Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

שטיח קונים כי אוהבים, לא כי הם מיתוס נחמד

שטיח קונים כי אוהבים, לא כי הם מיתוס נחמד
קרדיט: www.marvadim.co.il

מספר המיתוסים על שטיחים עבודת יד גדול כמספר השטיחים והסוחרים שמוכרים אותם ואם רוצים להבין באמת בשטיחים לפני שקונים אותם כדאי לקרוא עליהם מעט. אם אתם מאלה שמעריכים עבודת יד בתחום הטקסטילים בוודאי תשמחו לדעת שיש לגיטימציה מוחלטת לבחור גם בשטיחים שלא נחשבים להשקעה מוצלחת לעתיד אלא גם בשטיחים שפשוט התאהבתם בהם. עם זאת, מומלץ לדעת כמה דברים על שטיחים כאלה משום שהם דורשים תחזוקה מיוחדת ושמירה עליהם, וכך גם תוכלו ליהנות מהם יותר שנים. אם אתם רוצים ללמוד יותר על השטיחים האלה ומקורם וכיצד להתנהג אליהם, אתם יכולים להתייעץ עם מומחי בית שטיחי רות בתל אביב, שמנסים גם לייעץ וגם להוסיף ידע למתלבטים.

מה חשוב לדעת על שטיחים עבודת יד?

שטיחים בעבודת יד נחשבים לייחודיים ויקרים בגלל שיטת האריגה שלהם, ההיסטוריה הייחודית של כל אזור גיאוגרפי שהניב שטיחים אופייניים לו וגם המאפיינים כמו היופי, הצבעים, הדוגמאות והחומרים האיכותיים. זה נכון כמובן לשטיחים כאלה שבאמת עונים לקריטריונים ואינם מיוצרים באיכות ירודה ומחומרים גרועים. ההיסטוריה שלהם עתיקה מאוד והם באים בעיקר ממקומות באסיה שבהם היו תנאים שאפשרו את התפתחות אמנות אריגת השטיחים האלה וצביעתם, גידול הצמר ופיתוח טכניקות האריגה וקשירת הקשרים. נהוג לסווג את השטיחים לפי אזור וגם לפי סוג האריגה וגובה השיער שלהם, כך שבין הקטגוריות מוצאים שטיחים רגילים שיש להם שיער שאנחנו מכירים, ושטיחים ארוגים כמרבד שנקרא שטיח קילים. שטיחי קילים נהוג גם לתלות על קירות כך שהם משמשים ליותר ממטרה אחת, למי שמחפש גיוון.

האצולה של השטיחים – מיתוסים ועובדות

בין האזורים השונים בעולם נהוג לחלק את השטיחים לפי מאפיינים היסטוריים, שבטיים, תקופתיים ואיכותיים, ולכן גם לא מתייחסים למיתוסים אילו שטיחים נחשבים יקרים ואיכותיים יותר. לכל אזור יש את היוקרתיות שלו ואת המאפיינים שהופכים את השטיחים שלו לאמנותיים ואקסקלוסיביים יותר, אבל גם שם יש שטיחים נחשבים פחות ולכן לא יקבלו מחיר טוב בכל זאת, אם הם לא עומדים בדרישות האיכות. לכן גם אי אפשר לקרוא לשטיחים בשם כמו "שטיחים פרסיים" ולחשוב שהם הטובים ביותר וגם לא שטיח ישן ועתיק ייחשב ליקר ולכדאי לרכישה. כל שטיח נבדק לגופו וכדאי להכיר סוגים שונים של שטיחים, כמו שטיחים אפגאניים ואחרים שמוכרים כייחודיים ושווים השקעה כשהם עונים לקריטריונים של איכות. אם אתם רוצים לדעת איזה שטיח לקנות ומה שוויו האמיתי אפשר להתייעץ עם מומחים כמו בית שטיחי רות שמתמחה בשטיחים עוד מאפגניסטאן לפני שעלו לארץ לעסוק בתחום.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הפתרון הטוב ביותר לנשים וגברים
נשירת שיער היא בעיה אסתטית ורפואית שמציקה לרבים, גם נשים...
מכשיר שמייעל כל סביבה משרדית מתקדמת
בסביבה המשרדית ישנה חשיבות לציוד מתקדם, בייחוד במשרדי רשויות מקומיות,...
המשפחה שלכם זקוקה לטיפול הטוב ביותר
גם כשאתם מתחתנים ברבנות וגם כשאתם מתחתנים בחו"ל בחתונה אזרחית...
כל מה שתרצו לדעת על צוואות וירושות
סיוע מקצועי בעריכת צוואות ומסמכי תכנון עיזבון עו"ד צוואות הוא עורך...
הזמנות ייחודיות לאירועים מיוחדים
במארג המיוחד והמרתק של החיים שמחות הן הדבר שאנחנו הכי...
דוכן פיצות לאירועים
מי שחושב שפיצה לא מתאימה בתור אוכל באירועים מיוחדים לא...
חומרים המשמשים לייצור מצעי יוקרה איכותיים
בעוד שצפיפות החוטים מודגשת לעתים קרובות כגורם החשוב ביותר במצעים,...
כיצד לנהוג כשרוצים לטפל בנכסים ובמקרקעין?
נכסים שונים שיש לכם בבעלותכם מחייבים טיפול משפטי מקצועי של...
איך מודדים חווית לקוח?
תחום ניהול חווית הלקוח – CX (Customer Experience), נמצא במגמת...
מכלול ייחודי של שיקולים ומיומנויות
העיסוק בתהליך כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום כרוך במכלול ייחודי של...