Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

חודש המודעות לסרטן השד בצל הקורונה

חודש המודעות לסרטן השד בצל הקורונה
צוות מרחב תל אביב קרדיט יחצ מכבי

מכבי פועלת להעלאת המודעות לקיום בדיקות לגילוי מוקדם

במהלך כל השנה אנו עושים מאמצים לזמן נשים לבדיקות לגילוי מוקדם,

בחודש אוקטובר המזוהה עם העלאת המודעות לסרטן השד, מגיע מספר הבדיקות לשיא. מחוז המרכז של מכבי שירותי בריאות מקדם פעילויות בנושא באמצעות וובינר (הרצאה דיגיטלית) עם מומחי מכבי, שאלות גולשים בעמוד הפייסבוק, ניידת הממוגרפיה תוצב ברחבי תל אביב וצוותי המחוז יעטו מסיכות קורונה ורודות לאות הזדהות.

ציפי מימון, מנהלת תחום קידום בריאות במחוז: "לאור האתגרים שהציב בפנינו נגיף הקורונה בחרנו לקיים במחוז פעילויות המתאימות לתקופה גם במדיה הדיגיטלית לטובת העלאת המודעות למחלה בתקווה שיותר נשים יגיעו לבדיקות הסקר שאולי יצילו את חייהן"

צוות מרחב תל אביב קרדיט יחצ מכבי
צוות מרחב תל אביב קרדיט יחצ מכבי

בכל שנה חודש אוקטובר מזמן אתגר תודעתי הנוגע לבריאותן של נשים רבות ודורש מאמץ הסברתי מיוחד על חשיבות קיום בדיקות ממוגרפיה לגילוי מוקדם של סרטן השד. על אף המודעות הגוברת לממאירות הגבוהה בקרב נשים, על פי נתוני האגודה למלחמה בסרטן מדי שנה כ- 30% מהנשים שנמצאות בקבוצת סיכון לא מגיעות לבדיקת הסקר אליהן הן מזומנות. השנה נראה כי המאבק בנגיף הקורונה מייצר אתגר נוסף בימים שבהם מרבית הציבור מנסה להימנע ככל הניתן מיציאה מהבית בשל החשש להידבק בנגיף .

בימים אלו, הצוותים הרפואיים במכבי יעטו מסיכות ורודות, הצבע המזוהה עם הקמפיין להגברת המודעות למחלה. בהמשך החודש יערכו מומחי מכבי מספר פעילויות וביניהן הרצאות דיגיטליות עם מומחי מכבי ואסותא שיעסקו בגישות החדשות לגילוי מוקדם של סרטן השד וחשיבותן, וב 15/10 יתארחו בעמוד הפייסבוק של מכבי שירותי בריאת ד"ר נאוה זיגלמן ופרופ' אהוד קליין למענה על שאלות הגולשים על המחלה, קבוצות סיכון, בדיקות לגילוי מוקדם בתקופת הקורונה ועוד. כמו כן חברות מכבי בתל אביב ויפו הנמנות בקבוצת סיכון שלא ביצעו עדיין בדיקת ממוגרפיה השנתית, יזומנו לניידת הממוגרפיה שתוצב במוקדים השונים ברחבי העיר. במכבי מדגישים כי לאור מגבלות הקורונה והרצון למנוע התקהלויות רק חברות מכבי שיזומנו לניידת בקביעת תור מראש תיקחנה חלק בבדיקה.

על פי הנתונים שהתפרסמו על ידי האגודה למלחמה בסרטן לכבוד חודש המודעות לסרטן השד, למעלה מ-5000 נשים חולות בשנה במדינת ישראל, רבע מהן לוקות בממאירות המחלה מתחת לגיל 50. ברוב המקרים מתגלה המחלה בשלבים מוקדמים המאפשרים אחוז החלמה גבוה של למעלה מ-90% . עם זאת בקרב כלל המאובחנות, מדי שנה נרשמים למעלה מאלף מקרי מוות בעקבות המחלה. נתונים אלו כמובן מחזקים את ההבנה עד כמה חשוב הגילוי המוקדם והענות קבוצות הסיכון להזמנות לבדיקת הסקר. חשוב להדגיש כי למרות הקורונה השירותים הרפואיים במכבי זמינים ואף נחוצים לשם שמירה על אורח חיים בריא ותקין.

ציפי מימון, מנהלת תחום קידום בריאות במחוז המרכז במכבי שירותי בריאות: "בכל שנה בחודש המודעות לסרטן השד, אנו מקפידים לקיים מגוון פעולות הסברה וקידום בריאות ברחבי המחוז. השנה לאור הגבלות הקורונה בחרנו לקיים מספר פעולות הסברה דיגיטליות לצד פעולות הזדהות על מנת לעודד נשים הנמנות בקבוצת סיכון להגיע, לבדיקה שיכולה להציל את חייהן."

רגינה לנגר, מנהלת סיעוד במרחב לב תל-אביב בלפור: "השנה צוות המרחב שמח לקחת חלק בקמפיין להעלאת מודעות לסרטן השד, על ידי עטיית מסיכות קורונה ורודות. חברות מכבי שרואות את הצוות כמובן שואלות על המסיכה, מתעניינות  ואנחנו מסבירים להן על חשיבות הבדיקה, קבוצות הסיכון והסימנים שכדאי לשים אליהם לב, והן מסייעים בזימון תור או מוסרים פרטים לזימון עצמאי״.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
החמישית של שוברט: פסטיבל מוסטונופסט טאלין-תל אביב
מייסד הפסטיבל ומנהל אמנותי: אנדרס מוסטונן 27 בפברואר במוזיאון תל אביב כניסה...
מתרחבים: הולה הולה והשף שקד פחימה משיקים חלל אירועים ותפריט פיצה נפוליטנית חדש בסמטאות שוק הכרמל
קצת יותר משנה חלפה מאז פתח השף שקד פחימה את...
חברת ״טסה הבית של הממתקים״ פותחת רשת חנויות בוטיק חווייתיות של בייקרי, בית קפה, שוקולדים וממתקים מהמותגים המובילים בעולם תחת השם: TASA +
שני סניפי הדגל הראשונים ממוקמים בתל אביב: בשוק לוינסקי וברחוב...
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה: פנים לבנות - White Face יצירות מאת תמיר גינץ ונאצ'ו דואטו
מופעי בכורה: 7 במרץ | המשכן לאמנויות הבמה, באר שבע 12 במרץ...
עוטפים בחום חולי סרטן
האגודה למלחמה בסרטן ודיזנגוף סנטר עורכים מרתון סריגה של כובעים...