Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

המל"ג אישרה את פתיחת UIBE-ISRAEL האוניברסיטה הסינית הבינלאומית בישראל שתקום בפ"ת

המל"ג אישרה את פתיחת UIBE-ISRAEL האוניברסיטה הסינית הבינלאומית בישראל שתקום בפ"ת
קרדיט צילום: דוברות עיריית פתח תקוה
קרדיט צילום: טל משולמי

מדובר בקמפוס ישראלי ישיר ועצמאי של UIBE אוניברסיטת העילית הבינלאומית לכלכלה וניהול גלובלי מהיוקרתיות ביותר בסין • נשיא האוניברסיטה הוא אלוף (במיל.) מתן וילנאי, שר, חבר-כנסת וסגן הרמטכ"ל לשעבר, שבתפקידו האחרון שירת כשגריר ישראל בסין • עיריית פתח תקוה הכשירה לטובת הפרוייקט שטח בשכונת סטרטסיב בקרבה למרכזי עסקים ובילוי בעיר, כאשר בעתיד תקים העירייה קריה אוניברסיטאית חדשנית שתכלול את קמפוס הקבע של האוניברסיטה ושתהיה באינטגרציה מלאה עם הסביבה העירונית ועם הקהילה המקומית בפתח-תקוה• בשנת הלימודים הקרובה תציע ISRAEL-UIBE מסלול ייחודי ובלעדי לתואר ראשון בינלאומי במנהל עסקים • כחלק מתוכנית הלימודים וללא תוספת לשכר הלימוד ייסעו הסטודנטים לשני סמסטרים בסין לטובת לימודים, התמחות והעמקת השליטה בשפה • בסיום הלימודים יזכו הסטודנטים בתואר אקדמי בינלאומי יוקרתי והיכרות מעמיקה עם השוק, התרבות העסקית והשפה הסינית •

לראשונה, פותחת אוניברסיטת העילית הבינלאומית UIBE קמפוס בישראל באישור המל״ג. בשלב הראשון  תציע האוניברסיטה שתיקרא: UIBE-ISRAEL האוניברסיטה הסינית הבינלאומית בישראל, מסלול ייחודי ובלעדי לתואר ראשון במנהל עסקים. בהמשך ייפתחו פקולטות ותוכניות לימוד נוספות. מדובר באוניברסיטה לכל דבר וענין שתכלול גם מחקר אקדמי.

תכנית מנהל העסקים של UIBE נחשבת לאחת מתכניות מנהל העסקים הטובות והמבוקשות. תכנית זו נועדה לתת למנהלי העסקים של העתיד כלים מקצועיים לפעול ולהוביל בעולם דינמי, טכנולוגי וגלובלי, עולם בו שרשרת האספקה עוברת הלוך ושוב בין יבשות שונות ודוברת כמה שפות ותרבויות עסקיות. התואר במנהל עסקים מאופיין בחשיבה גלובלית ויעניק לבוגרים הישראלים סט של כלים שיאפשר להם לקחת חלק ולהוביל בתפקידי מפתח על קשת היחסים בין סין, ישראל והמערב ויעניק להם יתרון תחרותי משמעותי בישראל ובעולם.

הלימודים יתקיימו בעברית ובאנגלית ובמסגרתם משולבים גם לימודי השפה הסינית (דיבור, כתיבה וקריאה) לרמת יכולות של יזמות ועסקים בישראל ובעולם, עם סין ובסין. בסיום הלימודים יזכו הסטודנטים בתואר אקדמי בינלאומי יוקרתי והיכרות מעמיקה עם השוק, התרבות העסקית והשפה הסינית.

הקמפוס שוכן בעיר פתח תקוה, עיר מרכזית וגדולה בישראל ומקום משכנם של שלושה אזורי היי-טק גדולים ו-5 מרכזים רפואיים מהמובילים בישראל. הקמפוס נהנה מנגישות גבוהה לצירי תנועה מרכזיים ותחבורה ציבורית. 

עיריית פתח תקוה הכשירה לטובת הפרוייקט שטח בשכונת סטרטסיב בקרבה למרכזי עסקים ובילוי בעיר, כאשר בעתיד תקים העירייה קריה אוניברסיטאית חדשנית ומתקדמת שתכלול את קמפוס הקבע של האוניברסיטה, מרכז חדשנות ויזמות ומכוני מחקר ושתהיה באינטגרציה מלאה עם הסביבה העירונית ועם הקהילה המקומית בפתח-תקוה.

