Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

7,000 חולי אי ספיקת כליות בישראל

7,000 חולי אי ספיקת כליות בישראל

לרגל יום הכליה הבינ"ל, החל השבוע, ה"עמותה לקידום ושמירת זכויות חולי הכליות" ופרזניוס ישראל מספקים נתונים וטיפים חשובים

החודש, ב-12/03/2020 יצוין יום הכליה הבינ"ל. המונחים הרפואיים "אי ספיקת כליות" ו"טיפול דיאליזה" מוכרים לכולנו, אבל רובנו לא ממש מבינים מה המשמעות. חולה באי ספיקת כליות משמעו חולה במחלה כרונית, המשנה את חייו לחלוטין ממה שהכיר לפני המחלה. לרגל יום הכליה העולמי מספקת העמותה לקידום ושמירת זכויות חולי הכליות, יחד עם חברת פרזניוס מדיקל קר נתונים חשובים בנושא. חברת פרזניוס מדיקל קר מפעילה כ- 4000 מכונים ברחבי העולם ו- 30 מכוני דיאליזה ברחבי הארץ, ממחניים בצפון ועד דימונה בדרום כולל ירושלים ואזור המרכז.

מחלת אי ספיקת כליות היא אחת מחמשת המחלות הקשות והנפוצות ביותר בעולם, כאשר חולים אלו נזקקים לטיפולי דיאליזה כשלוש פעמים בשבוע. בישראל חיים כ-7,000 חולי אי ספיקת כליות, כאשר שיעורי התחלואה עולים ב-5 עד 7 אחוזים בשנה. הגורמים למחלה יכולים להיות שונים כשהנפוצים שבהם: סוכרת, יתר לחץ דם, מחלות גנטיות, עישון, עודף משקל, מעל גיל 50.

"הבעיה העיקרית הקשורה למחלת אי ספיקת כליות הינה חוסר מודעות ציבורית", אומר אבי אברהם, יו"ר העמותה. "חוסר המודעות מובילה לעלייה בתחלואה של המחלה. העלייה בשיעורי המחלה מדי שנה מובילה גם להוצאות ממשלתיות גבוהות בשיעור של מיליוני שקלים, שכן היא מתוקצבת בעלות של כ 250 אלף ₪ לכל מטופל לשנה וזאת עוד לפני הוצאות אשפוז ,הסעות ויציאה ממעגל העבודה לחלק ניכר מהמטופלים. לכן אחת המטרות העיקריות של העמותה הינה להעלות את המודעות למחלה בקרב הציבור.  אם ישכילו לתגבר את פעילות העלאת המודעות והתקציבים המוקצים לכך אין ספק שכמות החולים והיקף המשאבים הממשלתיים יצטמצמו ".

אריאל איקן, מנכ"ל פרזניוס מדיקל קר מוסיף: "חשוב להדגיש שניתן למנוע או לפחות לעכב את מחלת הכליות באמצעות שמירה על אורח חיים בריא. כולנו נוטים לשכוח לעשות בדיקות תקופתיות  על מנת למנוע התדרדרות בריאותית, אך כשיש בעיה רפואית צריך לטפל ולא להזניח. ממש קריטי ביצוע בדיקות דם לפחות פעם בשנה חשובה ביותר על מנת שלא יהיה מאוחר מדי. תזונה נכונה תורמת מאוד לשמירה מפני התפרצות המחלה. רבים אינם מודעים לעובדה שסכרת ויתר לחץ דם (השכיחים מאד לצערנו) תורמות מאוד להידרדרות לאי ספיקת כליות ושבאמצעים שונים ומעקב במרפאה נפרולוגית ודיאטה נכונה אפשר למנוע זאת או לפחות לדחות את התפרצות המחלה בכמה שנים טובות. "

7,000 חולי אי ספיקת כליות בישראל

במכוני נפרוקר הפזורים ברחבי הארץ אנו מעניקים טיפולי דיאליזה באיכות ובטיחות גבוהה ביותר, לשיפור איכות החיים של המטופלים החולים באי ספיקת כליות.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה אתם צריכים לדעת על עיצוב משרדים
מי שלא מגיע מעולם העיצוב לא תמיד יכול לראות ברגע...
מהו פשע צווארון לבן ומה חשוב לעשות כשנחשדים בביצוע פשע כזה?
יש אנשים שמזהים פשע צווארון לבן עם תחכום, עורמה ואפילו...
איך לקנות דירה ולעמוד בהחזרים שלה?
תחום המשכנתאות עבר גלגולים שונים במהלך עשרות שנים, ואם התרגלתם...
ראש העיר נפגשים עם הספורטאים האולימפיים
ראש העיר רמי גרינברג נפגש היום עם מישה זילברמן שחקן הבדמינטון...
'הפנינג מתוק' לכל המשפחה ייערך בסניף הדגל של רשת "טסה הבית של הממתקים" בעיר חולון לרגל חגיגות יום ההולדת - פתוח לקהל הרחב
חוגגים יום הולדת בהפניניג מתוק: הפנינג מתוק לכל המשפחה ייערך...
ממשיכה להוביל את קטגוריית בירות הקראפט בישראל: "הכרם" קיימה את תערוכת הבירה הגדולה בישראל לקהל המקצועי
29 מותגי בירה, 80 סוגי בירה שונים, 8 קטגוריות בירה...
שלישי בפשפשים 2024
בואו ליהנות בערבי הקיץ של יולי- אוגוסט ממוזיקה חיה באוויר הפתוח...
בטוח שהעסק שלך בטוח? הכל על אבטחת עסקים
העסק שלך אינו סתם עוד חדר שאתה מכיר או עוד...
רבנית בית ספר חדשה באמית רננים: מעין דיטשר
חילופי דורות בתפקיד ההובלה הרוחנית של בית החינוך אמית רננים...
היתר בנייה ניתן לפרויקט GARDEN TOWERS בבת ים
הפרויקט היוקרתי במתחם החשמונאים בבת ים יוצא לדרך: במסגרת הפרויקט,...