Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מזרני יוגה

מזרני יוגה
קרדיט תמונה FREEPIK

אתם לא תאמינו באמת עד כמה הבחירה שלכם במזרן היוגה הולכת להשפיע על איכות התרגול שלכם, וכתוצאה מזה גם על היציבות ועל הגמישות של הגוף שלכם ובסופו של יום, על הבריאות שלכם. לא במקרה יש כיום כזה היצע מגוון וענק של מזרנים מהמון סוגים שונים, ואנחנו פה בשביל לכוון אתכם עד למציאת המזרן המתאים ביותר בשבילכם, בשביל ייעול מקסימלי של התרגולים והעבודה אשר אתם עושים. ממש כמו  שלא כל כפפה באמת תתאים לכל יד, ככה גם לא כל מזרן יוגה הולך להתאים אל כל אחת או אחד. סדר העדיפויות של מה שבאמת חשוב לכל אדם במזרן משתנה כל הזמן בין אדם לאדם. יש אנשים שיעדיפו מזרן עבה במיוחד בשביל למנוע את הכאבים במפגש עם הרצפה. יש כאלה אשר יעדיפו מזרן דק וקל שאפשר יהיה לטייל איתו ברחוב ולהגיע אל השיעור בנוחות מירבית.

איך למצוא את המזרן המושלם?

כדאי מאוד לדעת שלא מדובר פה על מדע מדויק ואין איזה נוסחה שתאפשר לכם לבחור מזרן אשר מתאים לכם כבר מהפעם הראשונה שבה אתם בוחרים מזרן יוגה. יחד עם זאת, יש קווים מנחים אשר יכולים לעזור לכם. ככלל, מזרני יוגה מגיעים בעובי של ארבע ס"מ או שש ס"מ, אפילו שקיימים עוד סוגים, שהם שכיחים פחות. מזרון יוגה ארבע מ"מ מספק תמיכה שהיא נמוכה יותר אל גוף אבל מגביר את הרמה של שיווי המשקל שלכם. זה אומר שאם המשקל של הגוף שלכם הוא נמוך, המזרן הזה יכול להתאים לכם יותר מהשני בעל שש מ"מ. יחד עם זאת, אם המשקל של הגוף שלכם הוא גבוה יותר, במיוחד גברים, מזרן יוגה 6 מ"מ יכול להיות הכי מתאים שיש, משקל הגוף שלכם יאפשר לכם לשקוע לתוך המזרן ולהיתמך ברצפה בשביל שיווי משקל.

פרמטרים של שיטת היוגה

פרמטר מאוד חשוב נוסף שצריך להשפיע על ההחלטה שלכם בעת בחירה של המזרן יוגה הוא הפרמטר של שיטת היוגה אשר אותה אתם מתרגלים באופן קבוע. כידוע, יש המון שיטות שונות לתרגול של יוגה, חלק מהן איטיות וקצת "כבדות" וחלקן יותר דינמיות ויותר אנרגטיות. כל שיטה מאופיינת באמצעות התנוחות והרצפים שלה ואלו הם המשפיעים הישירים על האופי של המגע גוף עם הרצפה. כמה שהשיטה תהיה יותר דינמית, ככה ניתן להפחית בעובי של המזרן וכמה שהשיטה נהיית  יותר איטית, ככה נכון יותר להתמקד בקניית מזרן של יוגה שש ממ שהוא עבה יותר. כל זה כמובן, בכפוף אל השיקולים של המשקל גוף שלכם, אשר אותם הבאנו קודם לכן ובכפוף אל הפרמטר האחרון והמאוד חשוב שנקרא העדפה אישית שלכם. תנסו קצת כמה מזרנים שונים במסגרת החוגים אשר בהם אתם משתתפים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
המשפחה שלכם זקוקה לטיפול הטוב ביותר
גם כשאתם מתחתנים ברבנות וגם כשאתם מתחתנים בחו"ל בחתונה אזרחית...
כל מה שתרצו לדעת על צוואות וירושות
סיוע מקצועי בעריכת צוואות ומסמכי תכנון עיזבון עו"ד צוואות הוא עורך...
הזמנות ייחודיות לאירועים מיוחדים
במארג המיוחד והמרתק של החיים שמחות הן הדבר שאנחנו הכי...
דוכן פיצות לאירועים
מי שחושב שפיצה לא מתאימה בתור אוכל באירועים מיוחדים לא...
חומרים המשמשים לייצור מצעי יוקרה איכותיים
בעוד שצפיפות החוטים מודגשת לעתים קרובות כגורם החשוב ביותר במצעים,...
כיצד לנהוג כשרוצים לטפל בנכסים ובמקרקעין?
נכסים שונים שיש לכם בבעלותכם מחייבים טיפול משפטי מקצועי של...
איך מודדים חווית לקוח?
תחום ניהול חווית הלקוח – CX (Customer Experience), נמצא במגמת...
מכלול ייחודי של שיקולים ומיומנויות
העיסוק בתהליך כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום כרוך במכלול ייחודי של...
חשוב לכל מי שנזקק לעזרה לדעת על מיצוי זכויות
במצבי חיים שונים אזרחי ישראל זכאים לעזרה וסיוע ניכרים מהמדינה,...
כיצד לשפר את איכות חייכם מבלי שתצטרכו לשלם יותר מדי?
לכל מי שמחפש את החלופות הטובות ביותר לבתי המרקחת בישראל...