Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

UI לאפליקציה – דגשים חשובים

UI לאפליקציה – דגשים חשובים
מקור FREEPIK

שוק האפליקציות למובייל של גוגל ושל אפל מלא באלפי אפליקציות מסוגים שונים. ישנה אפליקציה לכל מטרה כמעט שניתן לדמיין, אם זה למטרות משחק ובידור, למטרות עבודה, למטרות שיפור איכות החיים ומה לא. 

אחד הדברים שמבדילים בין אפליקציה איכותית לאפליקציה בינונית, הוא הדגשים שמושמים עליה מבחינת UX ו-UI. אפליקציות שיודעות לתת מענה בתחומים אלה זוכות לביקורות טובות יותר ולמספר משתמשים גבוה יותר אל מול המתחרות שלה. 

מכיוון שהביקורות על האפליקציות בחנויות של גוגל ואפל הן אחד הגורמים החשובים לקביעת ההצלחה של האפליקציה, ככל שממשק המשתמש וחווית המשתמש תהיינה טובות יותר – גדל הסיכוי לקבל ביקורת אוהדת.

UI לאפליקציה - דגשים חשובים
מקור FREEPIK

מה זה UI?

UI הוא קיצור של – User Interface (ממשק משתמש). הכוונה כאן היא לכל מה שקשור באופן שבו ניתן להשתמש באפליקציה, ולאופן בו היא מאורגנת ומסודרת. ממשק המשתמש צריך להיות ברור ולגרום למי שמפעיל את האפליקציה להרגיש כמה שיותר בנוח. ממשק משתמש איכותי גורם לחוויית משתמש (UX) מצוינת ולכך שהאפליקציה תצליח למלא בצורה הטובה ביותר את המטרות שלשמן היא נוצרה. 

דגשים של UI לאפליקציות מובייל

כאשר מבצעים פיתוח אפליקציה למובייל, יש כמה דגשים שעליהם ממליצים מומחים של UI. הדבר הראשון שיש לשים אליו לב הוא שהאפליקציה מתאימה את עצמה לגודל המסך. בשוק הטלפונים החכמים ישנם מכשירים עם מסכים בגדלים שונים. מכיוון שלא ניתן לדעת מראש באיזה מכשיר ייעשה שימוש באפליקציה, חשוב שהיא תהיה מותאמת מראש לכל רזולוציה שהיא. 

דגש נוסף וחשוב ביותר, שעליו יכולה להמליץ כל חברת UI מקצועית, קשור בגודל הכפתורים באפליקציה והמרווחים ביניהם. האפליקציה צריכה להתאים למשתמשים בגילאים שונים ועם מבנה וגודל שונה של אצבעות. לכן חייב להיות מרווח מספק בין הכפתורים באופן שלא יגרום ללחיצה גם כשאין למשתמש כוונה ללחוץ. 

הדגש השלישי קשור באפשרויות הניווט באפליקציה. ממשק משתמש טוב הוא כזה שמאפשר הגעה נוחה מכל מקום לתפריטים של האפליקציה, ושלא יגרום למשתמש להתבלבל בין התפריטים ולא לדעת כיצד לנווט למקום שאליו הוא רוצה להגיע. 

ישנם דגשים נוספים שקשורים בחוויית המשתמש ובממשק המשתמש באפליקציה, כמו מהירות הטעינה שלה ושל החלקים השונים שבה, וכן מידת ההתאמה שלה לייעוד שאליו היא משמשת וכן אספקטים טכניים נוספים.  

איך בוחרים חברת פיתוח אפליקציות?

כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר בפרויקט פיתוח אפליקציה, יש להיעזר באנשי מקצוע שחיים ונושמים את תחום ה-UI/UX. מדובר בתחום שצובר מודעות גדולה יותר בשנים האחרונות ומהווה מומחיות מקצועית בפני עצמו. חברות שמתמחות בממשק משתמש ובחוויית משתמש יודעות כיצד לייצר אפליקציות שהמשתמשים ייהנו מהן ויקבלו מהן את הערך המוסף שהם כה מחפשים. מכיוון שהתחרות בשוק האפליקציות כל כך גדולה, רק אפליקציות שיש להן ממשק משתמש מצוין ישרדו בסופו של דבר את מבחן הזמן. 

כמובן שיש להתחשב גם בנושאים תקציביים כאשר בוחרים חברה לעבוד איתה, אך מומלץ להשקיע כמה שיותר משאבים (ככל הניתן) בפיתוח האפליקציה, על מנת לקבל את התוצר הטוב ביותר. 

חשוב גם לבדוק מול החברה שחושבים לעבוד איתה מהם בדיוק השלבים של תהליך הפיתוח, כמה זמן ייקח להשלים את בניית האפליקציה ומה משך האחריות שתקבלו על הפיתוח. 

לסיכום

בעידן בו יש כל כך הרבה אפליקציות בשוק, כדי לבנות אפליקציה שבאמת תצליח לצבור קהל משתמשים גדול ושתקבל ביקורות אוהדות – יש להשקיע בנושא ממשק המשתמש וחוויית המשתמש. על ידי שימת הדגשים הנכונים בזמן הפיתוח ניתן לוודא שהמשתמשים יהיו מרוצים מהאפליקציה ולהגדיל מאוד את הסיכוי שהיא תהפוך לוויראלית. 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
צלמת הריון - הסטודיו של נסיה
תקופת ההיריון היא תקופה מיוחדת ומעניינת. שינויים רבים קורים בתקופה...
מגשי פירות: כאן הפירות נפגשות בגאווה ובסגנון
בעידן שלנו, העיסוק באורח חיים בריא ומאוזן הוא לא רק...
איך לבחור עו"ד משפחה?
בעת בה מערכת היחסים שבין בני זוג נשואים מתחיל לעלות...
עיצוב הבית - כי שינוי מתחיל מבפנים
כולנו מכירים את התחושה של הצורך בשינוי, היא יכולה להתבטא...
נקלעתם לתסבוכת במשפחה? אל תנסו להתמודד לבד
מי מאיתנו לא שמע בילדותו את המשפט: "לא צריך לכבס...
למצוא וודאות בתקופה של חוסר וודאות- כך תעשו זאת
היום, כאשר במדינה ישנו מצב ביטחוני לא יציב שצפוי להימשך...
עד כמה בעיות גב נפוצות?
בעיות גב נפוצות מאוד. זה יכול להיות די קשה לחיות...
מתנה שכל יולדת לא תוכל לשכוח
לקנות מתנה ליולדת זו משימה שכולנו מתמודדים איתה מידי פעם....
איזו משכנתא מתאימה לרכישת דירה שנייה להשקעה
אם חשבתם עד היום שתקבלו באופן אוטומטי משכנתא לדירה להשקעה...
"טיפולי" תל אביב: המקום שבו התפתחות ילדכם במרכז
התפתחות ילדכם היא מסע מרתק ומלא הפתעות. מהרגע שאתם יוצאים...