Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

שטיח קונים כי אוהבים, לא כי הם מיתוס נחמד

שטיח קונים כי אוהבים, לא כי הם מיתוס נחמד
קרדיט: www.marvadim.co.il

מספר המיתוסים על שטיחים עבודת יד גדול כמספר השטיחים והסוחרים שמוכרים אותם ואם רוצים להבין באמת בשטיחים לפני שקונים אותם כדאי לקרוא עליהם מעט. אם אתם מאלה שמעריכים עבודת יד בתחום הטקסטילים בוודאי תשמחו לדעת שיש לגיטימציה מוחלטת לבחור גם בשטיחים שלא נחשבים להשקעה מוצלחת לעתיד אלא גם בשטיחים שפשוט התאהבתם בהם. עם זאת, מומלץ לדעת כמה דברים על שטיחים כאלה משום שהם דורשים תחזוקה מיוחדת ושמירה עליהם, וכך גם תוכלו ליהנות מהם יותר שנים. אם אתם רוצים ללמוד יותר על השטיחים האלה ומקורם וכיצד להתנהג אליהם, אתם יכולים להתייעץ עם מומחי בית שטיחי רות בתל אביב, שמנסים גם לייעץ וגם להוסיף ידע למתלבטים.

מה חשוב לדעת על שטיחים עבודת יד?

שטיחים בעבודת יד נחשבים לייחודיים ויקרים בגלל שיטת האריגה שלהם, ההיסטוריה הייחודית של כל אזור גיאוגרפי שהניב שטיחים אופייניים לו וגם המאפיינים כמו היופי, הצבעים, הדוגמאות והחומרים האיכותיים. זה נכון כמובן לשטיחים כאלה שבאמת עונים לקריטריונים ואינם מיוצרים באיכות ירודה ומחומרים גרועים. ההיסטוריה שלהם עתיקה מאוד והם באים בעיקר ממקומות באסיה שבהם היו תנאים שאפשרו את התפתחות אמנות אריגת השטיחים האלה וצביעתם, גידול הצמר ופיתוח טכניקות האריגה וקשירת הקשרים. נהוג לסווג את השטיחים לפי אזור וגם לפי סוג האריגה וגובה השיער שלהם, כך שבין הקטגוריות מוצאים שטיחים רגילים שיש להם שיער שאנחנו מכירים, ושטיחים ארוגים כמרבד שנקרא שטיח קילים. שטיחי קילים נהוג גם לתלות על קירות כך שהם משמשים ליותר ממטרה אחת, למי שמחפש גיוון.

האצולה של השטיחים – מיתוסים ועובדות

בין האזורים השונים בעולם נהוג לחלק את השטיחים לפי מאפיינים היסטוריים, שבטיים, תקופתיים ואיכותיים, ולכן גם לא מתייחסים למיתוסים אילו שטיחים נחשבים יקרים ואיכותיים יותר. לכל אזור יש את היוקרתיות שלו ואת המאפיינים שהופכים את השטיחים שלו לאמנותיים ואקסקלוסיביים יותר, אבל גם שם יש שטיחים נחשבים פחות ולכן לא יקבלו מחיר טוב בכל זאת, אם הם לא עומדים בדרישות האיכות. לכן גם אי אפשר לקרוא לשטיחים בשם כמו "שטיחים פרסיים" ולחשוב שהם הטובים ביותר וגם לא שטיח ישן ועתיק ייחשב ליקר ולכדאי לרכישה. כל שטיח נבדק לגופו וכדאי להכיר סוגים שונים של שטיחים, כמו שטיחים אפגאניים ואחרים שמוכרים כייחודיים ושווים השקעה כשהם עונים לקריטריונים של איכות. אם אתם רוצים לדעת איזה שטיח לקנות ומה שוויו האמיתי אפשר להתייעץ עם מומחים כמו בית שטיחי רות שמתמחה בשטיחים עוד מאפגניסטאן לפני שעלו לארץ לעסוק בתחום.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
איך לבחור סלון בהתאם לאופי הבית
הסביבה הביתית שלנו משקפת את אישיותנו וסגנון החיים שלנו. בחירת...
ספות ריקליינר- הלהיט החדש בתחום מערכות הישיבה
הסלון משמש כלב הביתי של הבית ומרכז החיים המשפחתיים. זהו...
הקסם שלא הכרתם שיש בחתונה קטנה
בעולם המודרני, זוגות רבים מעוניינים לחגוג את האירוע המשמעותי בחייהם...
ספות ריקליינר- הלהיט החדש בתחום מערכות הישיבה הסלון משמש כלב הביתי...
איך לבחור נעלי כדורגל מקצועיות
בחירת נעלי כדורגל מקצועיות היא צעד חשוב עבור כל שחקן...
הילדים שלנו לא חייבים להתמודד לבד
הילדים שלנו הולכים בכל יום לבית הספר. שם, מחוץ לבית,...
כל הסיבות לבחור פרגולה אלומיניום למרפסת ולגינה
חומר הגלם המוביל בשנים האחרונות לבניית פרגולות הוא אלומיניום. הבחירה...
לבחור בחברת ההסעות הטובה ביותר לאירועים
לא מעט אנשים בוחרים לערוך אירוע פרטי כלשהו בעיר מרוחקת...
כל עסקת נדל"ן מעוגנת בחוזה מחייב
מגמת ההתחדשות העירונית שסוחפת כבר שנים את הארץ הודות לחקיקה...
פתרונות איטום חכמים בגובה
מה עושים כאשר קיימת בעיית איטום בקיר חיצוני של מגדל...