Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

"עיניים שלי"- תערוכה חדשה המציגה עולמות תוכן מנוגדים של נשים בישראל

"עיניים שלי"- תערוכה חדשה המציגה עולמות תוכן מנוגדים של נשים בישראל
יצרה וצילמה: עדי בן חורין

תערוכה חדשה: "עיניים שלי" תיפתח בגלריית האמנים ברמת אביב, ותארח את היוצרות עדיה לוי, מוניקה בק- טרבס , ועדי בן חיון

התערוכה פתוחה לקהל הרחב החל מ 22.11.22 עד 14.12.22

יצרה וצילמה: עדיה לוי

תערוכה חדשה: "עיניים שלי" תיפתח החל מה 22 לנובמבר עד ה 14 לדצמבר בגלריית האמנים בעופר רמת אביב, שתארח את היוצרות: עדיה לוי, מוניקה בק- טרבס , ועדי בן חיון.
עדיה לוי ועדי בן חיון הן שתי אמניות צעירות בראשית שנות העשרים לחייהן: עדיה לוי – ירושלמית המשתייכת לקהילת ח"בד מציגה ציורים ריאליסטים שחלקם בעלי משמעות סמבולית מעולם החסידות והקבלה, ואילו עדי בן חיון – מראשון לציון, פקחית טיסה בחיל האויר, לקראת שיחרורה מהשירות הצבאי מציגה ציורים של דמויות נשיות בסגנון הפופ ארט, מלאות צבע ותנועה. שני עולמות של נשים צעירות שנולדו בארץ, ומביאות עולמות תוכן מנוגדים כביכול (ירושלים ותל אביב, עולם דתי חסידי לעומת עולם חילוני) אך ברובד העמוק ניתן לראות כי האהבה לציור והרצון להביע ולהראות את היופי שבבריאה מחבר בינהן וגם בין מוניקה בק-טרבס, אמנית וותיקה שעלתה לארץ מצרפת העוסקת ביצירתה בנשיות חושנית ומלאת צבע מחד ובסמלים מסטיים מאידך.

יצרה וצילמה: מוניקה בק טרבס

מוניקה בק-טרבס- חיה ויוצרת בתל אביב, למדה ולימדה אמנות בפריז, הציגה תערוכות של עבודותיה בגלריות רבות בצרפת ובארץ. ציוריה עוסקים בנשיות, במיסטיקה ובעולמות נסתרים שמעבר לכאן ועכשיו. היא בחיפוש מתמיד ליצירת משמעות חדשה ושילוב בין עבר ועתיד. הסגנון של יצירתה הוא שילוב של ציור ריאליסטי עם קולאז', של חומרים מגוונים כמו עלי זהב, עלים ופרחים מבדים , מפלסטיק ומחומרים מתכתיים. היצירה שלה נעה בין הדו-מימד לתלת-מימד, נולדת מתוך חלומות ומביעה אנרגיה מלאת תשוקה וחיוניות, אותה היא מקרינה סביבה בכל חלל בו היא מוצגת. בתערוכה זו במרבית היצירות עיניי הנשים פקוחות לרווחה במבט החודר לנשמה ומתבונן אל המעבר. ביצירתה, כמו גם באישיותה של האמנית רב הנסתר על הגלוי והיא מעוררת בצופה סקרנות למצוא את הפרשנות האישית שלו ולהתחבר אל עומקי הנפש וסודות הבריאה.

יצרה וצילמה: עדי בן חורין

עדיה לוי – אמנית צעירה , בת 20, חיה ויוצרת בירושלים, שייכת לקהילת חב"ד. עדיה מציירת בכשרון רב מגיל צעיר, ציורי שמן ריאליסטים, חלקן בעלי תמה יהודית-חסידית, וחלקן של דמויות מחיי היומיום, נופים וטבע דומם. ציוריה מאופיינים בצבעוניות עשירה, בסגנון עדין המשרה שלווה פנימית תוך זיקה לעולמה הרוחני והעשיר העוסק בעומקי הסמלים הקבליים, יהודיים.

