Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך להכין את הבית לשיפוץ?

איך להכין את הבית לשיפוץ?
קרדיט צילום : Freepik

שיפוץ של בית זה תהליך ארוך ומייגע, אך כמובן שברוב המקרים התוצאה הסופית היא החשובה ביותר. אך על מנת שהשיפוץ יעבור בצורה מוצלחת, אתם תצטרכו להכין את הבית שלכם לקראת השיפוץ. ככל שההכנה תהיה טובה יותר, כך תוכלו לשמור את הרהיטים והחפצים השונים – ואפילו תוכלו להגיע למצב שבו השיפוץ יסתיים מוקדם מהצפוי. אז כיצד אתם יכולים להכין את הבית לפני שאותו קבלן שיפוצים שבחרתם מגיע? יש לנו כמה טיפים במיוחד עבורכם.

איך להכין את הבית לשיפוץ?
קרדיט צילום : Freepik

תדמיינו לכם מצב שבו אתם מתחילים לבצע שיפוץ, אך כל הדירה מבולגנת ולא ערוכה לקראתו – הסיטואציה הזאת היא בלתי נסבלת עבור קבלן שיפוצים. ככל שהדירה שלכם תהיה מוכנה יותר לקראת השיפוץ, כך הקבלן יוכל לבצע את השיפוץ בצורה אפקטיבית יותר, דבר שלא מעט אנשים אינם מצליחים להפנים. לכן רגע לפני שהשיפוץ מתחיל עשינו עבורכם רשימה של דברים שאתם צריכים לבצע לפני שמתחיל השיפוץ בדירה.

חברת נתנאל שיפוצים עושה את מירב המאמצים על מנת להנחות את הלקוחות בצורה אפקטיבית לפני השיפוץ, כך שהבית כולו יהיה מוכן לקראתו. אך מה לעשות שישנם קבלני שיפוצים שאינם נותנים הנחיות מדויקות, אך בזמן אמת הם מתאכזבים לגלות שהדירה כולה אינה ערוכה לשיפוץ. אז מה בדיוק אתם צריכים לעשות? הכנו עבורכם רשימה חלקית של דברים חשובים, אם תקפידו עליכם זה יכול להעביר את השיפוץ כולו בצורה הרבה יותר נעימה לכולם.

תעטפו או תארזו את כל הרהיטים בדירה

בשלב כזה או אחר כל הבית צפוי להתמלא באבק כתוצאה מהשיפוץ, ולכן חשוב מאוד שתשמרו על הרהיטים שנמצאים בדירה. אם יש לכם אפשרות להוציא אותם מהדירה על מנת לאפשר לשיפוצניק לבצע את העבודה בצורה פשוטה יותר זה עדיף. אך אם אין באפשרותכם להוציא את הרהיטים מהדירה, תוכלו לכסות אותם בסדין או בניילון על מנת שהם לא יצברו אבק.

חשוב מאוד שתשמרו על הרהיטים ועל החפצים בדירה, אחרת אתם עלולים להגיע למצב שבו לא תוכלו להשתמש בהם לאחר השיפוץ. ברגע שכל הרהיטים בדירה יהיו עטופים או ארוזים, קבלן שיפוצים אמין יוכל לבצע את העבודה בצורה חלקה – וללא עיכובים מיותרים שעלולים לעלות ביוקר בעת השיפוץ עצמו דבר שאתם לא יכולים לקחת בחשבון.

תתכננו את השיפוץ לפרטי פרטים

ברוב המקרים כאשר אתם מבצעים שיפוץ גדול בדירה אתם צריכים לדעת בדיוק את לוחות הזמנים ואת האופן שבו אמור להתבצע השיפוץ. אם אתם מגיעים למצב שבו אתם מתחילים לבצע שיפוץ ואין לכם מושג איך הדברים אמורים לקרות, זוהי בהחלט בעיה. רק ברגע שאתם מקבלים את כל פירוט התהליך, תוכלו לתת לאותו קבלן שיפוצים את האור הירוק להתחיל את העבודה. הסיכום יכול להיות בעל פה או בכתב, אך אתם צריכים לראות שמאחורי כל הדיבורים שנזרקים לאוויר יש תוכנית עבודה מסודרת.

