Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

7,000 חולי אי ספיקת כליות בישראל

7,000 חולי אי ספיקת כליות בישראל

לרגל יום הכליה הבינ"ל, החל השבוע, ה"עמותה לקידום ושמירת זכויות חולי הכליות" ופרזניוס ישראל מספקים נתונים וטיפים חשובים

החודש, ב-12/03/2020 יצוין יום הכליה הבינ"ל. המונחים הרפואיים "אי ספיקת כליות" ו"טיפול דיאליזה" מוכרים לכולנו, אבל רובנו לא ממש מבינים מה המשמעות. חולה באי ספיקת כליות משמעו חולה במחלה כרונית, המשנה את חייו לחלוטין ממה שהכיר לפני המחלה. לרגל יום הכליה העולמי מספקת העמותה לקידום ושמירת זכויות חולי הכליות, יחד עם חברת פרזניוס מדיקל קר נתונים חשובים בנושא. חברת פרזניוס מדיקל קר מפעילה כ- 4000 מכונים ברחבי העולם ו- 30 מכוני דיאליזה ברחבי הארץ, ממחניים בצפון ועד דימונה בדרום כולל ירושלים ואזור המרכז.

מחלת אי ספיקת כליות היא אחת מחמשת המחלות הקשות והנפוצות ביותר בעולם, כאשר חולים אלו נזקקים לטיפולי דיאליזה כשלוש פעמים בשבוע. בישראל חיים כ-7,000 חולי אי ספיקת כליות, כאשר שיעורי התחלואה עולים ב-5 עד 7 אחוזים בשנה. הגורמים למחלה יכולים להיות שונים כשהנפוצים שבהם: סוכרת, יתר לחץ דם, מחלות גנטיות, עישון, עודף משקל, מעל גיל 50.

"הבעיה העיקרית הקשורה למחלת אי ספיקת כליות הינה חוסר מודעות ציבורית", אומר אבי אברהם, יו"ר העמותה. "חוסר המודעות מובילה לעלייה בתחלואה של המחלה. העלייה בשיעורי המחלה מדי שנה מובילה גם להוצאות ממשלתיות גבוהות בשיעור של מיליוני שקלים, שכן היא מתוקצבת בעלות של כ 250 אלף ₪ לכל מטופל לשנה וזאת עוד לפני הוצאות אשפוז ,הסעות ויציאה ממעגל העבודה לחלק ניכר מהמטופלים. לכן אחת המטרות העיקריות של העמותה הינה להעלות את המודעות למחלה בקרב הציבור.  אם ישכילו לתגבר את פעילות העלאת המודעות והתקציבים המוקצים לכך אין ספק שכמות החולים והיקף המשאבים הממשלתיים יצטמצמו ".

אריאל איקן, מנכ"ל פרזניוס מדיקל קר מוסיף: "חשוב להדגיש שניתן למנוע או לפחות לעכב את מחלת הכליות באמצעות שמירה על אורח חיים בריא. כולנו נוטים לשכוח לעשות בדיקות תקופתיות  על מנת למנוע התדרדרות בריאותית, אך כשיש בעיה רפואית צריך לטפל ולא להזניח. ממש קריטי ביצוע בדיקות דם לפחות פעם בשנה חשובה ביותר על מנת שלא יהיה מאוחר מדי. תזונה נכונה תורמת מאוד לשמירה מפני התפרצות המחלה. רבים אינם מודעים לעובדה שסכרת ויתר לחץ דם (השכיחים מאד לצערנו) תורמות מאוד להידרדרות לאי ספיקת כליות ושבאמצעים שונים ומעקב במרפאה נפרולוגית ודיאטה נכונה אפשר למנוע זאת או לפחות לדחות את התפרצות המחלה בכמה שנים טובות. "

7,000 חולי אי ספיקת כליות בישראל

במכוני נפרוקר הפזורים ברחבי הארץ אנו מעניקים טיפולי דיאליזה באיכות ובטיחות גבוהה ביותר, לשיפור איכות החיים של המטופלים החולים באי ספיקת כליות.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
רשת 'א.א. אורטופדיה' מתרחבת ופותחת סניף חדש בכפר סבא הסניף מתווסף ל- 38 סניפים ברחבי הארץ בהשקעה של 200 אלף ₪
גיא אלוביץ', מנכ"ל א.א. אורטופדיה: "עד סוף שנת 2025 צפויים...
עם ישראל חי! פתח תקווה חוגגת את פורים בסימן הצדעה לעם ישראל ולכוחות הביטחון
הפנינג עדלאידע 2024 בסימן עם ישראל חי, יתקיים השנה בפורים,...
החמישית של שוברט: פסטיבל מוסטונופסט טאלין-תל אביב
מייסד הפסטיבל ומנהל אמנותי: אנדרס מוסטונן 27 בפברואר במוזיאון תל אביב כניסה...
התלמידות שימחו את ילדי המילואימניקים
שכבת י' בבית החינוך אמית רננים ברעננה יצאו השבוע להפנינג...
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה: פנים לבנות - White Face יצירות מאת תמיר גינץ ונאצ'ו דואטו
מופעי בכורה: 7 במרץ | המשכן לאמנויות הבמה, באר שבע 12 במרץ...