Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

במסגרת קידום חוק הגברת הענישה על מטפלות מתעללות במעונות, ראש העיר נפגש עם יוזם החוק

במסגרת קידום חוק הגברת הענישה על מטפלות מתעללות במעונות, ראש העיר נפגש עם יוזם החוק
קרדיט: דוברות פתח תקווה

ראש העיר רמי גרינברג ומנהלת היחידה לפיקוח מעונות לידה-3 של הרשות נפגשו ביום חמישי עם ח"כ אופיר כץ, שמקדם את החוק להגברת הענישה על מטפלות מתעללות במעונות. במסגרת קידום החוק, ח"כ כץ קיבל סקירה אודות הפעילות הייחודית של היחידה במעונות עבור גילאי לידה עד 3 בתחומי הרשות, וציין כי יש להביא את המודל הפועל בעיריית פ"ת לכנסת ולחייב בכך את כל הרשויות.

במסגרת פעילות היחידה, העובדים מבצעים ביקורי פתע, הדרכות למטפלות וכן נותנים מענה נרחב ופרטני להורים ולמטפלות. בנוסף, היחידה דואגת לכל המעטפת בתחום לידה עד 3 ודואגת לכל הצרכים שעולים מהשטח עבור גילאים אלו ומלווה הקמת מבני חינוך למעונות מול משרד העבודה והרווחה. לראשונה ישנה כתובת בנושא ועל כן ישנן פניות רבות, הן מצד ההורים והן מצד המעונות ואף בתקופת הקורונה. כמו-כן, ראש העיר ציין בפני הח"כ כי במסגרת פיילוט של משרד העבודה והרווחה, היחידה עברה הסמכה לפיקוח מטעם המשרד על המעונות.

כזכור, בשנה האחרונה, ביוזמת ראש העיר, הוקמה היחידה לפיקוח על המעונות אשר במסגרת פעילותה נוצר קשר עם ההורים ומנהלי המעונות, כדי להכניסם למאגר הפיקוח ובהתאם מבצעת היחידה סיורים במעונות ללא תיאום מראש.

בתוך כך, אנשי היחידה מגיעים למעונות ומסבירים על ההליך שעליהם לבצע בהתאם להוראות החוק ולקבלת האישור הראשוני להפעלת מעון מטעם משרד העבודה והרווחה. במסגרת הפעילות בנושא, הרשות מנגישה ומסבסדת קורסים המחוייבים בחוק וכן קורסי הכשרת מטפלות.

קרדיט: דוברות פתח תקווה

בפגישה צויין כאמור כי היחידה עורכת מידי יום סיורים במעונות שונים בעיר ללא תיאום מראש וזאת במטרה לעמוד מקרוב אחר המתרחש במעון ולוודא כי מנהלי המעון פועלים כדי ליישם את הקריטריונים של משרד העבודה והרווחה בנושא.

ראש העיר רמי גרינברג "חינוך הילדים הרכים חשוב לנו ביותר ולא פחות חשוב מכך הוא ביטחונם האישי, מתוך תפיסה זו הקמתי את היחידה לפיקוח על המעונות במטרה שיתבצע פיקוח ובקרה. אני מודה לח"כ כץ על הפגישה החמה ועל הרצון להגביר את הענישה בנושא".

ח"כ אופיר כץ פרסם בדף הפייסבוק שלו "אני ממשיך בפעילות שלי למיגור תופעת ההתעללות בפעוטות- נפגשתי עם ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג, שמוביל רפורמה חסרת תקדים בעיר לטיפול בגיל הרך. הוא חרט על דגלו את הנושא ומביא שינוי אמיתי בתחום. יחד עם הצוות המסור שלו ובשיתוף מור דקל יו״ר העמותה לגיל הרך, הם מייצרים מעטפת ראויה שמהווה דוגמה ומופת לשמירה על הקטנטנים. זו חובתנו לקדם ולייצר בסיס שימנע את מקרה ההתעללות הבא וידאג להתפתחות ילדנו."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מהו פשע צווארון לבן ומה חשוב לעשות כשנחשדים בביצוע פשע כזה?
יש אנשים שמזהים פשע צווארון לבן עם תחכום, עורמה ואפילו...
ראש העיר נפגשים עם הספורטאים האולימפיים
ראש העיר רמי גרינברג נפגש היום עם מישה זילברמן שחקן הבדמינטון...
'הפנינג מתוק' לכל המשפחה ייערך בסניף הדגל של רשת "טסה הבית של הממתקים" בעיר חולון לרגל חגיגות יום ההולדת - פתוח לקהל הרחב
חוגגים יום הולדת בהפניניג מתוק: הפנינג מתוק לכל המשפחה ייערך...
שלישי בפשפשים 2024
בואו ליהנות בערבי הקיץ של יולי- אוגוסט ממוזיקה חיה באוויר הפתוח...
רבנית בית ספר חדשה באמית רננים: מעין דיטשר
חילופי דורות בתפקיד ההובלה הרוחנית של בית החינוך אמית רננים...
מהו פרויקט התחדשות עירונית במסלול פינוי בינוי
עם צמיחת האוכלוסיה ותהליך העיור הנעשה בעולם, וכמובן, במדינת ישראל...
להגן על הזכויות שלכם כעובדים
מציאות שבה קשה למצוא תעסוקה אינה מצדיקה פגיעה בעובדים ובזכויות...
עורך דין מקרקעין: לא רק  למכירה או לקניית דירה
תפקידיו המוכרים ביותר של עורך דין מקרקעין היא ליווי עסקאות...
האם אתם יודעים אם שילמו לכם כל מה שמגיע לכם?
לא מעט עובדים מגלים לא פעם שלא כל התשלומים שהם...
שובל מתחמי מגורים וקבוצת מבנים התחדשות עירונית יבנו מעל 500 יח״ד וכן שטחי מסחר ותעסוקה במתחם נחום ניר הנביאים בבת ים
לאחרונה הומלצה להפקדה על ידי הוועדה המקומית בת ים -...