Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

"עיניים שלי"- תערוכה חדשה המציגה עולמות תוכן מנוגדים של נשים בישראל

"עיניים שלי"- תערוכה חדשה המציגה עולמות תוכן מנוגדים של נשים בישראל
יצרה וצילמה: עדי בן חורין

תערוכה חדשה: "עיניים שלי" תיפתח בגלריית האמנים ברמת אביב, ותארח את היוצרות עדיה לוי, מוניקה בק- טרבס , ועדי בן חיון

התערוכה פתוחה לקהל הרחב החל מ 22.11.22 עד 14.12.22

יצרה וצילמה: עדיה לוי

תערוכה חדשה: "עיניים שלי" תיפתח החל מה 22 לנובמבר עד ה 14 לדצמבר בגלריית האמנים בעופר רמת אביב, שתארח את היוצרות: עדיה לוי, מוניקה בק- טרבס , ועדי בן חיון.
עדיה לוי ועדי בן חיון הן שתי אמניות צעירות בראשית שנות העשרים לחייהן: עדיה לוי – ירושלמית המשתייכת לקהילת ח"בד מציגה ציורים ריאליסטים שחלקם בעלי משמעות סמבולית מעולם החסידות והקבלה, ואילו עדי בן חיון – מראשון לציון, פקחית טיסה בחיל האויר, לקראת שיחרורה מהשירות הצבאי מציגה ציורים של דמויות נשיות בסגנון הפופ ארט, מלאות צבע ותנועה. שני עולמות של נשים צעירות שנולדו בארץ, ומביאות עולמות תוכן מנוגדים כביכול (ירושלים ותל אביב, עולם דתי חסידי לעומת עולם חילוני) אך ברובד העמוק ניתן לראות כי האהבה לציור והרצון להביע ולהראות את היופי שבבריאה מחבר בינהן וגם בין מוניקה בק-טרבס, אמנית וותיקה שעלתה לארץ מצרפת העוסקת ביצירתה בנשיות חושנית ומלאת צבע מחד ובסמלים מסטיים מאידך.

יצרה וצילמה: מוניקה בק טרבס

מוניקה בק-טרבס- חיה ויוצרת בתל אביב, למדה ולימדה אמנות בפריז, הציגה תערוכות של עבודותיה בגלריות רבות בצרפת ובארץ. ציוריה עוסקים בנשיות, במיסטיקה ובעולמות נסתרים שמעבר לכאן ועכשיו. היא בחיפוש מתמיד ליצירת משמעות חדשה ושילוב בין עבר ועתיד. הסגנון של יצירתה הוא שילוב של ציור ריאליסטי עם קולאז', של חומרים מגוונים כמו עלי זהב, עלים ופרחים מבדים , מפלסטיק ומחומרים מתכתיים. היצירה שלה נעה בין הדו-מימד לתלת-מימד, נולדת מתוך חלומות ומביעה אנרגיה מלאת תשוקה וחיוניות, אותה היא מקרינה סביבה בכל חלל בו היא מוצגת. בתערוכה זו במרבית היצירות עיניי הנשים פקוחות לרווחה במבט החודר לנשמה ומתבונן אל המעבר. ביצירתה, כמו גם באישיותה של האמנית רב הנסתר על הגלוי והיא מעוררת בצופה סקרנות למצוא את הפרשנות האישית שלו ולהתחבר אל עומקי הנפש וסודות הבריאה.

יצרה וצילמה: עדי בן חורין

עדיה לוי – אמנית צעירה , בת 20, חיה ויוצרת בירושלים, שייכת לקהילת חב"ד. עדיה מציירת בכשרון רב מגיל צעיר, ציורי שמן ריאליסטים, חלקן בעלי תמה יהודית-חסידית, וחלקן של דמויות מחיי היומיום, נופים וטבע דומם. ציוריה מאופיינים בצבעוניות עשירה, בסגנון עדין המשרה שלווה פנימית תוך זיקה לעולמה הרוחני והעשיר העוסק בעומקי הסמלים הקבליים, יהודיים.

עדי בן חיון -חיה ויוצרת בראשון לציון, אמנית צעירה בת 21, פקחית טיסה בחיל האוויר, לקראת סיום שירותה הצבאי. החלה לצייר בגיל צעיר מאוד ומההתחלה גילתה כשרון ונטייה לשימוש בצבעוניות עזה דמויות הנשים שלה ברובן משירות מבט ומביעות עוצמה וחופש. בציורי הגוף מודגשת התנועתיות גם כשהקומפוזיציה של הגוף מכונסת פנימה. מריחות המכחול חופשיות ורחבות התחושה המוענקת לצופה היא של עולם עשיר ומלא הבעה. התערוכה שלה בגלריית האמנים של קניון רמת אביב היא תערוכת חשיפה ראשונה.

אוצרת התערוכה: איילת אמוראי-בירן

ארוע חגיגי בתערוכה יתקיים ביום שלישי, 29.11.22 בשעה 19:30 ברחבה החיצונית של קניון רמת אביב, אחרי "ארקפה", בארוע יתקיים מפגש עם האמניות ושיח גלריה. הכניסה חופשית

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
תיגבור קווים בתחבורה הציבורית בפתח תקווה, הארכת שעות הפעילות, כניסה של עשרות אוטובוסים ומיניבוסים חדשים, שילוב של אוטובוסים מונעים בחשמל
החל מיום ראשון 3.12 תוגברה התחבורה הציבורית בפתח תקווה ביותר...
15 מתוך 15 הסתיימה תחרות הכתיבה "בין עורף לחזית"
49 יוצרים מקומיים, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, השתתפו בתחרות הכתיבה...
בשורה לאיכות חיי התושבים בעיר: לראשונה בישראל - עיריית פ"ת תחל לאכוף רעש מרכבים ואופנועים בעזרת אמצעים טכנולוגיים ייחודיים
ועדת חוקה בכנסת אישרה היום 21/11/23 את הצו המאפשר לעירייה...
לרגל יום המודעות למוגבלויות ולזכרה של רות הודיה פרץ ז"ל
זיו לאור ירח- רסיטל פסנתר קלאסי בביצוע זיו סבג -...
הצבת מצלמות במדרחוב ההגנה העובר שיפוצים בימים אלה
במסגרת העבודות לשיפוץ מדרחוב ההגנה הוצבו במקום מצלמות אבטחה המשדרות...
תפיסת משאית ששפכה פסולת
גם בימים אלה ממשיכות סיירות הביטחון של אגף ביטחון, פיקוח...
מבוכי נפש: יבגני גופמן בתערוכת יחיד
Global Art הגלריה לאמנות גלובלית וישראלית פתיחה חגיגית : יום שישי,...
הקרנת הסרט "החתונה היוונית שלי 3" בלבד בבית הקולנוע של HOT CINEMA!
קניון עופר רחובות, מקבוצת קניוני עופר, יוצא בפעילות ייחודית להורים...
פינוי בינוי: אורון נדל"ן תבנה במתחם הדדי בבת ים פרויקט הכולל כ- 456 דירות חדשות
חברת אורון נדל"ן מקבוצת אורון אחזקות והשקעות המקדמת פרויקט פינוי...
פתח תקווה זכתה זו השנה השנייה בחמישה כוכבי בטיחות בתחרות "רשות מקדמת בטיחות"
בתחרות ״רשות מקדמת בטיחות״, בהובלת המועצה לישראל יפה, הרשות הלאומית...