Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ילדי צהרוניות ניצנים בפתח תקוה עוברים להזנה בכלים רב פעמיים

ילדי צהרוניות ניצנים בפתח תקוה עוברים להזנה בכלים רב פעמיים
קרדיט: צהרוניות

לאחר פיילוט מוצלח שבוצע בשנה שעברה ע"י הרשות והגורמים המקצועיים, בשיתוף ועד ההורים העירוני בחמישה בתי ספר, הוחלט השנה להרחיב את ההזנה בכלים רב פעמיים לכל צהרוניות ניצנים בבתי הספר, ולהפסיק את השימוש בכלים חד פעמיים.

ע"פ הערכות מדובר בכמיליון כלים חד פעמיים שייחסכו מהסביבה ויתרמו לצמצום הזיהום הסביבתי. המעבר לכלים רב פעמיים הוא חלק מתכנית הקיימות ופיתוח "בר קיימא" ומטרתו היא לעורר מודעות בקרב התלמידים/ות, ולחנך להרגלים מקיימים כגון: מיחזור, צרכנות נבונה, הפרדת פסולת וצמצום השימוש בכלים חד פעמיים, תוך הבנת הנזקים שנגרמים לסביבה. תהליך דומה כבר מתרחש בגני הילדים.

ההחלטה המשותפת התקבלה בוועדת היגוי בה השתתפו אנשי מקצוע, נציגי האגף לרווחה חינוכית, נציגי ועד ההורים שהשתתפו בפיילוט, נציגי האגף לאיכות הסביבה וכמובן מפעילי הצהרוניות. אלה יספקו לכל תלמיד ותלמידה צלחת אוכל עם מכסה וסכו"ם קשיח העומדים בכל התקנים המחמירים ומתאימים להגשת אוכל חם ולניקוי במדיח הכלים, שיכנסו לשקית אוכל עמידה הניתנת לרחיצה. הכלים המשומשים ינוגבו במגבת נייר בתום הארוחה ע"י הילדים, יארזו וישטפו היטב בבית. למחרת יביאו הילדים כלים נקיים. מהלך שכזה הוא גם חינוכי וגם חברתי – משפחתי מעצם שיתוף ההורים.

במקביל למהלך משמעותי זה, לאורך השנה יתקיימו בצהרוניות פעילויות תואמות גיל בנושא קיימות ושמירה על הסביבה – מיחזור, הפרדת פסולת, שימוש חוזר, צרכנות נבונה, הימנעות מזריקת פסולת שאינה מתכלה ועוד.
ראש העיר רמי גרינברג "אנו מחויבים לחנך את ילדינו, הלכה למעשה, על ערכי הקיימות כדי לצמצם את הזיהום הסביבתי והנזק לכדור הארץ. המעבר לכלים רב פעמיים הוא בשורה אמיתית וחשובה שתשתלם לילדינו בטווח הארוך, אנו מחויבים להם ולדורות הבאים. בכדי שהטמעת התהליך תצליח המעבר ילווה בהסבר להורים ולילדים על חשיבות השמירה על איכות הסביבה, חשיבות המיחזור והנזק שכלים חד פעמיים מסבים לסביבה. אני מודה להורים, למפעילים, לאגף מינהלה ורווחה חינוכית ולאגף לאיכות הסביבה על קידום המהלך ושיתוף הפעולה".

אנה נבות, יו"ר הנהגת ההורים העירונית: "הפיילוט השנה בבתי הספר ובגנים איפשר לנו ההורים לבדוק את הנושא ולדייק את הפרטים הרלוונטיים. בתחילת השנה היה חשש הגיוני של ההורים לקראת המעבר, אך בליווי נכון השימוש בכלים הרב פעמיים הפך טבעי. ישנה חשיבות רבה גם להסברה נכונה שתתקיים בתחילת השנה, וגם בגיוס ההורים למיזם. זו הדרך להצלחה ולקידום נכון של חינוך לקיימות, וסביבה ירוקה ומתחשבת".

קרדיט: צהרוניות
קרדיט: עריית פתח תקווה
קרדיט: צהרוניות
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
15 מתוך 15 הסתיימה תחרות הכתיבה "בין עורף לחזית"
49 יוצרים מקומיים, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, השתתפו בתחרות הכתיבה...
בשורה לאיכות חיי התושבים בעיר: לראשונה בישראל - עיריית פ"ת תחל לאכוף רעש מרכבים ואופנועים בעזרת אמצעים טכנולוגיים ייחודיים
ועדת חוקה בכנסת אישרה היום 21/11/23 את הצו המאפשר לעירייה...
לרגל יום המודעות למוגבלויות ולזכרה של רות הודיה פרץ ז"ל
זיו לאור ירח- רסיטל פסנתר קלאסי בביצוע זיו סבג -...
הצבת מצלמות במדרחוב ההגנה העובר שיפוצים בימים אלה
במסגרת העבודות לשיפוץ מדרחוב ההגנה הוצבו במקום מצלמות אבטחה המשדרות...
תפיסת משאית ששפכה פסולת
גם בימים אלה ממשיכות סיירות הביטחון של אגף ביטחון, פיקוח...
מבוכי נפש: יבגני גופמן בתערוכת יחיד
Global Art הגלריה לאמנות גלובלית וישראלית פתיחה חגיגית : יום שישי,...
המרכז השקט יתחדש בקרוב במתחם כושר משודרג!
העירייה תחל בקרוב בהקמת מתחם כושר חדש שישמש את תושבי...
הקרנת הסרט "החתונה היוונית שלי 3" בלבד בבית הקולנוע של HOT CINEMA!
קניון עופר רחובות, מקבוצת קניוני עופר, יוצא בפעילות ייחודית להורים...
פתח תקווה זכתה זו השנה השנייה בחמישה כוכבי בטיחות בתחרות "רשות מקדמת בטיחות"
בתחרות ״רשות מקדמת בטיחות״, בהובלת המועצה לישראל יפה, הרשות הלאומית...
תערוכה חדשה: "פתח לנו שער" לאחדות, לסליחה ולאהבה בגלריית האמנים ברמת אביב
תערוכה חדשה תיפתח החל מה 19.9.2023 תחת השם: "פתח לנו...