Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

תנופת התחדשות בפ"ת: עשרות פרוייקטים משמעותיים מקודמים בימים אלו ע"י המינהלת להתחדשות עירונית

תנופת התחדשות בפ"ת: עשרות פרוייקטים משמעותיים מקודמים בימים אלו ע"י המינהלת להתחדשות עירונית
קרדיט דוברות עיריית פתח תקווה

ראש העיר רמי גרינברג: "אנחנו משקיעים עשרות מיליוני שקלים בתכנון עתיד העיר, ומובילים את מדינת ישראל בקידום תוכניות להתחדשות עירונית"

 המינהלת להתחדשות עירונית "כרמים" אשר מובילה את תחום ההתחדשות העירונית בפ"ת מקדמת בימים אלה מעל 40 פרויקטים בהתחדשות עירונית. לצד הפרויקטים הנקודתיים שהמנהלת מקדמת ומלווה בהם את תושבי השכונות הוותיקות אל מול הקבלנים והיזמים, היא אמונה גם על מספר פרויקטים תכנוניים – רוחביים שעלות התכנון שלהם נאמדת בעשרות מיליוני שקלים. זאת בהמשך ליוזמת ראש העיר פתח תקוה, רמי גרינברג, עם הקמת המינהלת להתחדשות עירונית "כרמים" לפני כשנתיים.

בין הפרויקטים הרוחביים, מקודם בימים אלה תכנון מסמך המדיניות לרחוב רוטשילד אשר יאפשר תכנון מיטבי של הרחוב בהיבטי התחדשות עירונית, תנועה, חניה, מסחר ועוד. בנוסף, תכנון מפורט למשולש סטרומה- גולדנהירש- בר כוכבא אשר כולל תב"ע מפורטת, שלביות תכנון, עירוב שימושים אינטנסיבי בשל העובדה כי התכנית משיקה לציר הרק"ל ולב המושבה. לצד אלו מקדמת המנהלת גם את התיכנון הרוחבי לשכונת יוספטל הותיקה, מסמך מדיניות לגבי מרכז העיר, תכניות מתאר לשכונות אחדות ורמת ורבר הוותיקות וכן תוכנית מקבילה לתמ"א 38 אשר תקנה כלים להתחדשות בניינית לכלל העיר.

תכנון הפרויקטים המורכבים אשר צפוי להסתיים בין השנים 2022 ל-2024 ימומנו ע"י עיריית פתח תקוה, הרשות להתחדשות עירונית, רמ"י ומינהל התכנון. לצד קידום התכניות הרוחביות, המנהלת להתחדשות עירונית מלווה ומקדמת את הליך ההתחדשות בשכונות יוספטל, עמישב, שכונת אחדות שכונת רמת ורבר ועוד. מדובר בתכניות אשר חלקם כבר אושרו בוועדות השונות וחלקם אף החלו בביצוע לאחרונה.

מנהלת כרמים, שהוקמה ע"י ראש העיר לטובת העמקת תחום ההתחדשות העירונית בפתח תקוה, מתכללת כיום עשרות מתחמים לפינוי-בינוי, הכוללים כ-15,000 יחידות דירות בטווח מימוש של 10 שנים. ב-2019 המליצה הוועדה המקומית על אישורן של 936 יחידות דיור במיזמי פינוי-בינוי, כאשר בשנת 2020 צמח מספר יחידות הדיור שאושרו בפרויקטים אלו ל-1,612 – עלייה מרשימה של 72%.

ראש העיר רמי גרינברג "עם כניסתי לתפקיד אני פועל במגוון אמצעים כדי לקדם את ההתחדשות העירונית אחרי שנים שהייתה תקועה. הקמת המנהלת להתחדשות עירונית כרמים מוכיחה את עצמה וכיום ניתן לראות יותר ויותר פרויקטים של התחדשות המקודמים במרכז העיר ובשכונות הוותיקות. אנחנו משקיעים עשרות מיליוני שקלים בתכנון העיר ובקצב ההתחדשות העירונית שהינו מהגבוהים בארץ. לצד אלו אנחנו לא מתפשרים על איכות חיי התושבים ואנחנו דואגים גם לתשתיות נאותות לרבות מבני ציבור, בתי ספר וגנים וכן גינות ציבוריות ועוד. במסגרת פעילות המנהלת אנחנו מקיימים מפגשים עם תושבי השכונות הוותיקות ובהם אנחנו מסבירים להם אודות ההליכים התכנוניים וכיצד נכנסים להליכים כאלו באופן בטוח. פתח תקוה נמצאת בתנופת התחדשות ואני מאמין כי בשנים הקרובות הדבר ישוקף באופן מובהק. צריך להבין כי בסופו של דבר העירייה והמנהלת לא תלויים בפני עצמם בנושאי תכנון ובינוי אך יחד עם זאת אפשר להגיד כי בעזרת המנהלת אנחנו מקצרים את ההליכים הבירוקרטים מול הרגולטור."

קרדיט דוברות עיריית פתח תקווה
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
טקס יום הזיכרון המרכזי תשפ"ד
אמש, ערב יום הזיכרון, התקיים הטקס העירוני המרכזי בבית יד...
רצים לזכרם בישיבת אמית כפר גנים
השבוע יזמה ישיבת אמית כפר גנים מרוץ לזכר חללי צה"ל...
יום המוזיאונים בפ"ת
כמיטב המסורת, גם השנה המוזיאונים בפתח תקווה פתחו את שעריהם...
עשרת ימי האומה - ברשת אמית לומדים עם ההורים השכולים וקרובי החטופים
לצד המורים ברשת אמית ילמדו גם הורים שכולים שאיבדו את...
בלעדי וראשוני בפתח-תקווה: עופר הקניון הגדול יעניק לראשונה מינוי חצי שנתי חינם לאמהות בחופשת הלידה
עופר הקניון הגדול בפתח תקוה, מקבוצת קניוני עופר, יוצא במהלך...
אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה וחגיגת יום העצמאות – תשפ"ד
"לאור התקופה המורכבת, החלטנו השנה לקיים את חגיגות העצמאות באופן...
חדש בקולולו: שעות שמחות ומבחר מנות אביביות
30% הנחה על כל התפריט בימים א׳-ה׳ בין השעות 17:00-19:00...
כוכבת הריאלטי ליהיא גרינר תערוך סדנאות לעיסוי תינוקות ובייבי יוגה במהלך חודש מאי בעופר הקניון הגדול
הכניסה להורים עם תינוקות - ללא תשלום שייהנו גם מהטבות...
רשת סופר פארם משיקה חנות דגל חדשה ויוקרתית המשתרעת על שטח של כ 800 מ"ר
ההשקעה בסניף סופר פארם החדש נאמדת בכ 3 מיליון ש"ח רשת...
שואפים גבוה
20 תלמידות ותלמידים שאפתנים ומוכשרים השתתפו בקורס הכנה לצבא בתחום...