Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

7 טיפים לבחירת מובילים

7 טיפים לבחירת מובילים
צילום: שאטרסטוק

הובלות הן לא עניין של מה בכך, במיוחד אם מדובר בהובלה מורכבת כמו הובלת דירה. מגוון חפצים שיקרים לכם אישית או יקרים מבחינה כספית, יועברו על ידיהם. מסיבה זו וסיבות אחרות, ברור שתרצו לבחור במובילים אמינים, זהירים, זריזים וכן הלאה כיצד עושים זאת? שבעת הטיפים הבאים יסייעו: 

7 טיפים לבחירת מובילים
צילום: שאטרסטוק

לחפש המלצות

הטיפ הראשון הטבעי, הוא לחפש המלצות על המובילים. זה הוא שלב קריטי באיתור המובילים שמתאימים לכם. אם יש המלצות מאנשים שאתם סומכים עליהם, מניסיונם האישי, מה טוב. אם לא, ניתן לחפש באינטרנט המלצות וכמובן, להתרשם מאתר המובילים, במידה ויש להם. רק היזהרו מהמלצות שהן קיצוניות לכאן או לכאן – עתירות מחמאות מוגזמות או "קוטלות" מכל בחינה שהיא. 

לשים לב לנורות אדומות

מובילים שמתעקשים לתת הצעת מחיר בטלפון, מבלי לראות את המקום ואת מה שיש להעביר, זו "נורה אדומה" גדולה. הסיבה לכך, היא שהצעת מחיר איכותית חייבת להתבסס בין השאר על שני דברים, שבכדי להבין אותם חייבים לבוא ולראות בעין מקצועית. האחד, הוא נוחות הגישה לדברים שיש להעביר. השני, הוא החפצים שיש להעביר ובמיוחד המיוחדים (כאלה שגדולים או כבדים יחסית). חברה שלא מעוניינת לבוא ולבדוק בעצמה נקודות אלה, עלולה לדרוש במועד ההעברה תוספות מחיר, בגלל דברים ש"רק עכשיו הם רואים". 

לוודא שיש ביטוח 

עוד טיפ חשוב, הוא לוודא שיש לחברת ההובלות ביטוח מתאים. מדובר בביטוח שנקרא ביטוח "רכוש במעבר" או ביטוח "סחורה בהעברה". שימו לב, שלא מדובר כאן על ביטוח עבור משאית המוביל, מאחר שביטוח כזה מבטח רק את הרכב ולא את החפצים שמועברים בו. שימו לב גם שתהיה התאמה, בין מספר רכב ההובלה, לבין מספר הרכב שמצוין בפוליסה.

לא בזול!

מומלץ להתייחס בזהירות, לכל מוביל שמציע את המחיר הזול ביותר בסביבה. התחרות בתחום זה רבה ויש דרכים רבות לקצץ במחיר על חשבון האיכות. כך שמחיר נמוך במיוחד עשוי להיות מפתה, אבל הוא למעשה סימן לא טוב. חישבו למשל על נזקים אפשריים לחפצים היקרים שלכם, עקב הובלה רשלנית, לא מקצועית, חפוזה מדי, שנעזרת בציוד וחומרי ריפוד לא מקצועיים או לא תקינים. המחיר הזול, יתבטא בנזקים יקרים. 

הכול מחברה אחת

אם דרושים לכם שירותים משלימים, כמו סיוע באריזה או מנוף הובלות לשם הגעה לקומות גבוהות, יש לוודא שהמובילים מציעים זאת. מנוף הובלות למשל, פעמים רבות מושכר על ידי הלקוחות עצמם מחברה אחרת. כמובן, אם משיגים את הכול מאותה חברה, ההתנהלות מולה תהיה פשוטה יותר ויהיו פחות שיבושים אפשריים, בזמן ההעברה. 

היכרות עם הדרכים

למרות Waze  ועזרי ניווט שימושיים אחרים מסוגו, כדאי להעדיף מוביל שמכיר את האזור שבו תבוצע העבודה. למשל דרך חיפוש עם המילים הובלות חדרה. תחבורה היא עניין דינאמי ומורכב ואין חכם (וזריז) כבעל ניסיון. פקקי תנועה, עבודות בכביש, רחובות שבשעות מסוימות יותר פקוקים ואחרים שפחות – מי שמנוסה באזורים מסוימים, יכיר זאת יותר טוב, יהיה זקוק לפחות הסברים מכם כיצד להגיע, יגדל הסיכוי שהוא יגיע להובלה בזמן ונסיעתו בין שני יעדי ההובלה תהיה יעילה יותר. 

בשעה טובה

טיפ אחרון לסיום: זהירות לגבי השעה שאליה קובעים את ההובלה. ככל שהשעה המיועדת תהיה מאוחרת יותר, כך גם יגדל הסיכוי שהעובדים של חברת ההובלה יגיעו אליה עייפים. הם עשויים גם לאחר בגלל עבודות קודמות, שהתארכו יותר ממה שהעריכו. כמו כן, הובלה שמתחילה מאוחר, עלולה גם להסתיים מאוחר או אפילו להידחות למחר. 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הסדירו את חייכם עם מומחים משפטיים בתחומים החשובים ביותר
הסדרת מעמד בן/בת זוג זר/ה חיים משותפים עםבן/בת זוג זר/ה הם...
למה כדאי ללכת לטיפול אצל פסיכיאטר פרטי
סיוע פסיכיאטרי נדרש במגוון רחב של מצבים נפשיים, בין היתר...
אוטובוסים לתל אביב - כל מה שצריך לדעת כדי להגיע לעיר הגדולה
תל אביב היא העיר הגדולה והמרכזית ביותר בישראל, ולכן היא...
משמעות צילום אירועים חשובים
בר מצווה הוא אירוע משמח בקהילה היהודית, המציין את הגעתו...
הדרך לחיים חופשיים מהתמכרות
התמודדות עם ההתמכרות - האתגר והפתרון ההתמכרות היא מצב מורכב המשפיע...
נסיעת עסקים בסטייל: כרטיסי האשראי שיקלו לכם את הנסיעה
מתכוננים לעוד נסיעת עסקים משעממת? הנסיעה הבאה שלכם יכולה להיות...
החשיבות של בדיקות ליקויים לפני הכניסה לבית
יש חשיבות מכרעת לכל דירה או בית לעבור בדיקת ליקויים...
כירופרקטיקה: טיפול אלטרנטיבי לכאבי גב כרונים
בעולם המודרני בו אנו חיים, לא מעט אנשים סובלים מכאבי...
פתרון סכסוכים בתחום הנדל"ן בבית המשפט- מה חשוב לדעת.
מקרקעין הוא תחום סבוך במיוחד. לא רק הערך הגבוה של...
הפתרון המושלם להשחלה וקישוט
איבקות הן טבעות עם חור המשמשות לטכניקה של השחלה –...