Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ראש העיר הציג את התנגדות העירייה לתכנון כביש 40 החדש

ראש העיר הציג את התנגדות העירייה לתכנון כביש 40 החדש
קרדיט: דוברות עיריית פתח תקווה

בהמשך להפצת התכנית האלטרנטיבית של העירייה אמש, התכנסה הבוקר (ב') הועדה המחוזית לתכנון ובניה כדי לדון בהתנגדות שהגישה העירייה במסגרת הפקדת כביש 40 החדש ע"י המדינה. ראש העיר רמי גרינברג וגורמי המקצוע הציגו בפני חברי הועדה את התנגדות העירייה לתכנית המוצעת וכן את התכנית האלטרנטיבית שהעירייה מבקשת לקדם. מדובר בתכנית מקיפה ומפורטת אשר נבנתה בשיתוף ובהיוועצות עם נציגויות מטעם תושבי העיר. זאת במסגרת סדרת הכינוסים שראש העיר וגורמי המקצוע ברשות ערכו בנושא בחודשים האחרונים.

ראש העיר רמי גרינברג הציג את התנגדות העירייה לתכנון המקורי ואמר בפני נציגי הועדה כי "בנוגע לכל התכניות של סירקין – פתח תקוה לא צריכה את זה. יש בפתח תקוה התפתחות קיימת בפרוייקטים של התחדשות עירונית בשכונות הותיקות, כפי שמחוייב במציאות.

הוספת יחידות דיור בתכניות סירקין מבחינת פ"ת זה לא יתרון אלא ההפך הוא הנכון, לכן, אם המדינה לא היתה מקדמת את התכניות – זה היה טוב. מכאן גם ההשלכות לכביש 40 שבפועל מי שיפגע אלו תושבי שכונות האזור. לאורך כל הדרך אנחנו הצענו פתרונות חלופיים טובים יותר וזאת במסגרת השיח שניהלנו עם התושבים המקומיים בנושא. בתכנית שלנו אנחנו מציגים איך ניתן בכל זאת לשמר את צומת חזן עד כמה שאפשר כדי לשמור על הקישוריות באזור. על כן אני מבקש לבחון הצעה זו. בנוסף עם התחלת השיקוע באזור צומת חזן, אני מבקש לקדם את הקירוי ולמנוע פגיעה סביבתית וכן לתת מענה סביבתי למעבר הכביש בסמוך למוסדות חינוך. אני מבקש לקבל את דרישת העירייה לקדם את הפיתוח במובלעות שנוצרות בעקבות מחלף ברב עובדיה יוסף וליצור שם פארקים ציבוריים לרווחת התושבים.

קרדיט: דוברות עיריית פתח תקווה

בנוסף, כדי למנוע ככל שניתן את הפגיעה בשדרה הירוקה בדדו ובעצים העתיקים, אני מבקש לקדם מנהרת תשתיות שתמנע פגיעה זו. גם אם יש לזה עלויות, ההשקעה שווה. כמו כן אנחנו מבקשים לקדם חיבור בין יוספטל ודדו לסירקין החדשה על הפארק המתוכנן לקום מעל הקירוי של כביש עוקף 40 באזור של הספורטק היום."

עוד קודם לדיון בנושא, הופצה תמצית תכנית ההתנגדות של העירייה לעיון תושבי העיר. בדברי ההקדמה לתכנית כתב ראש העיר כי "העירייה אינה מעוניינת בקידום הפרוייקטים הללו ואם הדבר היה תלוי רק בי – הם לא היו יוצאים לפועל. במסגרת זו אנחנו פועלים כדי למזער את הנזקים בתכנית שמקדמת המדינה ולהבטיח שהאינטרס של תושבי העיר יבוא לידי ביטוי לפני כל אינטרס אחר."

עוד ציין ראש העיר כי במקביל להתנגדות הזו, העירייה מנהלת עתירה בבית המשפט כנגד נושאי תכנון שונים הנוגעים לתכנית סרקין כאשר עד כה נרשמו הישגים משמעותיים בנושא "בית המשפט הכיר בחשש העירייה ממחסור בתשתיות תחבורה מספקות למתחם, מה שהוביל להסדר, לפיו, תיערך בדיקת היתכנות תחבורתית בשלב מוקדם יותר מזה שנקבע בתכנית – מה שיאפשר לבחון בזמן אמת את קצב הקמת התשתיות הנדרשות למתחם. בנוסף, קבע ההסדר מספר הוראות שעיניינם הגברת השקיפות והבקרה בפעילות הצוות המלווה לתכנית שיאפשר להגיש התנגדויות בנושאי התחבורה לאחר בדיקת ההיתכנות התחבורתית."

כמו כן, בהמשך לדרישת ראש העיר הונמך רף היקף יחידות הדיור שלאורו תבוצע הבדיקה התחבורתית מ-4000 יח"ד ל-2700 יח"ד. מדובר בהחלטה שתבטיח את הפתרונות התנועתיים לפני הגידול המשמעותי באוכלוסיית האזור. בנוסף, הוחלט כי תהיה נציגות מטעם עיריית פתח תקוה בצוות המלווה של הפרוייקט.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
טקס יום הזיכרון המרכזי תשפ"ד
אמש, ערב יום הזיכרון, התקיים הטקס העירוני המרכזי בבית יד...
יום הזיכרון 2024 ישראל מתייחדת עם זכרם של 25,040 חללי מערכות ישראל
ערב יום הזיכרון תשפ"ד 2024- משרד הביטחון מעדכן את מניין...
רצים לזכרם בישיבת אמית כפר גנים
השבוע יזמה ישיבת אמית כפר גנים מרוץ לזכר חללי צה"ל...
יום המוזיאונים בפ"ת
כמיטב המסורת, גם השנה המוזיאונים בפתח תקווה פתחו את שעריהם...
שלב נוסף בפרויקט שדרוג המעברים לאורך קו התפר: משרד הביטחון השלים את העבודות להרחבת מעבר חוצה שומרון והוספת נתיב חמישי
שר הביטחון, יואב גלנט ומנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אייל...
עשרת ימי האומה - ברשת אמית לומדים עם ההורים השכולים וקרובי החטופים
לצד המורים ברשת אמית ילמדו גם הורים שכולים שאיבדו את...
המשט הלאומי של יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל עושה כבוד ללוחמי הים
משט יום העצמאות הלאומי יוצא לדרך בסימן הצדעה ללוחמי חיל...
לראשונה בישראל חברת הספורט-טק הבינלאומית WSC Sports אירחה את טקס ספורטאיות השנה בישראל
במסגרת הטקס המרגש, שהתקיים לראשונה אי פעם במשרדי חברת הספורט-טק...
אבנים עם לב אדם - מיזם מרגש של קניון עזריאלי הנגב, לרגל יום הזיכרון
קניון עזריאלי הנגב, מזמין את תושבי באר-שבע והסביבה להביע סולידריות...
הסניף הראשון ברשת בתי הקפה החדשה קפה עוטף נפתח
"קפה עוטף – נתיב העשרה" נפתח בפארק שרונה תל אביב קפה...