Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

שיטת מימון חדשנית

שיטת מימון חדשנית
Credit: Pixabay.com

שיטת מימון

לאזרחים רבים יש צורך מעת לעת בסכומי כסף ניכרים לצורך מטרות שונות שהן חשובות להם. כאשר אין להם כסף נזיל, הם מחפשים שיטת מימון באמצעות פתרונות אחרים כמו הלוואות אשר באמצעותן הם יקבלו את סכומי הכסף שנחוצים להם ובכך תיפתר הבעיה הפיננסית הזמנית שלהם. אחת הדרכים היא לקבל הלוואה מחברת ההשקעות על סמך קופת הגמל אשר עם השנים הצטברו בה סכומי כסף נאים. החברות הפיננסיות הללו מעניקות בדרך כלל אפשרות לקבל הלוואה שערכה הוא סביב % 80 מהקרן בקופה בעת הגשת הבקשה להלוואה. לאופציה זו יש יתרונות רבים, הכסף מתקבל תוך פרק זמן קצר, מכיוון שזוהי הלוואה כל הקרן כולל התשואה ממשיכים לגדול ולצמוח. הלקוח משלם בכל חודש ריבית בלבד ומדובר בסכום קטן של עשרות שקלים או מעט מעבר לכך וזאת בהתאם לסכום ההלוואה שאושר.

אפשרות נוספת של שיטת מימון היא לקיחת הלוואה כספית על סמך הנכס שקיים ברשותו של הלקוח. קו החשיבה הוא למכור לבנק לכאורה רק חלק מהשווי של הנכס ולקבל בתמורה סכום כספי מסוים. המכירה הזו נרשמת במשרדי רשם המקרקעין כיוון שלבנק יש זכויות מסוימות בנכס. עסקת משכנתא הפוכה יכולה להתקיים בשתי וורסיות. האפשרות הראשונה היא שבעל הנכס מקבל סכום חד פעמי גבוה וזאת כנגזרת מהשווי של ערך הנכס על פי קביעת השמאי וכן על פי הקריטריונים של הבנק בהתחשב בגילו של הלווה. האפשרות השנייה היא שבעל הנכס יקבל על סמך חלק זה של הדירה, קצבה חודשית קבועה בסך כמה אלפי שקלים. זאת כיוון שכרגע ההכנסות שלו לאחר צאתו לפנסיה הן נמוכות והוא לא מסוגל להתקיים. קצבה חודשית זו תסייע לו מאד בחיי היום יום כדי לחיות בכבוד.

שיטת מימון באמצעות מכירת הנכס

הצורך של בעל הנכס בגיוס כספים מוביל אותו לא אחת לביצוע צעד של מכירת הנכס שלו וזאת כדי שיהיה לו כסף לצורך שלו כרגע. זוהי שיטת מימון אשר אינה מומלצת כיוון שכתוצאה מכך יהיה על אדם זה לגור בשכירות בבית של אנשים זרים. במהלך זה לא תמיד הוא ימצא דירה ראויה בסביבת המגורים שאליה הוא רגיל וגם כדרכן של דירות בשכירות יכול להיות שהוא יצטרך לעבור דירה מעת לעת כיוון שבעל הדירה יבקש העלאה בשכר הדירה, או יבקש לפנות את הנכס כיוון שהוא מעוניין למכור אותו. לכן כשמדובר באנשים מבוגרים, האופציה הזו של שיטת מימון אינה עולה בקנה אחד עם חיים נורמטיביים ורגועים.

החזר של משכנתא הפוכה

החזר של משכנתא הפוכה מתבצע רק לאחר שבעל הנכס הולך לעולמו. הבנק מוכר את הדירה, מחזיר לעצמו את ההלוואה על פי התנאים שסוכמו ואת יתרת הכספים מעביר ליורשים על פי החלוקה שנקבעה.

מכירת הדירה ליורשים

אופציה נוספת היא מכירת הדירה ליורשים והם אלו שיחזירו לבנק את הסכום שהוא אמור לקבל. בהמשך לכך תימחק גם הערת האזהרה שנרשמה בטאבו.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה זה פנסיה ואיך מתכוננים לקראתה?
שמירה על אורח חיים רגיל ורמת ההכנסה בפנסיה הופכת כמעט...
עוסק מורשה מול עוסק פטור
פותחים עסק חדש? בוודאי שאלתם את עצמכם מהיכן מתחילים. פתיחת...
תיקון תנורים - תותי תיקונים
תיקון תנורים מתבצע עבור אנשים פרטיים, גופים עסקיים וציבוריים ועוד....
הפנינג פורים בקניון עופר: אירוע מרהיב בהפקת אסף משיח
הפנינג פורים בקניון עופר בחדרה - אירוע שנראה כמו מדע...
מערכת כריזה
מערכת כריזה
עסקים או ארגונים גדולים בדרך כלל יושבים בתוך מבנים רחבי...
טיפוח גינה ביתית בקלי קלות
יש לכם חצר פרטית? למה שלא תיהנו מאווירה של טבע...
מכונות תפירה תעשייתיות: חדשנות ויעילות בעידן המודרני
מכונות תפירה תעשייתיות משמשות אותנו עבור מגוון רחב מאוד של...
עברתם תאונת דרכים? אל תוותרו על מה שמגיע לכם
תאונת דרכים היא סיטואציה לא קלה, במיוחד אם היא כוללת...
אילו אמצעים טכנולוגיים מסייעים בחקירות?
הדרך שבה חוקרים פרטיים מבצעים פעולות חקירה, השתנתה לבלי היכר...
טיפים יעילים למניעת כניסת עכברים לבית: שמירה על סביבה נקייה ומגוננת
עכברים הם אורחים לא רצויים העלולים לגרום נזק רב לרכוש...