Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

תכנית התחנה המרכזית הישנה בת"א יוצאת לדרך

תכנית התחנה המרכזית הישנה בת"א יוצאת לדרך
קבוצת משולם לוינשטין - מתחם התחנה המרכזית

הוועדה המחוזית ת"א אישרה למתן תוקף את תכנית הענק למתחם התחנה המרכזית הישנה בת"א

1,333 יח"ד ו-153 אלף מ"ר שטחי מסחר, תעסוקה ומשרדים ייבנו במרכז תל אביב – 138 יח"ד מיועדות להשכרה לטווח ארוך

קבוצת משולם לוינשטין – מתחם התחנה המרכזית

אבישי קימלדורף, שיכון ובינוי: "אישורה של התכנית מהווה נדבך משמעותי באסטרטגיה של שיכון ובינוי להעמיק השקעתה בפיתוח נכסים מניבים בתחום התעסוקה וכן מגורים להשכרה ולמכירה"

חן גור לוטן, לוינשטין: "תכנית ענק תסייע בפיתוח וחידוש מרכז תל אביב – אזור שהוזנח שנים רבות ויצר מובלעת במרכז העיר. פיתוח הפרויקט משתלב באסטרטגית קבוצת לוינשטין לפיתוח נכסי הקבוצה ויצירת ערך משמעותי באזורי הביקוש ובתחומים בה הקבוצה פועלת "

החברות לוינשטין ושיכון ובינוי מדווחות היום כי הוועדה המחוזית ת"א אישרה את התב"ע לפרויקט הענק בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב. המשמעות היא כי החברות התקדמו צעד משמעותי נוסף לבניית אלפי יח"ד ובנייני משרדים ומסחר במרכז תל אביב.

תכנית מתחם התחנה המרכזית הישנה בתל אביב המאושרת (תא/4321 מתחם השומרון – התחנה המרכזית) כוללת בנייה של כ-1,333 יח"ד, כאשר 138 יח"ד מיועדות לדיור להשכרה ארוכת טווח. בנוסף, במתחם ניתן לבנות כ-153,000 מ"ר שטחי מסחר, תעסוקה ומשרדים, לצד שטחי ציבור נרחבים – בארבעה מתחמי איחוד וחלוקה נפרדים.

התוכנית מתפרסת על שטח של כ-78 דונם בין הרחובות מנחם בגין במערב, הגדוד העברי בדרום, הנגב בצפון ורחוב סלומון במזרח. קבוצת שיכון ובינוי (באמצעות החברה-הבת שיכון ובינוי נדל"ן) וקבוצת לוינשטין (באמצעות החברה-הבת לוינשטין נכסים בתחנה) מחזיקות במשותף (50%-50%) ביותר מ-70% מכל זכויות הבנייה בקרקע.

במקביל לקידום התוכנית, השלימו החברות פינוי בהסכמה של מתחם התחנה ששימש שנים רבות לזנות וסמים – פולשים והמחזיקים בשטח התחנה. לוינשטין ושיכון ובינוי פעלו עד לאישור התכנית גם להקצאה של מגרשים ציבוריים, שטחים בנויים ציבוריים ושטחים פתוחים לטובת הציבור.

התוקף לתוכנית ניתן לאחר שינויים שהיא עברה בוועדה ודיון בהתנגדויות שנדחו. כך, מספר דירות המגורים שניתן לבנות כיום עומד על 1,333 יח"ד לעומת 1,160 יח"ד שהיו בתוכנית שהופקדה בתחילת 2019. מנגד, שטח הדירה הממוצע -70 מ"ר, ונקבעה החובה לייעד חלק משטח התוכנית ל"דיור מיוחד" – דירות להשכרה ארוכת טווח. כמו כן, היזמים יוכלו להמיר חלק משטחי התעסוקה ולבנות עוד 90 דירות במתחם.

