Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

נושמים לרווחה

נושמים לרווחה
צילום דוברות העיריה

בתחילת השבוע התקיימה ועדת ההיגוי השנתית של התוכנית "נושמים לרווחה במרכז עוצמה", באגף לשירותים חברתיים, בהנהלת ד"ר חיה בנדק. התוכנית נותנת מערך מענים לתושבים ותושבות המתמודדים עם עוני והדרה בתחומי: תעסוקה, מיצוי זכויות, כלכלת המשפחה ושילוב בקהילה. באמצעות שתי תת-תכניות:

תכנית "נושמים לרווחה" המציעה ליווי פרטני ובניית תוכנית התערבות אישית למשפחות המשתתפות בתוכנית. התוכנית כרגע מספקת מענה ל-19 משפחות חד הוריות ולזוג אחד ועתידה להתרחב למשפחות נוספות.

תוכנית "מרכז עוצמה" החלה לפעול לפני כשנה ומספקת מענה לכ-200 משפחות במגוון תחומים ומציעה מענים ברמה הפרטנית, הקבוצתית והקהילתית, התוכנית מובלת ע"י המחלקה לעבודה סוציאלית קהילתית ומתקיימת בשיתוף משרד הרווחה, עמותת יחדיו וקרן רש"י.

צילום דוברות העיריה

במהלך המפגש סיפרה משתתפת "הייתי ממליצה למשתתף חדש מתוך הניסיון שלי, לתת הזדמנות אמיתית לתהליך, להאמין שבאמת אפשר קצת אחרת, לבנות חזון מסודר ולהיצמד אליו, ולא לקחת את זה כמובן מאליו", סיפרה אחת המשתתפות, ואילו אחרת אמרה: "מבחינתי הכול מוצלח אני מרגישה שעשיתי שינוי משמעותי שדברים קורים בזכותכן ושדברים גם יקרו שיש מישהו שמקשיב לי ומנסה לעזור לי בכל דרך אפשרית למדתי להילחם על דברים שמגיעים לי ושהכול אפשרי וגם אם יש אכזבות זה בסדר, זו ירידה לצורך עלייה". אחרת הודתה לאשת צוות שליווה אותה ואמרה :"בזמן הכי קשה בחיי היית שם גם מעבר לשעות שלך, ועד היום אימא שלי והמשפחה לא יודעים על כך, אין להם יכולת להבין מקומות כאלה. המסע שעברתי בשנה האחרונה ורק התחלתי אותו, הוא גם בזכותך. המשפחה שלי מרוויחה כל כך הרבה בזכות זה, אז באמת תודה".

אם חד הורית המשתתפת במרכז עוצמה אמרה: "אני היום נמצאת במקום שאני לא מתביישת לומר שיש לי קשיים, אני לא צריכה להסתתר, ואני רוצה לתת את הכוח לנשים אחרות שמתמודדות עם קשיים ואלימות לקבל עזרה ולהתחזק".

 

ראש העיר רמי גרינברג שמע בהתרגשות את דברי הנוכחות ואמר "מדברים הרבה על חוסן חברתי אבל תכנית כזו היא שמקדמת בפועל בניית חוסן חברתי וקהילתי, ומקדמת הלכה למעשה את הקהילה. אנחנו נותנים כלים ומחזקים את היתרונות והכישורים של כל משתתף ומשתתפת ומאפשרים להם, אולי לראשונה בחייהם, להאמין ביכולות שלהם לשנות את המציאות בה הם חיים! אני רוצה להודות לצוות הרווחה שעובד בתכנית מכל הלב, לכל המלווים ולכל הגופים השותפים לתהליך מבורך זה ולאחל המשך הצלחה לכל המשתתפים והמשתתפות. אנחנו נמשיך ללוות, לתמוך ולסייע ככל הניתן".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
טקס יום הזיכרון המרכזי תשפ"ד
אמש, ערב יום הזיכרון, התקיים הטקס העירוני המרכזי בבית יד...
רצים לזכרם בישיבת אמית כפר גנים
השבוע יזמה ישיבת אמית כפר גנים מרוץ לזכר חללי צה"ל...
יום המוזיאונים בפ"ת
כמיטב המסורת, גם השנה המוזיאונים בפתח תקווה פתחו את שעריהם...
עשרת ימי האומה - ברשת אמית לומדים עם ההורים השכולים וקרובי החטופים
לצד המורים ברשת אמית ילמדו גם הורים שכולים שאיבדו את...
בלעדי וראשוני בפתח-תקווה: עופר הקניון הגדול יעניק לראשונה מינוי חצי שנתי חינם לאמהות בחופשת הלידה
עופר הקניון הגדול בפתח תקוה, מקבוצת קניוני עופר, יוצא במהלך...
אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה וחגיגת יום העצמאות – תשפ"ד
"לאור התקופה המורכבת, החלטנו השנה לקיים את חגיגות העצמאות באופן...
חדש בקולולו: שעות שמחות ומבחר מנות אביביות
30% הנחה על כל התפריט בימים א׳-ה׳ בין השעות 17:00-19:00...
כוכבת הריאלטי ליהיא גרינר תערוך סדנאות לעיסוי תינוקות ובייבי יוגה במהלך חודש מאי בעופר הקניון הגדול
הכניסה להורים עם תינוקות - ללא תשלום שייהנו גם מהטבות...
רשת סופר פארם משיקה חנות דגל חדשה ויוקרתית המשתרעת על שטח של כ 800 מ"ר
ההשקעה בסניף סופר פארם החדש נאמדת בכ 3 מיליון ש"ח רשת...
שואפים גבוה
20 תלמידות ותלמידים שאפתנים ומוכשרים השתתפו בקורס הכנה לצבא בתחום...