Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

תמונת מצב מחוז מרכז – דבר מנהלת המחוז

תמונת מצב מחוז מרכז – דבר מנהלת המחוז
קרדיט: דוברות מחוז מרכז

שלום,

לאור המצב הבטחוני, וחוסר הוודאות בקרב ציבור ההורים, והתלמידים ברחבי מחוז מרכז חשוב היה לי לפנות אליכם אישית, על מנת לשפוך מעט אור על המצב מבחינת מערכת החינוך והפעולות הננקטות כבר מאמש.

המחוז שלנו, כמחוז הגדול ביותר במשרד החינוך, משתרע מישובי גדרות שבדרום ועד עמק חפר שבצפון, וכולל אוכלוסיות יהודיות וערביות, ולכן ההסלמה שהחלה אתמול נותנת את אותותיה ופוגעת גם בנו.

קרדיט: דוברות מחוז מרכז

עשר רשויות מהמחוז נמצאות בקו ה40 קמ' מרצועת עזה ועקב כך קיבלו הוראה על ידי פיקוד העורף שלא לשלוח תלמידים למוסדות החינוך הרשויות הם: גן יבנה, גדרה, בני עייש, יבנה, מ.א. גדרות, מ.א. חבל יבנה, מזכרת בתיה, קריית עקרון, מ.א. נחל שורק ומ.א. ברנר.

בשמונה רשויות נוספות,  בחרו ראשי הרשויות בתיאום עם פקוד העורף שלא להפעיל את מערכות החינוך ברשות שלהם היום, ואלו הן: באר יעקב, בית דגן , לוד, נס ציונה, גזר, ראשון לציון, רחובות, רמלה. אך מחר אנו נפעל שהם ישובו על פי ההנחיות ועל פי יכולות המיגון של כל מוסד.

ברשויות האחרות הנמצאות במרחק ה80 קמ' מרצועת עזה, התקיימו הלימודים בהתאם ליכולות המיגון במוסד בהתאמה לדרישות פיקוד העורף, ואלו הן: גבעת שמואל, גני תקווה, יהוד, סביון נוה אפריים, מ.א. חבל מודיעין (חלק מהישובים) ומ.א. שדות דן.

חשוב לציין – שבכל הרשויות גם באלה שהתלמידים לא הלכו פיזית לבתי הספר והגנים, נערכה פעילות לימודית ורגשית בזום ואנשי ההוראה של המחוז ליוו את התלמידים בשיחות ובניסיון לשמר את שגרת יומם.

קיימתי שיחות אישיות עם ראשי הרשויות בקו השני, בראש ובראשונה הרשויות, אשר נמצאות מבחינתנו פה במחוז – בקו הראשון. השיחות היו ראשית להבעת תמיכה ועידוד וכמובן לפרוס בפניהם את היכולות של מערכת החינוך לתת מענה מותאם לילדים גם בלמידה מהבית. בנוסף נשלחו תוכניות לסיוע רגשי המותאמות לתלמידים ולצוותי החינוך, שנכתבו על ידי הפסיכולוג המחוזי בשיתוף היועצת הבכירה.

חדר המצב המחוזי נפתח אתמול, ואליו התרכזו ומתרכזים הנתונים ונמצא תחת שליטה וטיפול מהיר ומדויק לפי הצרכים שעולים הן עבור התלמידים שלומדים מהבית והן עבור התלמידים שהגיעו יגיעו לבתי הספר.

קרדיט: דוברות מחוז מרכז

משרד החינוך מציע בנוסף גם קו פתוח לסיוע רגשי  https://www.facebook.com/education.merkaz/videos/1120477005117987

נושא נוסף שעולה הוא הסלמה בערים המעורבות, הכוללים ביטויי אלימות קשים והתפרעויות. נושא מורכב ורגיש זה נמצא בטיפול הגורמים השונים: בהיבט הרגשי, הבטחוני והבטיחותי, אני נמצאת בקשר ישיר עם ראשי הרשויות המעורבות והערביות ברחבי המחוז מתוך מטרה לסייע להרגעת הרוחות ולהחזרת הסדר על כנו.

חדר המצב פתוח כל העת ומתעדכן בנעשה בשטח. וממנו אנו דואגים לעדכן את מנהלי בתי הספר אנשי ההוראה ומנהלי אגפי החינוך ברשויות בכל שינוי והתפתחות. אני מזמינה אתכם לעקוב גם בדף הפייסבוק של המחוז בו נפרסם מעת לעת עידכונים הנוגעים ללימודים ברחבי המחוז ועוד.

מאחלת לכולנו רגיעה במהרה,

ורדה אופיר מנהלת מחוז מרכז

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
התלמידות שימחו את ילדי המילואימניקים
שכבת י' בבית החינוך אמית רננים ברעננה יצאו השבוע להפנינג...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה: פנים לבנות - White Face יצירות מאת תמיר גינץ ונאצ'ו דואטו
מופעי בכורה: 7 במרץ | המשכן לאמנויות הבמה, באר שבע 12 במרץ...
עוטפים בחום חולי סרטן
האגודה למלחמה בסרטן ודיזנגוף סנטר עורכים מרתון סריגה של כובעים...
"תמונות מחיי אישה" - תערוכת יחיד לאמנית דבי אשרת בטרמינל העיצוב, בת ים
רחוב אהוד קינמון 32 בת ים פתיחה חגיגית : יום חמישי,...
כולנו שווים! פברואר יוצא מן הכלל - חודש להעלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות
כמדי שנה נציין את חודש העלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות,...
בית חינוך אפיק זכה במקום הראשון בתחרות בינלאומית מבין 2000 בתי ספר ו- 30 מדינות ברחבי העולם
במסגרת פרויקט בינלאומי, תלמידי ותלמידות בית חינוך אפיק הקליטו שיר...