Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

פרוייקט התחנה המרכזית החדשה בפ"ת יוצא לדרך: היום נערך טקס חתימה בהשתתפות ראש העיר ושרת התחבורה

פרוייקט התחנה המרכזית החדשה בפ"ת יוצא לדרך: היום נערך טקס חתימה בהשתתפות ראש העיר ושרת התחבורה
קרדיט: החברה לפיתוח פ"ת

היום (ה') נערך טקס חתימה להקמה ותקצוב התחנה המרכזית החדשה במעמד ח"כ (תא"ל מיל') מירי רגב, שרת התחבורה והבטיחות בדרכים וראש עיריית פתח תקוה, רמי גרינברג. הטקס שהתקיים בהשתתפות יו"ר דן, עופר זילברגר, מנכ"ל דן אופיר קרני, מנכ"ל אפיקים עודד כהן, גורמי המקצוע במשרד התחבורה, בעיריית פ"ת והחברה לפיתוח פ"ת, מהווה את ירית הפתיחה לתחילת העבודות שיחלו בהמשך השנה הקרובה.

קרדיט: דוברות עיריית פ"ת

כזכור, לאחר שנים של דיונים בנושא, ראש העיר רמי גרינברג, הביא לאחרונה לאישור מועצת העיר את הסכם ההתקשרות בין מדינת ישראל, עיריית פתח תקווה והחברה לפיתוח פתח תקווה להקמה וניהול של מרכז תחבורתי חדש (תחנה מרכזית חדשה) על שטח התחנה המרכזית הישנה. ההסכם שאושר על ידי מועצת העיר כולל הקמת מתחם תחבורתי מתקדם וחדשני, מהמובילים בארץ, בן 10 קומות, שיכלול כ- 70,000 מ"ר בנוי, מתוכם כ- 17,000 מ"ר טרמינל אוטובוסים, כ- 15,000 מ"ר שטחי מסחר, כ- 14,000 מ"ר שטחי משרדים להשכרה ומתוכם 6,000 מ"ר לשימוש אגפי עיריית פ"ת וחניונים תת קרקעיים עם כ-700 מקומות חנייה. כמו כן, מסביב לתחנה תוקם רחבה וככר גדולה ומטופחת לרווחת המשתמשים בתחבורה הציבורית והמבקרים במתחם החדש. הקמת הפרויקט כולו נאמד בכ- 450 מלש"ח ומשרד התחבורה הקצה תקציב של כ- 137 מלש"ח לטובת הקמתו.

קרדיט: החברה לפיתוח פ"ת
קרדיט: החברה לפיתוח פ"ת
קרדיט: החברה לפיתוח פ"ת

במקביל להסכם הקמת המתחם התחבורתי, סוכם בין משרד התחבורה לעיריית פ"ת על הקמת חניון לילה לאוטובוסים, שיכלול עמדות הטענה חשמליות, בסמוך לבית העלמין ירקון, אותו תבצע החברה לפיתוח פ"ת עבור משרד התחבורה בתקציב של כ- 45 מלש"ח והקמתו תערך כשנה. סוכם כי עם סיום תכנונו והקמתו תעבור חברת דן לחניון הלילה ומיד יחלו העבודות על הקמת המתחם התחבורתי, כל זאת, במטרה למנוע פגיעה במשתמשי התחבורה הציבורית ובתפעול של מפעילי התחבורה הציבורית.

קרדיט: דוברות עיריית פ"ת

שרת התחבורה, מירי רגב "פתח תקוה, אם המושבות היא עיר בהתפתחות מואצת עם צרכים רבים בתחום התחבורה. שמחתי יחד עם ראש העיר הנמרץ, ידידי רמי גרינברג לחתום על הסכם תקצוב והנחת אבן הפינה לתחנה המרכזית החדשה, שיהווה מרכז תחבורה מתקדם, טכנולוגי ונגיש, שיאפשר חיבור וקישוריות בין רכבת קלות, אוטובוסים חשמליים ומוניות שירות שאליהם ניתן יהיה להגיע באמצעות שבילי אופניים ולאפשר בכך לתושבים לוותר על הרכב הפרטי. נמשיך לעבוד יחד בשיתוף פעולה על מנת לתת מענה לצרכים התחבורתיים של תושבי העיר״.

קרדיט: דוברות עיריית פ"ת

ראש העיר רמי גרינברג "במסגרת המהפכה התחבורתית שאנחנו מקדמים בכל העיר, עם כניסתי לתפקיד פעלתי בכל האמצעים העומדים לרשותי כדי להוציא אל הפועל את הקמת התחנה המרכזית החדשה אחרי שנים שהייתה תקועה. יחד עם משרד התחבורה פעלנו למציאת פתרונות אשר יאפשרו להוציא את חברות האוטובוסים מהתחנה הקיימת מבלי שתפגע פעילות התחב"צ בעיר ובכך להמשיך את התיכנון על התחנה המרכזית החדשה שהיה תקוע. אני מודה לחברה לפיתוח פתח תקוה ולמשרד התחבורה בראשות השרה מירי רגב על הסיוע וההירתמות לטובת קידום הפרוייקט החשוב לעיר ולתושבים."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
האב השכול לתלמידים במאהל הגבורה: "כוח האחדות הוא החשוב ביותר"
"כוח האחדות הוא החשוב ביותר. בנמר שבו היה ישי הי"ד...
סלבס, מובילי דעת קהל, כוכבי רשת ומפונים מצפון הארץ הגיעו להקרנת בכורה ללהיט החופש הגדול: "גנוב על החיים" – מיניונים הגיעו בחום הגדול לקניון הממוזג: ליאת הר-לב, יניב ביטון, אנה אהרונוב ובנה אדם, השורדת גל רובין עם חמש ילדיה, לירון טנג'י, אמירה בוזגלו ועוד..
שיירה של סלבס, מובילי דעת קהל, כוכבי רשת ומשפחות מפונות...
הפנינג של אהבה ונתינה לזכר חללי חרבות ברזל: 36 צמות למען חולות סרטן
בנות שכבה י' באולפנת אמית ישורון פתח תקווה, בשיתוף פעולה...
התלמידים יצרו תערוכה ברוח המלחמה: 'הודעה נמסרה למשפחה'
תלמידי כיתה י' במגמת יישומים גרפיים בישיבת אמית כפר גנים...
עצרת חירום בצומת קסם: לעצור את מחדל תחנת הכוח
ראשי הרשויות ותושבים רבים מאזור ראש העין, כפר קאסם, פתח...
הכנסת ספר תורה מרגשת באמית בר אילן פ"ת
לכבוד חג השבועות, התקיימה השבוע הכנסת ספר תורה לבית המדרש...
חווית כדורסל לכל המשפחה סטריטבול פתח תקווה 2024 יוצא לדרך ויתקיים בין התאריכים 19-20.6 בפארק יצחק אוחיון בעיר
האירוע המרכזי בסטריטבול השנה יוקדש לזכרו של סמל עמית הוד...
מדליות זהב באליפות האולפנות בהתעמלות לתלמידות אולפנת אמית ישורון פתח תקווה
מדליות זהב לתלמידות אולפנת אמית ישורון באליפות האולפנות בהתעמלות שהתקיימה...
6/6 מרוץ הלילה של פ"ת - הסדרי תנועה
ביום חמישי 6.6 יתקיים מרוץ הלילה של פ"ת ויחולו שינויים...
עדי אשכנזי והשחקנית גל מלכה חוגגות עם בכירי מליסרון בקניון הגדול בפתח תקוה
בכירי קבוצת מליסרון, בראשם אופיר שריד – מנכ"ל קבוצת מליסרון,...