Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

תלמידי פרויקט גשר לאקדמיה בתיכון "הרצוג" בחולון מסכמים שנת פעילות בצל הקורונה

תלמידי פרויקט גשר לאקדמיה בתיכון "הרצוג" בחולון מסכמים שנת פעילות בצל הקורונה
קרדיט : יחס"צ

תכנית "גשר לאקדמיה" של קרן אייסף מטרתה להכיר לתלמידי התיכון את עולם האקדמיה וליצור מוטיבציה לבגרות מלאה וטובה והמשך לימודים גבוהים

תלמידי פרויקט גשר לאקדמיה בתיכון "הרצוג" בחולון מסכמים שנת פעילות בצל הקורונה
קרדיט : יחס"צ

סטודנטים ותלמידים המשתתפים בפרויקט "גשר לאקדמיה" של קרן אייסף בעיר חולון נפגשו השבוע פנים מול פנים אחרי מספר חודשים בהם קיימו פגישות דרך הזום.  בפרויקט, סטודנטים של קרן אייסף לחינוך, יוצאי העיר חולון, הלומדים במוסדות אקדמיים שונים באזור, משתתפים  בפרויקט שנתי עם תלמידי תיכון "הרצוג" בעיר. מטרת הפרוייקט היא עידוד השכלה גבוהה אצל צעירים ובני נוער.

"המפגש, אשר סיכם שנת פעילות, כלל סדנה חוויתית של בית הגלגלים. הסדנה עסקה במוגבלות, בריחוק שנוצר כתוצאה מהשוני ואיך סבלנות והקשבה יוצרים קירוב ואחדות. " סיפרה נתלי גבע מנהלת תוכנית אייסף מרכז בקרן אייסף לחינוך. "צחקנו והתרגשנו ואיחלנו בהצלחה לתלמידי התיכון אשר ניגשים בקרוב לבגרויות קיץ, אחרי שנתיים של ליווי של הסטודנטים של הקרן ובדרך לשנתם האחרונה יחד, לפני הצבא."

במסגרת פרויקט "גשר לאקדמיה", נפגשים הסטודנטים של קרן אייסף בקביעות עם התלמידים ועובדים איתם במסגרות של חונכות אישית-לימודית – עזרה בשיעורים, הקניית שיטות  למידה, הכנה לבגרות בכל המקצועות וכיוב' כמו גם פעילות חברתית שמייצרת העצמה, סיור באוניברסיטה, דיונים בנושאים חברתיים הנוגעים לחיי הנוער ואף שילוב בני הנוער בעשייה חברתית ובהתנדבות. הסטודנטים הופכים עבור בני הנוער למודל של להצלחה דרך קרבה תרבותית הקיימת בין הצדדים, קרבת הגיל, הבנת הקשיים שחווים תלמידי התיכון והיכרות עם עולמם. חלק מהסטודנטים גדלו בעצמם בחולון והיו חלק ממערכת החינוך בעיר.

"אחד מהדברים המייחדים את הפרויקט הוא החומר האנושי של הסטודנטים החברים בו" מוסר תומר סמרקנדי מנכ"ל קרן אייסף. "חלק גדול מהסטודנטים החברים בקרן הגיעו לאקדמיה למרות היעדר הזדמנויות בילדותם ולכן, הם יכולים להזדהות עם הילדים אותם הם חונכים. מעבר לכך, הרקע הדומה של הסטודנטים החברים בקרן מאפשר להם להוות מודל לחיקוי עבור התלמידים הצעירים. המפגש הזה הופך את הסטודנטים המצטיינים שלנו לדמויות חיקוי משמעותיות עבור הצעירים ובני הנוער ובדרך זו, מעודדים אותם להגיע להשכלה גבוהה. הדרך שלנו לצמצום הפערים החברתיים בחינוך עוברת גם דרך מפגש זה, של סטודנטים המלווים לדרך של מנהיגות חברתית, לצד הלימודים, ולהנבטת דור חדש של צעירים שיהיו מסוגלים לראות בעתיד הקרוב את ההשכלה האקדמית שלהם כהכרח בדרך להתקדמות חברתית".

אייסף היא קרן בינלאומית לחינוך שהוקמה בשנת 1977 ע"י אדמונד ספרא ז"ל, רעייתו לילי ספרא ונינה ווינר – נשיאת הקרן. מטרת הקרן היא קידום צעירים מבטיחים מהפריפריה – הגיאוגרפית, הכלכלית והחברתית – באקדמיה וצמצום פערים בחינוך בישראל. אייסף היא הגוף היחיד בארץ שמקדם צעירים באקדמיה מתואר ראשון ועד לפוסט דוקטורט. את זה היא עושה, דרך הענקת מאות מלגות במיליוני שקלים בשנה ודרך יצירת שכבת מנהיגות חברתית ממנה צמחו אנשים כמו : ח"כ פרופ' יוסי יונה, ח"כ מירב בן ארי, פרופ' רוני גמזו מנהל ביה"ח איכילוב, ד"ר ורד פדלר קרוואני, אשת סגל באוניברסיטת ת"א ויו"ר אייסף, פרופ' סולי מזרחי ראש מח' בבי"ח סורוקה, אבי בינמו ראש עיריית נשר, רופאים, שופטים, מהנדסים, אישי ציבור, מנהלים בכירים, מנהיגים מקומיים ועוד. הסטודנטים של אייסף לומדים ועובדים עם הקהילה המקומית במקום בו הם לומדים, תוך ליווי אישי צמוד של אנשי הקרן. מאז הקמתה, מבטאת אייסף את החזון לצמצום פערים בין פריפריה למרכז בישראל, דרך מצויות אקדמית, חינוך והשכלה גבוהה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
התלמידות שימחו את ילדי המילואימניקים
שכבת י' בבית החינוך אמית רננים ברעננה יצאו השבוע להפנינג...
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה: פנים לבנות - White Face יצירות מאת תמיר גינץ ונאצ'ו דואטו
מופעי בכורה: 7 במרץ | המשכן לאמנויות הבמה, באר שבע 12 במרץ...
הגנה על הלקוח היא חובה ראשונה במעלה
עורכי דין עושים כל שביכולתם להגן על הלקוחות שלהם לא...
עוטפים בחום חולי סרטן
האגודה למלחמה בסרטן ודיזנגוף סנטר עורכים מרתון סריגה של כובעים...
"תמונות מחיי אישה" - תערוכת יחיד לאמנית דבי אשרת בטרמינל העיצוב, בת ים
רחוב אהוד קינמון 32 בת ים פתיחה חגיגית : יום חמישי,...