בראש האוניברסיטה עומד צוות ניהולי מוביל, סיני וישראלי:

נשיא האוניברסיטה: אלוף (במיל.) מתן וילנאי, לשעבר שגריר ישראל בסין וכן שר, חבר-כנסת וסגן הרמטכ"ל לשעבר.

נגיד האוניברסיטה: פרופ' ג'יאנג צ'ינגז'ה – יו"ר המועצה העליונה של אוניברסיטתUIBE .

סגן הנשיא לעניינים אקדמיים: פרופ' גדי רביד – בעל 45 שנות ניסיון באקדמיה הישראלית הכוללים תפקידי דיקאן של בתי ספר אקדמיים שונים והובלת תכניות אקדמיות.

המרצים באוניברסיטה חלקם ישראלים וחלקם סינים ובהם: פרופ' גדי רביד, פרופ' ג'ון גונג, פרופ' לי שיאומנג, דר' שרון סורוקר, פרופ' שי שינגסונג, דר' יובב עשת, פרופ' ליו באוצ'נג ועוד.

כחלק מתוכנית הלימודים וללא תוספת לשכר הלימוד ייסעו הסטודנטים פעמיים לביקור לימודים בסין. הנסיעה הראשונה: לסמסטר קיץ אינטנסיבי (כ4 שבועות), לטובת העמקת השליטה בשפה הסינית ולהיכרות באופן בלתי אמצעי עם סין. הנסיעה השנייה: לסמסטר מלא בשנה ג', לטובת לימודים באוניברסיטת האם והתמחות מקצועית בחברות המובילות בסין. נסיעות אלו תסייענה לסטודנטים לפתח קשרים ולפתוח דלתות לתפקידי מפתח וניהול עם ומול השוק הסיני, בישראל ובעולם.

אלוף במיל. מתן וילנאי, נשיא UIBE-ISRAEL האוניברסיטה הסינית הבינלאומית בישראל: "סין עוברת בשנים האחרונות תהליכי פיתוח ומודרניזציה מואצים והיא מובילה עולמית בתחומים של טכנולוגיה, חלל, מחשוב ומחקר אקדמי. סין היא הכלכלה השנייה בגודלה בעולם ולפי התחזיות עד 2028 תעקוף את ארה"ב. סין היא גם שותפת הסחר השנייה בגודלה עם ישראל ומנוע צמיחה אדיר לתשתיות ולמשק הישראלי. הצורך והביקוש ההולך וגובר למנהלים בעלי ניסיון והיכרות עם עולם העסקים של סין מצריך מתן מענה אקדמי ממסדי. תוכנית מנהל העסקים של UIBE היא אחת מתכניות מנהל העסקים הטובות והמבוקשות. תכנית זו נועדה לתת למנהלי העסקים של העתיד כלים מחקריים, מקצועיים ואקדמיים לפעול ולהוביל בעולם דינמי, טכנולוגי וגלובלי. כחלק מתכנית הלימודים ילמדו הסטודנטים גם את השפה הסינית ברמה של כלי עבודה אפקטיבי. מסלול הלימודים של ISRAEL-UIBE יאפשר לבוגרים לפתח קשרים נרחבים ויפתח בפניהם דלתות לתפקידי מפתח וניהול עם ומול השוק הסיני, בישראל ובעולם ויעניק לבוגרינו יתרון תחרותי משמעותי בשוק העבודה העתידי".

רמי גרינברג, ראש העיר פתח-תקוה: "בשנתיים וחצי האחרונות אנו מבצעים מהלכים עמוקים ומשמעותיים ליצירת מענה אקדמי איכותי שכמותו לא קיים בארץ. פתח-תקוה הינה מטרופולין מרכזי המשלב אקדמיה מובילה וחדשנית, תעשיית הייטק מתקדמת ומרכזים רפואיים מהטובים ביותר. אני מברך את ISRAEL-UIBE האוניברסיטה הסינית הבינלאומית בישראל על פתיחת הקמפוס בפתח-תקוה. אנו משקיעים רבות בקריה האוניברסיטאית ובקמפוס חדשני וראוי לאוניברסיטה על מנת ליצור יחסי גומלין והפריה הדדית במרחב שיעודד סקרנות, למידה וחקר. שיתופי פעולה אלו יקדמו את ההשכלה הגבוהה בישראל בכלל ובפתח-תקוה בפרט."