עדי בן חיון -חיה ויוצרת בראשון לציון, אמנית צעירה בת 21, פקחית טיסה בחיל האוויר, לקראת סיום שירותה הצבאי. החלה לצייר בגיל צעיר מאוד ומההתחלה גילתה כשרון ונטייה לשימוש בצבעוניות עזה דמויות הנשים שלה ברובן משירות מבט ומביעות עוצמה וחופש. בציורי הגוף מודגשת התנועתיות גם כשהקומפוזיציה של הגוף מכונסת פנימה. מריחות המכחול חופשיות ורחבות התחושה המוענקת לצופה היא של עולם עשיר ומלא הבעה. התערוכה שלה בגלריית האמנים של קניון רמת אביב היא תערוכת חשיפה ראשונה.

אוצרת התערוכה: איילת אמוראי-בירן

ארוע חגיגי בתערוכה יתקיים ביום שלישי, 29.11.22 בשעה 19:30 ברחבה החיצונית של קניון רמת אביב, אחרי "ארקפה", בארוע יתקיים מפגש עם האמניות ושיח גלריה. הכניסה חופשית

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
אירועי שבוע הספר העברי ברחבי העיר תל אביב- יפו
#יריד הספרים המסורתי בשרונה #שבתות בסימן "ספרים מתוקים" בנמל יפו # הספריות...
גוזלים נדירים של עיטם לבן זנב בקעו בספארי ברמת גן
שני גוזלים נדירים של עיטם לבן זנב בקעו במרכז הזואולוגי,...
"ליצור כדי לעצור": אירוע פתיחת התערוכה החדשה בנושא מניעת אלימות בזוגיות בצל המלחמה
השבוע נפתחה בגלריה ZOA ע"ש דבורה פישר ז"ל בבית ציוני...
להקת הפלמנקו רמנגאר גאה להציג: DARABAR מסע בחזרה לעצמנו שבגוף
מופע פלמנקו משובח בהשתתפות 14 רקדנים, זמרים, גיטריסטים וכלי הקשה! רקדנית...
הכנסת ספר תורה מרגשת באמית בר אילן פ"ת
לכבוד חג השבועות, התקיימה השבוע הכנסת ספר תורה לבית המדרש...
חווית כדורסל לכל המשפחה סטריטבול פתח תקווה 2024 יוצא לדרך ויתקיים בין התאריכים 19-20.6 בפארק יצחק אוחיון בעיר
האירוע המרכזי בסטריטבול השנה יוקדש לזכרו של סמל עמית הוד...
הזמריה גאה להציג: זמריית צירופים - מיטב המקהלות, חבורות הזמר, הסולנים ונגנים ישראלים ביצירות קלאסיות וישראליות ובמחווה לשירת הלדינו
מנהל מוזיקלי: מרדכי שלף מפיק ויועץ מוזיקלי: רון גנג 1-4 ביולי 2024 מרכז...
ברקע עליית נתוני ההתמכרות בישראל בעקבות אירועי ה-7 באוקטובר ובשיא שבוע המודעות: משט "להאיר את עומר" - אירוע ספורט ים וחופים - יתקיים בחופי אשדוד, ראשל"צ ותל אביב
האירוע יתקיים ב-21 ליוני תחת הסיסמה: "ספורט שומר עלי חופשי...
מאירים את הבית: בטקס צנוע ומרגש הקדישו יחיאל ורמי פולטר שהגיעו מדטרויט, מישיגן בית לילדים חולי סרטן ונפגעי פעולות איבה
הבית הוקדש לזכרם של בני משפחת סימן טוב - קדם...
תערוכה קבוצתית: "לב פועם" עדות מוחשית לריפוי ותקומה דרך יצירה מהלב
מיזם חברתי לגיוס תרומות עבור עמותת וראייטי התערוכה פתוחה לקהל...