Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

חוזרים לשגרה בהתאם להנחיות התו הסגול: קריית המוזיאונים פתח תקוה נפתחת למבקרים!

חוזרים לשגרה בהתאם להנחיות התו הסגול:  קריית המוזיאונים פתח תקוה נפתחת למבקרים!
קרדיט "חי" - אלעד שריג

קריית המוזיאונים פותחת את שעריה החל מיום ג', 2.6.20. הכניסה למתחם הקריה כוללת את הכניסה למוזיאון פתח תקוה לאמנות ולמוזיאון ראשונים לתולדות פתח תקוה.

הציבור מוזמן להשתתף בסיורים מודרכים בתערוכות מדי שבת בשעה 12:00.

הורים לילדים בגילאי 5-10 מוזמנים לפעילות מיוחדת בתערוכות אשר תתקיים ביום שבת ה-6.6.20 בשעה 11:00.

עיריית פתח תקוה

ההשתתפות בסיורים ובפעילויות כלולה בכרטיס הכניסה ומתקיימת בהתאם להנחיות התו הסגול, אך יש להירשם מראש דרך אתר האינטרנט של מוזיאון פתח תקוה לאמנות: www.petachtikvamuseum.com

שעות פתיחת המוזיאון:

ב', ד', ו', שבת – 14:00-10:00

ג', ה' – 20:00-16:00

דמי כניסה: 20 ₪. ילד עד גיל 12: חינם

כתובת: ארלוזורוב 30 פתח תקוה

באופן חד פעמי, בתאריכים 12.6.20 וב– 16.6.20 קריית המוזיאונים תהיה סגורה למבקרים

מומלץ להתעדכן באתר או בדף הפייסבוק של המוזיאון בשינויים נוספים.

לפרטים:

[email protected]

הדס 054-2471795

קרדיט "חי" – אלעד שריג

ראש העיר רמי גרינברג "אנו נרגשים לפתוח את קריית המוזיאונים למבקרים ולהמשיך בחשיפת התערוכות המצוינות שאנו מציגים בימים אלה במתחם המוזיאונים. במהלך תקופת הקורונה השתתפנו ביום המוזיאונים וחשפנו את התערוכות באמצעים דיגיטליים אבל אין כמו מראה עיניים והציבור הרחב מוזמן".

על התערוכות המוצגות בקריה:

חַי | Vividus

אוצר: בר ירושלמי

התערוכה חַי | Vividus בוחנת את עיקרון פעולת ההחייאה כטקטיקת הישרדות עבור יצירת האמנות. היא מבקשת להאיר את אוסף המוזיאון באור חדש ולדמיין אותו כמאובן חי: צורת חיים ביולוגיתתרבותית המקיימת את העבר ואת ההווה שלה בעת ובעונה אחת; מערך חיים האוצר בחובו מערכת ויסות ושימור של היסטוריה אנושית ויזואלית.

הכניסה לתערוכה היא כעין כניסה אל תוך אורגניזם רבתאי בדיוני, שבו כל חדר משמש כאיבר עצמאי בעל תפקיד נבדל, וכולם יחדיו מכוננים ישות אורגנית אחת. העבודות המוצגות בתערוכה – אבני הבניין של האורגניזם – נבחרו כולן מאוסף האמנות של המוזיאון, והן משקפות את השכבות ההיסטוריות הייחודיות במעגל החיים של גוף האוסף: מאז ראשית דרכו כאוסף יצירות הנצחה וזיכרון לנופלים ועד לכניסתן של עבודות אמנות עכשוויות מן העשור האחרון.

פרסונה פיקטה | תערוכת יחיד של האמנית קרן גלר

אוצרת: שלומית ברויר

עטלף זעיר ממדים מזן "אשף מקסיקני" הוא גיבור תערוכתה של קרן גלר וההשראה לה. גופו המשומר מונצח ומוצג דרך קבע במוזיאון האדם והסביבה בפתח תקוה לצד קורות חייו המרתקים, שראשיתם ב"מבצע אקסריי" ואחריתם בהיחלצות נועזת ממתקן ניסויים והשתקעות במושבה בפתח תקוה.

