקומית במקום בו הם לומדים, תוך ליווי אישי צמוד של אנשי הקרן. מאז הקמתה, מבטאת אייסף את החזון לצמצום פערים בין פריפריה למרכז בישראל, דרך מצויות אקדמית, חינוך והשכלה גבוהה. 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
גוזלים נדירים של עיטם לבן זנב בקעו בספארי ברמת גן
שני גוזלים נדירים של עיטם לבן זנב בקעו במרכז הזואולוגי,...
"ליצור כדי לעצור": אירוע פתיחת התערוכה החדשה בנושא מניעת אלימות בזוגיות בצל המלחמה
השבוע נפתחה בגלריה ZOA ע"ש דבורה פישר ז"ל בבית ציוני...
חווית כדורסל לכל המשפחה סטריטבול פתח תקווה 2024 יוצא לדרך ויתקיים בין התאריכים 19-20.6 בפארק יצחק אוחיון בעיר
האירוע המרכזי בסטריטבול השנה יוקדש לזכרו של סמל עמית הוד...
ברקע עליית נתוני ההתמכרות בישראל בעקבות אירועי ה-7 באוקטובר ובשיא שבוע המודעות: משט "להאיר את עומר" - אירוע ספורט ים וחופים - יתקיים בחופי אשדוד, ראשל"צ ותל אביב
האירוע יתקיים ב-21 ליוני תחת הסיסמה: "ספורט שומר עלי חופשי...
מדליות זהב באליפות האולפנות בהתעמלות לתלמידות אולפנת אמית ישורון פתח תקווה
מדליות זהב לתלמידות אולפנת אמית ישורון באליפות האולפנות בהתעמלות שהתקיימה...
מאירים את הבית: בטקס צנוע ומרגש הקדישו יחיאל ורמי פולטר שהגיעו מדטרויט, מישיגן בית לילדים חולי סרטן ונפגעי פעולות איבה
הבית הוקדש לזכרם של בני משפחת סימן טוב - קדם...
6/6 מרוץ הלילה של פ"ת - הסדרי תנועה
ביום חמישי 6.6 יתקיים מרוץ הלילה של פ"ת ויחולו שינויים...
מייקל דאגלס חותם את ביקורו בישראל בפתאל טרמינל, חותם בספר האורחים וזוכה למחווה מרגשת
השחקן ההוליוודי, מייקל דאגלס הגיע לפני זמן קצר לפתאל טרמינל,...
מסדר הכנפיים של טייסת אלירז
טייסת אלירז הפועלת בישיבת אמית אלירז פתח תקווה, ציינה השבוע...
60 אופנועי חירום חדשים של מגן דוד אדום נופקו ל 60 -חובשים ופראמדיקים חדשים
ביום חמישי נופקו 52 אופנועי פיאג'ו mp3 בעלי נפח מנוע...