אנו בחברת נתנאל שיפוצים – שיפוצניק בתל אביב פועלים כל העת על מנת לבצע שיפוצים בשקיפות מלאה מול הלקוחות שלנו. אנו מבינים כי מדובר על תהליך מורכב מאוד כזה שדורש שיתוף פעולה מצידם של כל בני המשפחה, והשקיפות היא חלק בלתי נפרד מהתהליך. אנו לא יוצאים לדרך ללא תוכנית עבודה מסודרת עם לוחות זמנים מסודרים ומאורגנים עבור כל אחד מהצדדים.

תיקונים קטנים שלא כלולים בשיפוץ תבצעו מראש

יש לא מעט תיקונים קטנים שהם לא חלק מהשיפוץ, ולכן מוטב כי תבצעו אותם עוד לפני שאותו קבלן שיפוצים מגיע לדירה שלכם. יש לכך מספר סיבות, כאשר הסיבה הראשונה היא שברגע שהשיפוץ כולו יסתיים תוכלו להיכנס ברגל ימין לדירה שלכם ולדעת כי כל העבודה הגדולה נמצאת מאחוריכם. כך שלא תגלו כי בסופו של יום יש עוד כמה שיפוצים קטנים ששכחתם לשים אליהם לב.

בנוסף תיקונים קטנים שמתרחשים בזמן השיפוץ עצמו עלולים להביא ללא מעט בעיות בין אנשי המקצוע הפועלים זה לצד זה. לכן מוטב שכל אחד מהצדדים יגיע בזמן שלו ויבצע את המשימה שהוא אמור לעשות, כך במקרה של תקלה אתם תדעו בדיוק אל מי לבוא בתלונות. ברגע שתעשו לכם סדר בכל האלמנטים השונים אתם תמצאו את עצמכם במצב שבו על השיפוץ נמצא תחת השליטה שלכם עד כמה שזה נשמע מורכב.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כשאתם זקוקים לעזרה משפטית פנו לטוב ביותר
עורך דין שמטפל במקרה שלכם חייב להיות הטוב ביותר בתחומו,...
בחירת מצבה- הדרך להנציח את יקירכם כפי שהיה רוצה
במבט כולל מצבות נראות דומות זו לזו. רובן בהירות ולעיתים...
חשבו על היום שאחרי כמה שיותר מוקדם
אירועים שונים בחיים אינם נמצאים בשליטתנו או בתכנוננו, מטבע הדברים,...
עם הזכויות מגיעים החובות
אזרחות אמריקאית היא נחשקת מאוד בגלל האפשרויות הגלומות בה לכל...
איטום מרתפים בחורף
חדירה של מים למבנה היא בעיה שתמיד יש לקחת בכובד...
מדריך מקיף לאורח חיים דל פחמימות ועשיר בשומנים
הדיאטה הקטוגנית, או בקיצור קטו, הופכת את התסריט התזונתי הטיפוסי...
מעבדה מקצועית לתיקון מחשבים
המחשב הוא כלי העבודה העיקרי של רבים מאיתנו ולכן ברור...
הגנה על הלקוח היא חובה ראשונה במעלה
עורכי דין עושים כל שביכולתם להגן על הלקוחות שלהם לא...
תוכנית טלויזיה לילדים
תוכנית לילדים יוגיפלצת  נמאס לכם כבר מהשעות הרבות אותן מעבירים הילדים...
מדריך לפתרון בעיות: בחינת פגמים פוטנציאליים בשלט המזגן שלך
כשהקיץ הישראלי ובדגש בחום של תל אביב, שלט פונקציונלי למזגן...