Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

תערוכת הרובוטים העולמית בשיקאגו

תערוכת הרובוטים העולמית בשיקאגו
קרדיט תמונות: UR.

אחיזה ׳רכה׳, ליטוש עץ, שילוב בינה מלאכותית וסריקות תלת מימד – יישומים חדשים לרובוטים השיתופיים של UR

אחת התופעות היותר בולטות בתערוכת הרובוטיקה הגדולה בעולם, Automate and ProMat 2019 שנפתחה השבוע בשיקאגו, ארה״ב (8 באפריל), הייתה נוכחות מרשימה במיוחד של הזרועות הרובוטיות בצבעי התכלת של חברת Universal Robots, מחלוצות תחום הקובוטים (רובוטים שיתופיים). הללו הופיעו בלא פחות מ-30 ביתנים והפגינו את את הכח שתופסים הקובוטים בתעשייה.

״הצלחנו לבנות סביב הרובוטים השיתופיים שלנו אקוסיסטם שצומח מהר מאוד״, אומר סטיוארט שפארד, מנהל UR ארה״ב. ״היות ומדובר בפתרון של כמעט על גבול ה׳חבר/הפעל׳, אפשר לראות שימושים סופר-יצירתיים בקובוטים שלנו״.

הרובוט המלטש של חברת FerRobotics מדגים בתערוכה תוך שימוש ב-UR10, כיצד ניתן ללטש כיסא עץ. הפתרון מתאים למשימות עדינות בהן נדרש דיוק רב והפעלת לחץ קבועה לאורך כל המשטח בצורה שווה.

תערוכת הרובוטים העולמית בשיקאגו
קרדיט תמונות: UR.

LMI הציגה כיצד ניתן לחבר לזרוע הקובוטית את ה-GoCator, שכולל חיישנים רבי עוצמה שעושים שימוש בטכנולוגיית ראייה סטריאוסקופית, לטובת מדידה של צורות וחלקים. התוצאה: הזרוע מנחה את הציוד המיוחד סביב החלקים הנבחנים, ומספקת מידע מדוייק ביותר, בתלת מימד ומזוויות שונות. השילוב יעיל ביותר בהליכי אוטומציה במפעלי תעשייה.

תערוכת הרובוטים העולמית בשיקאגו
קרדיט תמונות: UR.

MiR הדגימה את היכולות של ה-MiR200, קובוט אוטונומי נייד שבבסיסו ה-UR5 שמאפשר איסוף לוחות אם אלקטרוניים והעברתם למקום שני באופן אוטונומי לחלוטין.

הפתרון של חברת MoviMed הדגים מערכות סקירה בתלת מימד שכוללת מצלמת Zivid צבעונית בתלת מימד המאפשרת ביצוע סריקות איכות במספר רב של מוצרי תעשייה.

ה-Picobot של חברת Piab הוא מעין ׳יד׳ משוכללת הכוללת שימוש בואקום, המתוכננת לשמש ככח עזר לפועל על פס הייצור, האריזה או ההרכבה. מערכת חיישנים מוודאת את מידת הלחץ המופעל ומיקום האובייקטים המורמים.

תערוכת הרובוטים העולמית בשיקאגו
קרדיט תמונות: UR.

חברת Photoneo מדגימה את ה-AnyPick, אפליקציה מבוססת בינה מלאכותית, שמאפשרת להרים מגוון חפצים בצורות ובגדלים שונים, מגודל של ס״מ על ס״מ ועד 500 הרמות בשעה. המערכת כוללת חיישני תלת מימד והפתרון מיועד לבתי חרושת, לוגיסטיקה ותעשיית המזון. 

תערוכת הרובוטים העולמית בשיקאגו
קרדיט תמונות: UR.

חברת Robotiq תדגים מגוון ״גריפרים״, תופסנים ייעודיים דמויי ידיים, המיועדים למשימות שונות, מהפעלות מחרטות CNC, שילוב בקווי הרכבה, ליטוש וכד׳.

תערוכת הרובוטים העולמית בשיקאגו
קרדיט תמונות: UR.

SoftRobotics מדגימה את יכולות האחיזה ה״רכה״ שהיא פיתחה, עם מגוון מוצרים וחומרים, במשקלים וצורות שונות.

״לאורך שנים של ליווי פעילות UR בישראל, ראינו עלייה אקספוננציאלית באימוץ הקובוטים של UR״, אומר זיו שדה, סמנכ״ל השיווק של סו-פאד, מנציגות UR בישראל. ״יש בהחלט שוק לקובוטים והוא נובע, גם בחו״ל ובוודאי שבישראל, מפתיחות רעיונית, תקציבם שגדלים עם הזמן וגם בשלות טכנולוגית״, ״רשת השותפים שהקימה UR מאפשרת לחברות לפתח פתרונות קצה (EOAT) – פשוטים וחכמים, להסמיך אותם ל- UR ולהביא למשתמשי הקצה טווח רחב של פתרונות בהישג יד״.

 

אודות Universal Robots  

Universal Robots נוסדה בשנת 2005 על ידי אסבאן אוסטרגאארד, זוכה פרס האנגלברגר לשנת 2018, שביקש להנגיש את טכנולוגיית הרובוטים לכל, על ידי פיתוח רובוטים תעשייתיים קטנים, שבטוח לעבוד במחיצתם, ידידותיים למשתמש ובתמחור גמיש. מאז כניסתו לשוק של הרובוט השיתופי הראשון בשנת 2008, החברה מוכרת קובוטים בכל רחבי העולם. בשנת 2017 מכרה חברה קובוטים בהיקף של 170 מיליון דולר. החברה, חלק מתאגיד Teradyne, ממוקמת בדנמרק ופעילה במגוון מדינות – כולל ישראל.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
15 מתוך 15 הסתיימה תחרות הכתיבה "בין עורף לחזית"
49 יוצרים מקומיים, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, השתתפו בתחרות הכתיבה...
בשורה לאיכות חיי התושבים בעיר: לראשונה בישראל - עיריית פ"ת תחל לאכוף רעש מרכבים ואופנועים בעזרת אמצעים טכנולוגיים ייחודיים
ועדת חוקה בכנסת אישרה היום 21/11/23 את הצו המאפשר לעירייה...
לרגל יום המודעות למוגבלויות ולזכרה של רות הודיה פרץ ז"ל
זיו לאור ירח- רסיטל פסנתר קלאסי בביצוע זיו סבג -...
הצבת מצלמות במדרחוב ההגנה העובר שיפוצים בימים אלה
במסגרת העבודות לשיפוץ מדרחוב ההגנה הוצבו במקום מצלמות אבטחה המשדרות...
תפיסת משאית ששפכה פסולת
גם בימים אלה ממשיכות סיירות הביטחון של אגף ביטחון, פיקוח...
להזמין אוכל באופן איכותי
על מנת שתוכלו ליהנות מקייטרינג שהוא איכותי וכשר באזור המרכז...
הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב יתרמו דם לשירותי הדם של מד"א
עמדת תרומת דם של שירותי הדם של מד"א תוצב ביום...
מבוכי נפש: יבגני גופמן בתערוכת יחיד
Global Art הגלריה לאמנות גלובלית וישראלית פתיחה חגיגית : יום שישי,...
המרכז השקט יתחדש בקרוב במתחם כושר משודרג!
העירייה תחל בקרוב בהקמת מתחם כושר חדש שישמש את תושבי...
הקרנת הסרט "החתונה היוונית שלי 3" בלבד בבית הקולנוע של HOT CINEMA!
קניון עופר רחובות, מקבוצת קניוני עופר, יוצא בפעילות ייחודית להורים...