Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

במסגרת קידום חוק הגברת הענישה על מטפלות מתעללות במעונות, ראש העיר נפגש עם יוזם החוק

במסגרת קידום חוק הגברת הענישה על מטפלות מתעללות במעונות, ראש העיר נפגש עם יוזם החוק
קרדיט: דוברות פתח תקווה

ראש העיר רמי גרינברג ומנהלת היחידה לפיקוח מעונות לידה-3 של הרשות נפגשו ביום חמישי עם ח"כ אופיר כץ, שמקדם את החוק להגברת הענישה על מטפלות מתעללות במעונות. במסגרת קידום החוק, ח"כ כץ קיבל סקירה אודות הפעילות הייחודית של היחידה במעונות עבור גילאי לידה עד 3 בתחומי הרשות, וציין כי יש להביא את המודל הפועל בעיריית פ"ת לכנסת ולחייב בכך את כל הרשויות.

במסגרת פעילות היחידה, העובדים מבצעים ביקורי פתע, הדרכות למטפלות וכן נותנים מענה נרחב ופרטני להורים ולמטפלות. בנוסף, היחידה דואגת לכל המעטפת בתחום לידה עד 3 ודואגת לכל הצרכים שעולים מהשטח עבור גילאים אלו ומלווה הקמת מבני חינוך למעונות מול משרד העבודה והרווחה. לראשונה ישנה כתובת בנושא ועל כן ישנן פניות רבות, הן מצד ההורים והן מצד המעונות ואף בתקופת הקורונה. כמו-כן, ראש העיר ציין בפני הח"כ כי במסגרת פיילוט של משרד העבודה והרווחה, היחידה עברה הסמכה לפיקוח מטעם המשרד על המעונות.

כזכור, בשנה האחרונה, ביוזמת ראש העיר, הוקמה היחידה לפיקוח על המעונות אשר במסגרת פעילותה נוצר קשר עם ההורים ומנהלי המעונות, כדי להכניסם למאגר הפיקוח ובהתאם מבצעת היחידה סיורים במעונות ללא תיאום מראש.

בתוך כך, אנשי היחידה מגיעים למעונות ומסבירים על ההליך שעליהם לבצע בהתאם להוראות החוק ולקבלת האישור הראשוני להפעלת מעון מטעם משרד העבודה והרווחה. במסגרת הפעילות בנושא, הרשות מנגישה ומסבסדת קורסים המחוייבים בחוק וכן קורסי הכשרת מטפלות.

קרדיט: דוברות פתח תקווה

בפגישה צויין כאמור כי היחידה עורכת מידי יום סיורים במעונות שונים בעיר ללא תיאום מראש וזאת במטרה לעמוד מקרוב אחר המתרחש במעון ולוודא כי מנהלי המעון פועלים כדי ליישם את הקריטריונים של משרד העבודה והרווחה בנושא.

ראש העיר רמי גרינברג "חינוך הילדים הרכים חשוב לנו ביותר ולא פחות חשוב מכך הוא ביטחונם האישי, מתוך תפיסה זו הקמתי את היחידה לפיקוח על המעונות במטרה שיתבצע פיקוח ובקרה. אני מודה לח"כ כץ על הפגישה החמה ועל הרצון להגביר את הענישה בנושא".

ח"כ אופיר כץ פרסם בדף הפייסבוק שלו "אני ממשיך בפעילות שלי למיגור תופעת ההתעללות בפעוטות- נפגשתי עם ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג, שמוביל רפורמה חסרת תקדים בעיר לטיפול בגיל הרך. הוא חרט על דגלו את הנושא ומביא שינוי אמיתי בתחום. יחד עם הצוות המסור שלו ובשיתוף מור דקל יו״ר העמותה לגיל הרך, הם מייצרים מעטפת ראויה שמהווה דוגמה ומופת לשמירה על הקטנטנים. זו חובתנו לקדם ולייצר בסיס שימנע את מקרה ההתעללות הבא וידאג להתפתחות ילדנו."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
לזכר הנופלים: רכבי היחידה הטקטית ינציחו את שמות החללים תושבי פ"ת
עיריית פתח תקווה מקדמת בימים אלו מיזם הנצחה וזיכרון נוסף...
התלמידות שימחו את ילדי המילואימניקים
שכבת י' בבית החינוך אמית רננים ברעננה יצאו השבוע להפנינג...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה: פנים לבנות - White Face יצירות מאת תמיר גינץ ונאצ'ו דואטו
מופעי בכורה: 7 במרץ | המשכן לאמנויות הבמה, באר שבע 12 במרץ...
הגנה על הלקוח היא חובה ראשונה במעלה
עורכי דין עושים כל שביכולתם להגן על הלקוחות שלהם לא...
עוטפים בחום חולי סרטן
האגודה למלחמה בסרטן ודיזנגוף סנטר עורכים מרתון סריגה של כובעים...
"תמונות מחיי אישה" - תערוכת יחיד לאמנית דבי אשרת בטרמינל העיצוב, בת ים
רחוב אהוד קינמון 32 בת ים פתיחה חגיגית : יום חמישי,...