שיכון ובינוי ולוינשטין רכשו סופית את מתחם התחנה המרכזית הישנה  בת"א ביולי 2015 תמורת 560 מיליון שקל. בספטמבר האחרון, שווי הקרקע על פי דוחות חברת לוינשטין עמד על ב-884 מיליון שקל. על שטחי המגורים בתוכנית אמון משרד האדריכלים יסקי מור סיון ואת שטחי המשרדים מתכנן האדריכל משה צור. במרכז המתחם צפוי לעבור הקו הירוק של הרכבת הקלה, בכיכר העירונית מתוכנן לקום משכנה החדש של להקת בת שבע ושטח ציבורי נוסף. בנוסף במסגרת התוכנית קיים גם שימור של בית הבאר.

אבישי קימלדורף סמנכ"ל תכנון ואדריכל ראשי שיכון ובינוי נדל"ן: "אישורה של התכנית מהווה נדבך משמעותי באסטרטגיה של שיכון ובינוי להעמיק השקעתה באזורי הביקוש בפרויקטים המשלבים פיתוח נכסים מניבים בתחום התעסוקה וכן מגורים להשכרה ולמכירה. אנו צופים כי אופן קידומה המהיר והמוצלח של התכנית יקדם גם את שלבי הבנייה במתחם ויהווה את העוגן המרכזי בפיתוח רובע זה במרכז העיר הסמוך לשדרות רוטשילד ולקווי הרכבת הקלה.

חן גור לוטן מנהלת נכסים מניבים קבוצת לוינשטין צילום יחצ

לדברי חן גור לוטן, מנהלת נכסים מניבים קבוצת לוינשטין "אישור תוכנית מתחם התחנה המרכזית הישנה מהווה בשורה של ממש לעיר תל אביב כולה. מדובר בתכנית ענק שתסייע בפיתוח וחידוש מרכז תל אביב – אזור שהוזנח שנים רבות ויצר מובלעת במרכז העיר. פיתוח התשתיות, השטחים הציבורים והפעלת הרכבת הקלה ייצר את אחד מפרויקטי עירוב השימושים הגדול בגוש דן ובתל אביב ויכניס אוכלוסייה חדשה ואיכותית לעיר. פיתוח הפרויקט משתלב באסטרטגית קבוצת לוינשטין לפיתוח נכסי הקבוצה ויצירת ערך משמעותי באזורי הביקוש ובתחומים בה הקבוצה פועלת".

לפרטים נוספים:

(לוינשטין) איריס מיזן 054-7950435

(שיכון ובינוי) אילנה צ'רננקו 0507740045

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מתרחבים: הולה הולה והשף שקד פחימה משיקים חלל אירועים ותפריט פיצה נפוליטנית חדש בסמטאות שוק הכרמל
קצת יותר משנה חלפה מאז פתח השף שקד פחימה את...
חברת ״טסה הבית של הממתקים״ פותחת רשת חנויות בוטיק חווייתיות של בייקרי, בית קפה, שוקולדים וממתקים מהמותגים המובילים בעולם תחת השם: TASA +
שני סניפי הדגל הראשונים ממוקמים בתל אביב: בשוק לוינסקי וברחוב...
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה: פנים לבנות - White Face יצירות מאת תמיר גינץ ונאצ'ו דואטו
מופעי בכורה: 7 במרץ | המשכן לאמנויות הבמה, באר שבע 12 במרץ...
עוטפים בחום חולי סרטן
האגודה למלחמה בסרטן ודיזנגוף סנטר עורכים מרתון סריגה של כובעים...
מתנדבי זק"א תל אביב חנכו אמבולנס חדש בשם NOVA לזכר הנרצחים
יחד סביב החיים והמוות: לראשונה - סגירת מעגל מרגשת בין...
א.ר.ם, המרכז הרב-תחומי לרפואת אף אוזן גרון, משיק מכון שמיעה ושיווי משקל - One stop shop לכל בעיות השמיעה
א.ר.ם H.ear מציע לצד בדיקות השמיעה גם בדיקות חדשניות בתחום...