Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ילדי צהרוניות ניצנים בפתח תקוה עוברים להזנה בכלים רב פעמיים

ילדי צהרוניות ניצנים בפתח תקוה עוברים להזנה בכלים רב פעמיים
קרדיט: צהרוניות

לאחר פיילוט מוצלח שבוצע בשנה שעברה ע"י הרשות והגורמים המקצועיים, בשיתוף ועד ההורים העירוני בחמישה בתי ספר, הוחלט השנה להרחיב את ההזנה בכלים רב פעמיים לכל צהרוניות ניצנים בבתי הספר, ולהפסיק את השימוש בכלים חד פעמיים.

ע"פ הערכות מדובר בכמיליון כלים חד פעמיים שייחסכו מהסביבה ויתרמו לצמצום הזיהום הסביבתי. המעבר לכלים רב פעמיים הוא חלק מתכנית הקיימות ופיתוח "בר קיימא" ומטרתו היא לעורר מודעות בקרב התלמידים/ות, ולחנך להרגלים מקיימים כגון: מיחזור, צרכנות נבונה, הפרדת פסולת וצמצום השימוש בכלים חד פעמיים, תוך הבנת הנזקים שנגרמים לסביבה. תהליך דומה כבר מתרחש בגני הילדים.

ההחלטה המשותפת התקבלה בוועדת היגוי בה השתתפו אנשי מקצוע, נציגי האגף לרווחה חינוכית, נציגי ועד ההורים שהשתתפו בפיילוט, נציגי האגף לאיכות הסביבה וכמובן מפעילי הצהרוניות. אלה יספקו לכל תלמיד ותלמידה צלחת אוכל עם מכסה וסכו"ם קשיח העומדים בכל התקנים המחמירים ומתאימים להגשת אוכל חם ולניקוי במדיח הכלים, שיכנסו לשקית אוכל עמידה הניתנת לרחיצה. הכלים המשומשים ינוגבו במגבת נייר בתום הארוחה ע"י הילדים, יארזו וישטפו היטב בבית. למחרת יביאו הילדים כלים נקיים. מהלך שכזה הוא גם חינוכי וגם חברתי – משפחתי מעצם שיתוף ההורים.

במקביל למהלך משמעותי זה, לאורך השנה יתקיימו בצהרוניות פעילויות תואמות גיל בנושא קיימות ושמירה על הסביבה – מיחזור, הפרדת פסולת, שימוש חוזר, צרכנות נבונה, הימנעות מזריקת פסולת שאינה מתכלה ועוד.
ראש העיר רמי גרינברג "אנו מחויבים לחנך את ילדינו, הלכה למעשה, על ערכי הקיימות כדי לצמצם את הזיהום הסביבתי והנזק לכדור הארץ. המעבר לכלים רב פעמיים הוא בשורה אמיתית וחשובה שתשתלם לילדינו בטווח הארוך, אנו מחויבים להם ולדורות הבאים. בכדי שהטמעת התהליך תצליח המעבר ילווה בהסבר להורים ולילדים על חשיבות השמירה על איכות הסביבה, חשיבות המיחזור והנזק שכלים חד פעמיים מסבים לסביבה. אני מודה להורים, למפעילים, לאגף מינהלה ורווחה חינוכית ולאגף לאיכות הסביבה על קידום המהלך ושיתוף הפעולה".

אנה נבות, יו"ר הנהגת ההורים העירונית: "הפיילוט השנה בבתי הספר ובגנים איפשר לנו ההורים לבדוק את הנושא ולדייק את הפרטים הרלוונטיים. בתחילת השנה היה חשש הגיוני של ההורים לקראת המעבר, אך בליווי נכון השימוש בכלים הרב פעמיים הפך טבעי. ישנה חשיבות רבה גם להסברה נכונה שתתקיים בתחילת השנה, וגם בגיוס ההורים למיזם. זו הדרך להצלחה ולקידום נכון של חינוך לקיימות, וסביבה ירוקה ומתחשבת".

קרדיט: צהרוניות
קרדיט: עריית פתח תקווה
קרדיט: צהרוניות
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
ספיר ואברהם מדברים לראשונה למה לא הגיעו לחתונה של אחיה שניר והאם מתכננים חתונה בקרוב? יואב צפיר מספר על המשלחת לאירוויזיון ואליאב זוהר שולף טבעת בפרימיירת הסרט איימי ויינהאוס בקניון הגדול
את הקרנת הבכורה לסרט המדובר של פסח הקרוב: Back to...
"חצויות" - מיצג ייחודי ייערך בכיכר החטופים ביום ראשון 14.4
תוף מרים ענק שייבנה משלטי הפגנות ויהדהד את קול זעקת...
תערוכת צילומים חדשה המוקדשת לתושבי מערב הנגב וגבול הצפון נחנכה ביום שני בשדרת הנוסעים היוצאים לחו"ל בנתב"ג
בתערוכה מוצגות עשרות תמונות ממכלול הוויה והעשייה בישובי הנגב המערבי...
רשת SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח תקוה: הסניף החדש של סאקרה נפתח בכפר גנים בהשקעה הנאמדת בכ- 650 אלף ₪
רשת הקוסמטיקה SACARA ממשיכה להתרחב ופותחת סניף שלישי בעיר פתח...
תערוכת "מסע אופטימי" תערוכת יחיד לאמנית אביבה סונסינו בבית האמנים בתל אביב
פתיחה חגיגית : 6.4.2024 בשעה 11:00 רח' אלחריזי 9 תל אביב אוצר :...
כבוד לעיר: סגן חתן התנ"ך הארצי – דוד שאשא, תלמיד ישיבת אמית כפר גנים
חידון התנ"ך הארצי לנוער בהנחיית ד''ר אבשלום קור התקיים השבוע...
הקריה האקדמית פתח תקווה: העירייה מקדמת מתחם ענק שבו יוקם מתחם אוניברסטאי, מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט!
עיריית פתח תקווה מקדמת בימים אלה את פרוייקט הקריה האקדמית...
לרגל יום האוטיזם הבינ״ל ילדי רעננה בפעילות מרגשת עם התושבים, במעמד ראש העיר, חיים ברוידא
הבוקר יום שלישי ה-2/4 תלמידי בית ספר ״לי-אור״ ברעננה, בית...
לראשונה בענף הפרסום הישראלי: HIT מכון טכנולוגי חולון יוצא בקמפיין רדיו דיגיטלי ב-SPOTIFY שכולו נוצר על ידי AI
הקמפיין נוצר על ידי משרד הפרסום טוויסטד, במסגרתו בינה מלאכותית...
אלופי הפאי: תלמידי אמית בר אילן פ"ת
במסגרת תחרות יום הפאי שקיימה רשת אמית, בהשתתפות תלמידי רשת...