Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

נהיגה בטוחה עם אופנוע

נהיגה בטוחה עם אופנוע
Credit: Pixabay.com
נהיגה בקלות דעת
Credit: Pixabay.com

רכיבה על גבי אופנוע היא מהירה ויעילה בעת עומסים ופקקים הקיימים מיד יום על כבישי ארצנו, אך בה בעת הרכיבה על גבי האופנוע מצריכה מיומנות של שיעורי נהיגה ולדעת כיצד לרכב נכון הן מבחינת הציוד והלבוש ההכרחיים גם על פי החוק הכתוב והן על פי חוקי התעבורה השונים. למרות כל זאת מרבית התאונות מתרחשות עם רוכבי אופנוע משום המהירות המופרזת בה נוהגים הרוכבים על האופנוע הנגרמות מאופי הכביש כשהוא חלק מגשם או כתם שמן או כביש משובש. כמו כן תאונות עם אופנועים מתרחשות כאשר הנהגים הנוהגים בכלי דו גלגלי זה אינם מצייתים לחוקי התנועה או כאשר הם במבצעים מעברים מסוכנים בין נתיבים ועוד סיבות נספות הגורמות לתאונות הדרכים על ידי לא פעם הרוכבים עצמם. משום כך כאשר ישנה עלייה חדה במעורבות תאונות דרכים בהן מעורבים רוכבי אופנוע עורך דין תאונת אופנוע הינו עורך דין לדיני תעבורה יסייע לכם בכל ההליכים המשפטיים ולמיצוי כל זכויותיכם המשפטיות.

לנהוג נכון ובאחריות

המושג נהיגה בקלות דעת כוונתה מופנית כאשר מתבצעים עבירות תנועה כלליות  אליהם החוק לא יודע להתייחס כעבירה ספציפית. בין עבירות התנועה הנמנות על עבירות של קלות דעת הן נהיגה במהירות, אי שמירת מרחק, שימוש בנייד ועוד. עבירות אלו אומנם עלולות להצטייר כעבירות של מה בכך אך למעשה הן עבירות המהוות סכנה לסביבת הנוסעים האחרים וההולכים בדרך. הענישה יל עבירות מסוג רשלנות או כפי שהן מכונות בנוסף נהיגה בקלות דעת משתנה על פי העברה התעבורתית שבוצעה והן יכולות לנוע בין פסילת רישיון נהיגה לתקופה קצרה ועד למאסר של שנתיים ימים במקרים החמורים יותר.

נהיגה במהירות מופרזת

נהיגה במהירות מופרזת היא מתכון בטוח ומצער מאד לתאונת דרכים מסוכנת העלולה גם לגבות חיים. משום כך מגבירה משטרת ישראל את הנהג הישראלי במיני אמצעי מניעה המעודדים אותו להפחית מהירות נסיעה מעבר למותר על פי החוק והציות לחוקי התנועה כנהוג בחוק. חלק מאותם אמצעי אכיפה של המשטרה הינם הצבת מצלמות אוטומטיות בצדי הדרכים הקולטות את מהירות הנסיעה של הנהג, וחלק מן המצלמות מאוישות על ידי השוטר עצמו העומד בצד הדרך וקולט את הרכבים הנוסעים במהירות מופרזת. אם נתפסתם בדרככם נוסעים במהירות מופרזת על ידי אחת מאותן מצלמות אכיפה, יש מה לעשות בעניין. פנייה אל עורך דין מהירות מופרזת יכול לסייע לכם ואף לזכות בחלק מן המקרים מן האשמה על עבירה של מהירות מופרזת. משום שלא פעם הוטלו ספק על אמינות אותן מכמונות מהירות המוצבים בצדי הדרכים. על כן, אם קיבלתם דו"ח בו אתם מואשמים בנהיגה על מהירות מופרזת פנו אל עורך דין לדיני תעבורה בכדי לבדוק יחד אתו את המקרה הפרטי שלכם על פי הנתונים הקיימים והסיוע המשפטי שתקבלו.

סיכום דבר

כאשר אתם מתיישבים מאחורי ההגה של הרכב או מערכת ההיגוי של האופנוע זכרו כי הינכם אחראים לבטחונכם בדרכים ובה בעת גם על חיי הסובבים אתכם. נהיגה בקלות לראש ובמהירות מופרזת הינן סכנה ציבורית שתוצאותיה ידועות מראש ועלולות להסתיים גם בצורה קטלנית. המחוקק רואה בחומרה רבה עבירות תנועה אלו והתייחסותו אליהן היא בהתאמה על פי חומרת העברה הנעה בין שלילת רישיון לתקופה קצרה ועד למאסר של שנתיים. עורך דין לדיני תעבורה יעזור לכם להתנהל מול כל רשויות האכיפה רשויות החוק בייצוג ובמשא ומתן ולהביא להפחתה בענישה בחלק מן המקרים ואף לזיכוי מלא בחלק אחר מן המקרים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
טקס יום הזיכרון המרכזי תשפ"ד
אמש, ערב יום הזיכרון, התקיים הטקס העירוני המרכזי בבית יד...
יום הזיכרון 2024 ישראל מתייחדת עם זכרם של 25,040 חללי מערכות ישראל
ערב יום הזיכרון תשפ"ד 2024- משרד הביטחון מעדכן את מניין...
רצים לזכרם בישיבת אמית כפר גנים
השבוע יזמה ישיבת אמית כפר גנים מרוץ לזכר חללי צה"ל...
שלב נוסף בפרויקט שדרוג המעברים לאורך קו התפר: משרד הביטחון השלים את העבודות להרחבת מעבר חוצה שומרון והוספת נתיב חמישי
שר הביטחון, יואב גלנט ומנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אייל...
המשט הלאומי של יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל עושה כבוד ללוחמי הים
משט יום העצמאות הלאומי יוצא לדרך בסימן הצדעה ללוחמי חיל...
לראשונה בישראל חברת הספורט-טק הבינלאומית WSC Sports אירחה את טקס ספורטאיות השנה בישראל
במסגרת הטקס המרגש, שהתקיים לראשונה אי פעם במשרדי חברת הספורט-טק...
אבנים עם לב אדם - מיזם מרגש של קניון עזריאלי הנגב, לרגל יום הזיכרון
קניון עזריאלי הנגב, מזמין את תושבי באר-שבע והסביבה להביע סולידריות...
הסניף הראשון ברשת בתי הקפה החדשה קפה עוטף נפתח
"קפה עוטף – נתיב העשרה" נפתח בפארק שרונה תל אביב קפה...
משרד הביטחון יפעיל בשבוע הזיכרון חוות שיקומיות עבור פצועי צה"ל
אגף השיקום במשרד הביטחון יוצא בפרסום מיוחד הקורא לפצועי ופצועות...
בת-ים זוכרת את ששת מיליון קורבנות השואה בטקס המרכזי בהיכל התרבות
בהיכל התרבות התקיימה עצרת הזיכרון המרכזית לשואה ולגבורה בנושא ״חיי...