Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

תופסים שליטה: כך תתגברו על ההתמכרות

תופסים שליטה: כך תתגברו על ההתמכרות

גם אם נדמה שמדובר בעולם אחר לחלוטין, הפרעת אכילה לא שונה באופן מהותי מהתמכרויות קלאסיות ומוכרות. הרי הסיבה המרכזית לכל הבעיות הללו זהה במהותה, והיא קשורה למתח או למצוקה נפשית. בכל המקרים יש גם משחקי שליטה שלא תמיד ברור בהם מי באמת שולט – האדם או ההתמכרות שלו. אז איך בכל זאת תשלטו במצב ותשקמו את התחומים שנפגעו?

 תופסים שליטה: כך תתגברו על ההתמכרות

המקורות הזהים של הפרעות האכילה וההתמכרויות

כאמור, התמכרות והפרעת אכילה קשורות זו לזו במידה ניכרת. בשני המקרים מדובר בהתנהגות כפייתית למדי, בין אם זוהי התנהגות הקשורה בצריכה מופרזת (של סמים או אלכוהול למשל) או בהימנעות מוחלטת (של אוכל). בשני המקרים אפשר לזהות גם מצוקה נפשית שהובילה למצב בעייתי במיוחד, מצוקה שהפתרון שלה – לפחות מבחינתו של האדם המתמודד עם הקושי – הוא התמכרות והתנהגות אובססיבית. בשני המקרים נדרשת התערבות מקצועית, שכן טיפול בהפרעות אכילה אצל מבוגרים ובהתמכרויות אמור לספק מענה לא רק לצורך פיזיולוגי אלא לקושי רגשי ונפשי. לנושא הזה יש חשיבות עצומה בתוכנית הטיפול של וילה מטריקס, המובלת על ידי צוות מקצועי מהשורה הראשונה.

יש דבר כזה "סמים קלים"?

למרות התפיסה המקובלת, גם סמים קלים יוצרים תלות וגם הם עלולים להוביל לסימפטומים שליליים. מקשיי זיכרון ועד פגיעה בכישורי הלמידה, דרך תופעות פסיכיאטריות מעוררות דאגה, התלות שלכם בסם הקל מחייבת תשומת לב וטיפול מקצועי. גמילה מסמים מקצועית – בין אם הם קלים או קשים – היא משימה שנעשית יעילה ופשוטה יותר עם התמיכה המקצועית. הסיבה? לצד הגורמים הרגשיים גם הגוף פיתח תלות, וגם בה צריך לטפל בתהליך הזה.

הטיפול בהתמכרויות מסוגים שונים

לצד הסמים הקלים והקשים יש עוד שורה של התמכרויות שחשוב להכיר, ובהחלט כדאי להתריע אם זיהיתם את הסימפטומים שלהן אצל האנשים הקרובים אליכם ביותר. מרכז גמילה מהתמכרויות יספק את המענה המקיף והמקצועי ביותר למי שמכור לאלכוהול, להימורים או לסמים קשים, וזאת במסגרת תוכנית טיפולית איכותית מאוד. התוכנית של וילה מטריקס, המשלבת בין טיפול פרטני לטכניקות שונות (לרבות טיפולים באמנות, ייעוץ תזונתי ואימוני כושר) היא תוכנית שעוזרת לכל אדם להתמודד עם ההתמכרות שלו, לבחון אותה לעומק ולגלות שאפשר אחרת, בלי תלות בגירויים חיצוניים שיעזרו לו לשרוד את המציאות המורכבת. זו ההזדמנות שלכם להכניס את השינוי גם לחיים שלכם, ואתם מוזמנים ליצור קשר עם הצוות המקצועי של מרכז הגמילה בטלפון 050-4949696.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
חשוב לכל מי שנזקק לעזרה לדעת על מיצוי זכויות
במצבי חיים שונים אזרחי ישראל זכאים לעזרה וסיוע ניכרים מהמדינה,...
כיצד לשפר את איכות חייכם מבלי שתצטרכו לשלם יותר מדי?
לכל מי שמחפש את החלופות הטובות ביותר לבתי המרקחת בישראל...
24 שעות של פרסום
שלטים מוארים הינם אלמנט פרסומי רב רושם, הם מבליטים את...
תנו לעורכת הדין ליישר את ההדורים בכל סכסוך משפחתי
מטבען של דברים משפחות מורכבות גם כאשר הכל מתנהל כשורה....
להגיע להסכם מול נושים- זה אפשרי
אף אדם או חברה לא רוצים למצוא את עצמם במצב...
מוצרי טיפוח מיוחדים לחוויה מושלמת
מחליק שיער פופולרי וחדשני מחליק אמיקה הוא מוצר טיפוח שיער פופולרי...
מערכת הביוב של תל אביב - עומדת בדרישות של עיר דינמית
תל אביב, מטרופולין שוקק חיים על חוף הים התיכון, פועמת...
האם ניתן לסרב לבדיקת שכרות?
אף נהג לא ישמח לראות שחור על גבי לבן שכמויות...
אנשי מקצוע מתחום המשפט
תחום המקיף קשת רחבה של עניינים משפטיים עורך דין חברות הוא...
מעורבות בחברה ובקהילה
לכל אדם יש את הזכות למגורים ראויים, לעצמאות ולמקום עבודה...