Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הכל על רילוקיישן למקסיקו

הכל על רילוקיישן למקסיקו
קרדיט PIXABAY

קיבלתם הצעה לעשות רילוקיישן למקסיקו? הולה!! הנה כמה דברים שחשוב מאוד לדעת רגע לפני שאתם מתחילים לדמיין חיים תוססים במרכז אמריקה

הצעה לעשות רילוקיישן למקסיקו היא אירוע משנה חיים במלוא מובן המילה. הסיבה לכך היא ראשית המרחק הרב בין ישראל לבין מדינת היעד. דבר נוסף הוא פערי התרבויות, פערי השפה וכמובן פערי השעות בין ישראל לבין מקסיקו. כל אלו מחייבים חשיבה מאוד מעמיקה לפני שמגיעים לכלל החלטה. כמובן שהתמונה משתנה מקצה לקצה כאשר מדובר במשפחה עם ילדים. הסיבה לכך היא שמעבר לנושא מגורים ועבודה במדינה החדשה, יש לדאוג למסגרות חינוכיות, שכונת מגורים שתספק ביטחון לילדים ועוד רשימה ארוכה של דברים.

נשאלת השאלה מה עושים עם הציוד שיש לכם בישראל? ובכן, רילוקיישן למקסיקו הוא בדרך כלל למספר שנים. כיוון שכך, אם יש ברשותכם דירה, ניתן לפנות את התכולה שלה ולהשכיר אותה, או לחילופין להעמיד את הדירה למכירה. את הציוד שהחלטתם לפנות מהדירה אפשר להעביר למרכזי אחסון למיניהם ברחבי הארץ. מומלץ לוודא שמקום האחסון אכן ישמור על החפצים שלכם באופן מיטבי, אחרת אתם עלולים להיות במצב שלאחר החזרה מהרילוקיישן תיאלצו לרכוש מחדש חלק גדול מהחפצים עקב אחסנה לא הולמת.

אם אין ברשותכם דירה ואתם יוצאים לרילוקיישן במקסיקו, מאוד יכול להיות שכאשר תחזרו תהיו מסוגלים לרכוש אחת. הסיבה לכך היא שעלויות המחייה במקסיקו זולות באופן משמעותי ביותר בהשוואה לישראל והמשכורת שתקבלו תהיה גבוהה סביר להניח. המשמעות היא שתצליחו לחסוך סכום כסף נאה כל חודש, ובסופו של דבר תוכלו לרכוש דירה בישראל כאשר תחזרו, או אפילו הרבה לפני כן.

מבחינת עלויות, שילוח דרך הים הוא אופציית השילוח הזולה ביותר. יחד עם זה, שילוח דרך הים למקסיקו אורך כחודש וחצי, כלומר גם עלותו תהיה בסופו של דבר יקרה. לאור זאת, יחידים אשר עושים רילוקיישן למקסיקו מעדיפים לרוב לקחת איתם מספר מועט של מזוודות ואת יתר החפצים לרכוש במדינת היעד. משפחות אשר עושות את אותו תהליך מחליטות במספר רב מהמקרים לשלוח באמצעות מכולה חלק קטן מהחפצים ואת יתר הדברים האישיים להביא במזוודות אשר מועלות אל בטן המטוס.

אורח החיים במרכז אמריקה בכלל ובמקסיקו בפרט שונה מאוד ממה שאנחנו רגילים אליו בישראל. מהסיבה הזו לעיתים הנחיתה במקסיקו עלולה להיות מלווה בהתרגשות גדולה, אבל גם בקשיי הסתגלות גדולים. כדאי לקחת את הדברים בחשבון, להתחיל את העבודה שבוע או שבועיים לאחר הנחיתה ולתת לעצמכם את הזמן להתרגל למציאות החדשה. אם אתם עוברים עם ילדים, כדאי ללוות אותם אל המסגרות החינוכיות, לוודא שהם עטופים באהבה ובתשומת לב בצעדיהם הראשונים בחיים החדשים של המשפחה. כאשר תרגישו שהם בשלים, תוכלו להשאיר אותם 'בראש שקט' ולהתפנות לעבודה שלשמה הגעתם.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הפתרון הטוב ביותר לנשים וגברים
נשירת שיער היא בעיה אסתטית ורפואית שמציקה לרבים, גם נשים...
מכשיר שמייעל כל סביבה משרדית מתקדמת
בסביבה המשרדית ישנה חשיבות לציוד מתקדם, בייחוד במשרדי רשויות מקומיות,...
המשפחה שלכם זקוקה לטיפול הטוב ביותר
גם כשאתם מתחתנים ברבנות וגם כשאתם מתחתנים בחו"ל בחתונה אזרחית...
כל מה שתרצו לדעת על צוואות וירושות
סיוע מקצועי בעריכת צוואות ומסמכי תכנון עיזבון עו"ד צוואות הוא עורך...
הזמנות ייחודיות לאירועים מיוחדים
במארג המיוחד והמרתק של החיים שמחות הן הדבר שאנחנו הכי...
דוכן פיצות לאירועים
מי שחושב שפיצה לא מתאימה בתור אוכל באירועים מיוחדים לא...
חומרים המשמשים לייצור מצעי יוקרה איכותיים
בעוד שצפיפות החוטים מודגשת לעתים קרובות כגורם החשוב ביותר במצעים,...
כיצד לנהוג כשרוצים לטפל בנכסים ובמקרקעין?
נכסים שונים שיש לכם בבעלותכם מחייבים טיפול משפטי מקצועי של...
איך מודדים חווית לקוח?
תחום ניהול חווית הלקוח – CX (Customer Experience), נמצא במגמת...
מכלול ייחודי של שיקולים ומיומנויות
העיסוק בתהליך כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום כרוך במכלול ייחודי של...