"מבצע אקסריי" נהֶגה בארה"ב בזמן מלחמת העולם השנייה. בפרויקט נבחנה האפשרות לשחרר מעל הקיסרות היפנית עטלפים שנועדו לשאת על גופם פצצות תבערה זעירות אשר הפעלתן אמורה הייתה להבעיר בעת הנחיתה את מבני הנייר והעץ האופייניים לאדריכלות היפנית.

לצורך המשימה נבחר עטלף מזן מקסיקני שמשקלו 14 גרם ופותחה פצצת תבערה זעירה שהכילה נפאלם. לאחר פיתוח פצצת האטום בוטל המבצע, וחלק מהעטלפים שהצליח לצאת ממתקן הניסויים הגיע לארץ, ונוצר בית גידול ייחודי ומצומצם עבורם בפתח תקוה. לאחר מחקר ממושך, ניתוחים ובדיקות אולטרסאונד מקיפים, התגלה שאותם עטלפים נשאו בגופם פצצה שלא הופעלה.

מציאות ובדיה, אמת היסטורית וביוגרפיה מומצאת הם חומרי הגלם שמשמשים בערבוביה את קרן גלר לבנייתה של מיזנסצנה פיסולית, שגיבוריה העטלפים משייטים בה בקומפוזיציה חדשה של מרחב וזמן.

עיריית פתח תקוה

למראית עין | לילך מדר

אוצרת : רעות פרסטר

מוזיאון ראשונים לתולדות פתח תקוה מציג את סיפורה המרתק והייחודי של "אם המושבות", המורשת ההיסטורית שלה והווי החיים של האבות המייסדים והמתיישבים הראשונים. המוזיאון ממוקם בקריית המוזיאונים שבעיר, בלב פארק "יד לבנים".

המבנה נבנה בשנת 1958 כשלצדו הוקם מוזיאון פתח תקוה לאמנות המתמקד בהצגת אמנות עכשווית ישראלית ובינלאומית.

התערוכה "למראית עין" של האמנית לילך מדר הינה התערוכה השנייה המוצגת בגלריית הפינה. מדר עוסקת בחיבורים גרוטסקיים בין עבר להווה ובין מציאות לבדיה. היא אוספת חפצים שבורים, צעצועים שיצאו מפס הייצור, מגזינים, בולים וצעצועים מיניאטוריים ורוקחת מהתמהיל אסמבלז' צבעוני ומפתה שכולו מחווה עכשווית לאמנות סוריאליסטית בכלל ולעבודות של מאן ריי ומרסל דושאן בפרט. עבודותיה של מדר מוצגות בחלל גלריית הפינה ובאזור תצוגת הקבע לצד צעצועים אותנטיים ממפעל הצעצועים מאייר שפעל בפתח תקוה בשנות השישים. עבודותיה הישירות, בוטות לעיתים אבסורדיות, מעלות שאלות לגבי הפער הקיים בין עולמם של ילדים שחיו בתקופת קום המדינה לעולם הילדים החיים בתקופה זאת. הצגת הצעצועים מרחיבה ומעשירה את השיח על ילדות, צעצועי ילדות ועל תפקידו של מוזיאון היסטורי בתקופה העכשווית.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
לזכר הנופלים: רכבי היחידה הטקטית ינציחו את שמות החללים תושבי פ"ת
עיריית פתח תקווה מקדמת בימים אלו מיזם הנצחה וזיכרון נוסף...
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
הגנה על הלקוח היא חובה ראשונה במעלה
עורכי דין עושים כל שביכולתם להגן על הלקוחות שלהם לא...
עוטפים בחום חולי סרטן
האגודה למלחמה בסרטן ודיזנגוף סנטר עורכים מרתון סריגה של כובעים...
"תמונות מחיי אישה" - תערוכת יחיד לאמנית דבי אשרת בטרמינל העיצוב, בת ים
רחוב אהוד קינמון 32 בת ים פתיחה חגיגית : יום חמישי,...
- Save the date - 6.6.24 מרוץ הלילה של פתח תקווה יוצא לדרך!
מרוץ הלילה של פתח תקווה יצא לדרך בפעם החמישית ביום...