Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

5 סיבות שגורמות לנו להעריך תכשיט זהב

5 סיבות שגורמות לנו להעריך תכשיט זהב
קרדיט pexels

האמת, שאנחנו לא זקוקים לסיבה אחת ויחידה בשביל להתחדש בתכשיט זהב. מדובר בתכשיט יקר ערך, בעל משמעות, עיצוב ואסתטיקה שחוצה גבולות, דורות ועידנים. נשים מאז ומעולם אהבו להתהדר ולהתקשט בתכשיטים ונראה כי אין דבר יותר נשי מתכשיט זהב, בין אם מדובר בטבעת, שרשרת, צמיד או עגילים. אז מה יש בתכשיטי זהב שמרגשים אותנו בכל פעם מחדש ומדוע זו נחשבת לאחת המתנות האיכותיות ביותר שנוכל להעניק במתנה או לרכוש לעצמנו?

קרדיט pexels

קלאסיקה של שנים

תכשיטי הזהב הם אולי התכשיטים הקלאסיים ביותר שתוכלו להרשות לעצמכם אי פעם. כולנו מכירים את הסיפורים העומדים מאחורי תכשיטים משפחתיים שעוברים מדור לדור בין הסבתא, לאמא ולבת. נראה כי הזהב מעולם לא ייצא מהאופנה ולא משנה באיזה סגנון של עיצוב מדובר. תכשיט זהב ייראה קלאסי ומתאים לכל סביבה ולכל עידן. במידה והוא אינו עונה על הטעם הספציפי שלכם, הרי שתוכלו ליצוק אותו מחדש אצל מעצב ולייצר תכשיט חדש.

אסתטיקה בלתי מתפשרת

ישנם סוגים רבים של תכשיטים מחומרים שונים ומגוונים, החל מפנינים וחרוזים ועד לכסף, פליז ונחושת, אך החומר היוקרתי ביותר הינו הזהב. תכשיט זהב יראה לנו תמיד עשיר יותר, מיוחד ויוקרתי הרבה יותר. שלא כמו חומרים אחר, הזהב הינו החומר העמיד ביותר והוא טומן בחובו מגוון רחב של איכויות, החל מצבע, משקל וטקסטורה. כשהואר פוגע בתכשיט הבוהק יוצא ממנו. בנוסף לכך המתכת של הזהב מאפשר לעצב ולייצר באמצעותה מגוון רחב של דוגמאות ועיצובים, מורכבים ככל שיהיו.

סמל של יוקרה

הזהב הינו אחד המתכות היקרות ביותר בעולם ובכל שנה מחירו מאמיר, זו הסיבה כי הזהב מתקשר לנו מיד עם יוקרה וכוח. מדליית זהב נחשבת ליוקרתית ביותר מבין שלל המדליות בהם ספורטאים יכולים לזכות, ולא בכדי. הזהב מסמל את הניצחון. בין אם מדובר בתכשיט זהב בצבע צהוב, לבן או אדום, הרי שזהב תמיד יהיה מוערך.

עמידות לאורך שנים

בין שלל התכשיטים שנוכל לרכוש לעצמנו, הזהב יהיה העמיד ביותר. לזהב יש תכונות פיזיקליות שמאפשרות למעצבים לייצר מגוון רחב של דוגמאות וצורות של תכשיטים, כאשר המשותף לכולם הינו היכולת הגבוהה לעמוד בפני פגעי הזמן ומזג האוויר. בניגוד לכסף, לדוגמא, הזהב אינו משחיר ואינו מאבד מהחוזק שלנו. הזהב לא יחליד גם אם יעמוד במשך שנים ארוכות באוויר הפתוח, זו הסיבה שמדובר בתכשיט שהינו קלאסיקה נצחית.

ערך

תכשיט זהב טומן בחובו שני סוגים של ערכים, שאולי נדמה כי הם מתנגשים אחד עם השני, אך למעשה הם משלימים. מצד אחד מדובר בתכשיט שיש לו ערך כלכלי, כפי שציינו מחיר הזהב מאמיר בכל שנה מאחר ומדובר במתכת יוקרתית שהינה משאב טבעי, כך שמדובר בשקעה כלכלית שאינה הולכת לאיבוד. מהצד השני אל תכשיטי הזהב תמיד יתלווה גם ערך רגשי כלשהו, בין אם המאורע בגינו קיבלנו את התכשיט כמו יום הולדת, חתונה או יום נישואין, ובוודאי במידה ומדובר בתכשיט שירשנו מקרוב משפחה. זו אולי הסיבה שאנחנו נוטים לשמור היטב על תכשיטי הזהב שלנו.

תכשיטי זהב יחשבו לעד כתכשיטים בעלי יוקרה, כוח ומשמעות. לא משנה מהיכן קיבלנו או רכשנו את התכשיט, הוא יסמל עבורנו משהו אישי, רגשי וכמובן יאפשר לנו ליהנות מאביזר אופנתי שיתאים לכל עונה ולכל עת. אז נכון שלא צריך סיבה אמיתית לאהוב תכשיטי זהב, אבל אין ספק כי הם טומנים בתוכם שלל משמעויות ואיכויות שגורמים לנו לאהוב אותם הרבה יותר.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
המעצבת שמביאה את עולם העיצוב היוקרתי אל הבית הפרטי שלכם
ההתמקדות של אלה בעיצוב בתים פרטיים ויוקרתיים נובעת מהאמונה העמוקה...
רישום משטרתי ורישום פלילי- מהם ומה ההבדלים
מעבר לטיפול המעשי בכל תיק שנפתח ובכל חשוד, למשטרה חשוב...
בילוי בבודפשט: המדריך המלא לבילוי המושלם בבירת הונגריה
בירת הונגריה מושכת תיירים לא רק מאירופה, אלא גם מכל...
10 פעילויות פנאי חווייתיות לאנשים בגיל השלישי
ככל שאנו מתבגרים, חשוב לשמור על אורח חיים פעיל לא...
הסדירו את חייכם עם מומחים משפטיים בתחומים החשובים ביותר
הסדרת מעמד בן/בת זוג זר/ה חיים משותפים עםבן/בת זוג זר/ה הם...
למה כדאי ללכת לטיפול אצל פסיכיאטר פרטי
סיוע פסיכיאטרי נדרש במגוון רחב של מצבים נפשיים, בין היתר...
אוטובוסים לתל אביב - כל מה שצריך לדעת כדי להגיע לעיר הגדולה
תל אביב היא העיר הגדולה והמרכזית ביותר בישראל, ולכן היא...
משמעות צילום אירועים חשובים
בר מצווה הוא אירוע משמח בקהילה היהודית, המציין את הגעתו...
הדרך לחיים חופשיים מהתמכרות
התמודדות עם ההתמכרות - האתגר והפתרון ההתמכרות היא מצב מורכב המשפיע...
נסיעת עסקים בסטייל: כרטיסי האשראי שיקלו לכם את הנסיעה
מתכוננים לעוד נסיעת עסקים משעממת? הנסיעה הבאה שלכם יכולה להיות...