Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

חדש: לימודי חלל בתוכנית לתואר ראשון בחינוך לגיל הרך במכללת לוינסקי לחינוך בשיתוף עמותת SpaceIL

חדש: לימודי חלל בתוכנית לתואר ראשון בחינוך לגיל הרך במכללת לוינסקי לחינוך בשיתוף עמותת SpaceIL
כפיר דמרי ופרופ מיכל בלר ליד מודל חללית בראשית קרדיט דוברות מכללת לוינסקי לחינוך

במסגרת שיתוף פעולה שנרקם בין מכללת לוינסקי לחינוך ועמותת SpaceIL נבנתה תוכנית ייחודית לתואר ראשון בחינוך לגיל הרך, המשלבת לימודי חלל ומקדמת את הרעיונות המרכזיים העומדים מאחורי עמותת SpaceIL: לחלום ולהעז, לעצב משימות מעוררות השראה, לטפח חשיבה חקרנית יזמית, להוביל את הסקרנות באמצעות חקר ובאמצעות סיפורה מעורר ההשראה של החללית "בראשית". צירים מרכזיים אלו נשזרו בקורסים השונים, שיילמדו על ידי מרצים מתחומי דעת שונים.

התוכנית לתואר ראשון בחינוך לגיל הרך כוללת שתי חטיבות: חטיבת חלל ודמיון – בתחומים אומנות וטבע-מדעים וחטיבת סיפור ואגדה – בתחומים מקרא-יהדות וספרות ילדים. גישת הלמידה שמה דגש על שיתופיות ומעודדת חשיבה חדשנית שלה השפעה חיובית על העולם הסובב אותנו. בין הקורסים שיילמדו בתוכנית הקורס "כימיה בחקר החלל", שיעסוק בהשפעת ההרכב הכימי של חומרים בחלל ובכדור הארץ, "חוקי הפיזיקה", שיכללו גם ניסויי מעבדה המותאמים לגני ילדים, "אסטרונומיה" שיילמד במודל ניסוי וחקר הכולל תצפיות בטלסקופ, "גוף האדם בחלל" ועוד.

כפיר דמרי ופרופ מיכל בלר ליד מודל חללית בראשית
קרדיט דוברות מכללת לוינסקי לחינוך

החללית "בראשית" שוגרה לחלל ביום שישי 22.2.2019 מארצות הברית. בניית החללית נעשתה ביוזמתה של עמותת SpaceIL ובשיתוף התעשייה האווירית וסוכנות החלל הישראלית ובמימון פרטי. מדובר בחללית הקטנה ביותר שתוכננה עד היום לנחות על הירח. גובהה מטר וחצי וקוטרה שני מטרים עם מסה של 585 ק"ג. מסעה של החללית נמשך קרוב לחודשיים. ביום 4 באפריל 2019 הצליחה החללית להילכד בשדה הכבידה של הירח ובכך מיצבה את ישראל כמדינה השביעית בעולם ואת SpaceIL כגוף הפרטי הראשון בהיסטוריה שהצליחה להגיע ליעד זה ובכך העניקה השראה למיליוני ילדים בעולם לחלום, להעז ולהגשים חלומות.

 

ד"ר פנינת טל, ראש התוכנית לתואר ראשון בחינוך לגיל הרך במכללת לוינסקי לחינוך: "הקורסים בתוכנית מתבססים על מודלים חדשניים, המשלבים מדיה ומדע ומעודדים מגע, חקר חושי וקוגניטיבי, יצירה ובנייה אומנותית ומדעית באמצעות חומרי טבע ופסולת תעשייתית למען התפתחותם ההוליסטית של הילדים לעבר "האדם השלם".

כפיר דמרי ופרופ מיכל בלר ליד מודל חללית בראשית
קרדיט דוברות מכללת לוינסקי לחינוך

ד"ר יעל קמחי, רקטור מכללת לוינסקי לחינוך: "המסר של עמותת SpaceIL, שלפיו כל אחד יכול לחלום, להעז ולהצליח, הוא מסר חשוב ורלוונטי ביותר למערכת החינוך בכלל, ולהכשרת מורים בפרט. אנו מברכים על שיתוף הפעולה הייחודי עם עמותת SpaceIL ויחד איתם מבקשים להראות שעם תעוזה בחינוך, אפשר בהחלט להמריא לירח".

כפיר דמרי, ממייסדי עמותת SpaceIL: "במהלך שמונה השנים שבהן פועלת העמותה יותר ממיליון תלמידים נחשפו לתחומי החלל והיזמות. שיתוף הפעולה  עם מכללת לוינסקי לחינוך נוצר במטרה להרחיב את פעילותנו בתחום הכשרת המורים, ויחד עם אנשי הצוות החינוכי להעמיק  את ההשפעה ואת ״אפקט בראשית״ בדורות הבאים״.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
החמישית של שוברט: פסטיבל מוסטונופסט טאלין-תל אביב
מייסד הפסטיבל ומנהל אמנותי: אנדרס מוסטונן 27 בפברואר במוזיאון תל אביב כניסה...
מתרחבים: הולה הולה והשף שקד פחימה משיקים חלל אירועים ותפריט פיצה נפוליטנית חדש בסמטאות שוק הכרמל
קצת יותר משנה חלפה מאז פתח השף שקד פחימה את...
התלמידות שימחו את ילדי המילואימניקים
שכבת י' בבית החינוך אמית רננים ברעננה יצאו השבוע להפנינג...
חברת ״טסה הבית של הממתקים״ פותחת רשת חנויות בוטיק חווייתיות של בייקרי, בית קפה, שוקולדים וממתקים מהמותגים המובילים בעולם תחת השם: TASA +
שני סניפי הדגל הראשונים ממוקמים בתל אביב: בשוק לוינסקי וברחוב...
בוטיק 180 מציג את פיצרייה אורבנית במשלוחים עד הבית- פיצרייה 180
בוטיק 180 בר אוכל אשר נפתח לפני שנתיים וחצי במיקום...
לרגל יום האישה: מסע החלמה של אתי בן ששון ובתה המתמודדת עם קושי נפשי אתי, שעובדת במרכז יה"ל של עמותת איכות בשיקום ומלווה משפחות המתמודדות עם קושי נפשי של בן משפחה.
תספר בהרצאתה שתתקיים ב25.2 ברמלה על אופן ההתמודדות, האתגרים ונקודות...
להיות שם בשבילם
עמותת "איכות בשיקום" ו"עמותת לב בטוח" קיימו כנס ייחודי למשפחות...
לא שוכחים את החטופים: התלמידים מבאר שבע הגיעו לכיכר החטופים בתל אביב
בעיצומה של המלחמה, ולאחר למעלה מ-120 ימים בהם נמצאים 136...
כיכר העיר ריקה רות שומרוני
אוצרים : שרי פארן , אריה קוץ בגלריה פריסקופ , רח'...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה: פנים לבנות - White Face יצירות מאת תמיר גינץ ונאצ'ו דואטו
מופעי בכורה: 7 במרץ | המשכן לאמנויות הבמה, באר שבע 12 במרץ...