פרופ' ג'יאנג צ'ינגז'ה יו"ר המועצה העליונה של UIBE ונשיא משותף ב ISRAEL-UIBE: "אני נרגש לפתוח את הקמפוס הבינלאומי שלנו בישראל. זוהי אבן דרך משמעותית לאקדמיה בסין ובישראל. הסטודנטים והחוקרים הישראלים ידועים במצוינות, ביכולות ובנמרצות שלהם ואלו ערכים שאנחנו מעריכים מאוד. התואר של אוניברסיטת UIBE הוא מבוקש ויוקרתי ודרישות הקבלה למסלולים השונים גבוהות. אנו נעמיד את מיטב הפרופסורים, המרצים ותוכניות הלימוד אשר יובילו את הסטודנטים של ISRAEL-UIBE להצלחה, להובלת שיתופי פעולה והשתלבות בכלכלה הסינית המשגשגת שנמצאת בצמיחה מתמדת".

אודות UIBE – אוניברסיטת האם:

UIBE היא אוניברסיטת עילית בינלאומית לכלכלה וניהול גלובלי – המקבילה הסינית של "לונדון סקול אוף אקונומיקס". האוניברסיטה נמצאת במרכז בייג'ינג, ונחשבת לאחת האוניברסיטאות התחרותיות בסין. מתקבלים אליה רק האחוזון העליון בקרב הנבחנים במבחני הקבלה לאוניברסיטאות בסין. האוניברסיטה מדורגת באופן קבוע במקום הראשון או השני בסין במקצועות הניהול והכלכלה.

האוניברסיטה מוגדרת כ״אוניברסיטת מפתח לאומית״ ומדורגת כ-״דאבל פירסט קלאס״ (הדירוג הגבוה והיוקרתי ביותר לאוניברסיטאות בסין).

לאוניברסיטה 18 פקולטות אקדמיות, 10 מכוני מחקר וכ- 160 תוכניות לימוד לתואר ראשון, תואר שני ודוקטורט.

באוניברסיטה לומדים סטודנטים מ- 148 מדינות, ובין בוגריה ניתן למצוא נשיאי אוניברסיטאות, מנהיגים ובכירי משק רבים: מנכ"ל דויטשה בנק, ראש העיר שנגחאי, מנכ"ל בנק אוף צ'יינה, סגן נשיא פרוקטר אנד גמבל, מנכ"ל ג'יי. פי. מורגן, שר המסחר ושיתוף פעולה כלכלי של סין, שגריר סין בארצות הברית ועוד.

פרטים נוספים באתר האוניברסיטה: www.uibe.edu.cn

ובאתר האוניברסיטה בישראל: www.uibe-israel.ac.il

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
טקס יום הזיכרון המרכזי תשפ"ד
אמש, ערב יום הזיכרון, התקיים הטקס העירוני המרכזי בבית יד...
יום הזיכרון 2024 ישראל מתייחדת עם זכרם של 25,040 חללי מערכות ישראל
ערב יום הזיכרון תשפ"ד 2024- משרד הביטחון מעדכן את מניין...
רצים לזכרם בישיבת אמית כפר גנים
השבוע יזמה ישיבת אמית כפר גנים מרוץ לזכר חללי צה"ל...
שלב נוסף בפרויקט שדרוג המעברים לאורך קו התפר: משרד הביטחון השלים את העבודות להרחבת מעבר חוצה שומרון והוספת נתיב חמישי
שר הביטחון, יואב גלנט ומנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אייל...
המשט הלאומי של יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל עושה כבוד ללוחמי הים
משט יום העצמאות הלאומי יוצא לדרך בסימן הצדעה ללוחמי חיל...
לראשונה בישראל חברת הספורט-טק הבינלאומית WSC Sports אירחה את טקס ספורטאיות השנה בישראל
במסגרת הטקס המרגש, שהתקיים לראשונה אי פעם במשרדי חברת הספורט-טק...
אבנים עם לב אדם - מיזם מרגש של קניון עזריאלי הנגב, לרגל יום הזיכרון
קניון עזריאלי הנגב, מזמין את תושבי באר-שבע והסביבה להביע סולידריות...
הסניף הראשון ברשת בתי הקפה החדשה קפה עוטף נפתח
"קפה עוטף – נתיב העשרה" נפתח בפארק שרונה תל אביב קפה...
משרד הביטחון יפעיל בשבוע הזיכרון חוות שיקומיות עבור פצועי צה"ל
אגף השיקום במשרד הביטחון יוצא בפרסום מיוחד הקורא לפצועי ופצועות...
בת-ים זוכרת את ששת מיליון קורבנות השואה בטקס המרכזי בהיכל התרבות
בהיכל התרבות התקיימה עצרת הזיכרון המרכזית לשואה ולגבורה בנושא ״חיי...