Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

רוצים להפחית במשקל? שיטה פורצת דרך שמשגעת את העולם

רוצים להפחית במשקל? שיטה פורצת דרך שמשגעת את העולם
קרדיט: canva

השמנת יתר נחשבת למחלה, אבל עד היום ההתייחסות אליה היתה בעיקר כבעיה שמקורה בנפש. אנשים שסובלים מעודף משקל, סובלים במקביל גם משיפוטיות אדירה של האנשים סביבם, שאינם מצליחים לקבל את חוסר ההצלחה של חבריהם, בדיאטות השונות אותם הם ניסו לאורך השנים. כיום, כשברור כי לא תמיד כוח הרצון הוא הגורם העיקרי לעלייה בקילוגרמים, טיפול בהשמנה מקבל פנים אחרות שבאות לידי ביטוי בפתרונות חדשניים, כגון התרופה סמגלוטייד שנחשבת לפורצת דרך ולפתרון נהדר, עבור מי שנמצא כמתאים לקבל אותה.

קרדיט: canva

למה טיפול תרופתי נחשב לפורץ דרך לצורך טיפול בהשמנה?

לא תמיד היחס להשמנה היה מחמיר כל כך, כמו שהוא היום: כל המחקרים מראים כי עודף משקל משמעותי, מכניס את הסובלים ממנו לקבוצת סיכון למחלות קשות ולאירועי לב ושבץ מוחי, העלולים לגרום למוות. האינפורמציה שהתקבלה מן המחקרים הללו, דומה כי "העירה" את העולם, שהתמקד עד כה בעיקר בהיבטים האסתטיים של מראה הגוף ופחות בסיכונים האמיתיים, שיש בהשמנת יתר. טיפול בהשמנה שרואה בה מחלה לכל דבר, הוא מלכתחילה בעל סיכוי גבוה יותר להצליח, כיוון שהוא מעניק תקווה לאנשים שמרגישים שנכשלו פעמים רבות.

ההכרה של אדם עם משקל עודף ניכר בכך שהוא זקוק לסיוע תרופתי וההוכחה כי טיפול שכזה מניב תוצאות שנשמרות לאורך זמן, כפי שהוכח במקרה של התרופה סמגלוטייד, מביאים ליצירת מוטיבציה חדשה שייתכן שלא היתה מתרחשת – אילו שוב היה מוצע לאותו האדם פתרון "ישן" בדמותן של דיאטות לא מוצלחות.

האם טיפול תרופתי מתאים לכל מי שמעוניין לרדת במשקל?

אין קשר בין אסתטיקה של הגוף והרצון להגיע למבנה גוף "אידיאלי", לבין הצורך לקבל סיוע תרופתי להפחתה במשקל. אלו המעוניינים להתחטב ולהוריד שניים או שלושה קילו, הם לא חלק מקהל היעד של התרופה, כיוון שמדובר בטיפול בהשמנה המתאים רק לסובלים מעודף משקל משמעותי, משמע מעל BMI 30 ובמקרים מסוימים גם BMI 27, אם מדובר באנשים שחולים במחלות מסכנות חיים.

המשמעות היא שהתרופה מתאימה למי שעבורו ההשמנה היא אכן מחלה בפני עצמה והוא זקוק לתמיכה תרופתית, שתעזור לתהליך הירידה במשקל שהוא מנהל, תהווה משענת פיזית לגוף שעובר את השינוי, אבל לא תהיה הגורם המסייע היחידי.

למה חשוב לקבל ליווי מקצועי ולא להסתמך על נטילת התרופה בלבד?

במרכז הרפואי לטיפול בהשמנה של ד"ר רז הגואל, ניתן לקבל את מעטפת הטיפול המלאה והאופטימלית, עבור אנשים הסובלים מהשמנת יתר ניכרת: מלבד תרופת הסמגלוטייד, שניתנת רק למי שנמצאו כמתאימים לטיפול בה, אפשר ליהנות מתמיכה וליווי מקצועיים של מומחים להשמנה, כגון דיאטנים קליניים, מטפלים רגשיים ומנהלי תיק רפואי. המטרה היא לתת למטופלים את כל הכלים לניהול נבון של תהליך הרזייה מוצלח, שתוצאותיו יישמרו לכל החיים – גם הרבה אחרי סיומו של הטיפול התרופתי עצמו.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה זה פנסיה ואיך מתכוננים לקראתה?
שמירה על אורח חיים רגיל ורמת ההכנסה בפנסיה הופכת כמעט...
עוסק מורשה מול עוסק פטור
פותחים עסק חדש? בוודאי שאלתם את עצמכם מהיכן מתחילים. פתיחת...
תיקון תנורים - תותי תיקונים
תיקון תנורים מתבצע עבור אנשים פרטיים, גופים עסקיים וציבוריים ועוד....
הפנינג פורים בקניון עופר: אירוע מרהיב בהפקת אסף משיח
הפנינג פורים בקניון עופר בחדרה - אירוע שנראה כמו מדע...
מערכת כריזה
מערכת כריזה
עסקים או ארגונים גדולים בדרך כלל יושבים בתוך מבנים רחבי...
טיפוח גינה ביתית בקלי קלות
יש לכם חצר פרטית? למה שלא תיהנו מאווירה של טבע...
מכונות תפירה תעשייתיות: חדשנות ויעילות בעידן המודרני
מכונות תפירה תעשייתיות משמשות אותנו עבור מגוון רחב מאוד של...
עברתם תאונת דרכים? אל תוותרו על מה שמגיע לכם
תאונת דרכים היא סיטואציה לא קלה, במיוחד אם היא כוללת...
אילו אמצעים טכנולוגיים מסייעים בחקירות?
הדרך שבה חוקרים פרטיים מבצעים פעולות חקירה, השתנתה לבלי היכר...
טיפים יעילים למניעת כניסת עכברים לבית: שמירה על סביבה נקייה ומגוננת
עכברים הם אורחים לא רצויים העלולים לגרום נזק רב לרכוש...