Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

יתרונות של השכרת חדרים לטווח קצר

יתרונות של השכרת חדרים לטווח קצר
צילום pixabay

השכרת דירות מתרחשת באופן תדיר בכל רחבי הארץ לכל אורך השנה ובעלי דירות רבים עושים שימוש בדרך זו על מנת להרוויח כסף בצורה מהירה ובעיקר בטוחה. ככל שמדובר על השכרת דירה אז בדרך כלל תהיה זו השכרה לטווח ארוך, כלומר מינימום שנה שבמהלכה הדירה תושכר למישהו עם אופציה להארכת חוזה לשנה נוספת.

השכרת דירות לטווח קצר צוברת תאוצה בשנים האחרונות ומאפשרת לשני הצדדים בעסקה להרוויח ממנה. המשכיר של דירה לטווח קצר ייהנה מהכנסה גבוהה ושוכרים ייהנו ממגורים ברמה גבוהה במחיר זול יותר משכירת חדר במלון.

יתרונות של השכרת חדרים לטווח קצר
צילום pixabay

למי זה מתאים?

אנשים שמבקרים בעיר, תיירים וגם מקומיים מחפשים מקום נוח ודיסקרטי בו הו יוכלו לשהות לתקופה קצרה וזאת מבלי לשלם כסף רב בבית מלון. ניתן אפילו להשכיר חדרים לפי שעה או ללילה אחד בודד. בנוסף שיטה זו מתאימה גם לאנשים ששוהים בעיר למשך כמה שבועות למטרת חופשה או לרגל עסקים. המלונאים לא ממש אוהדים את התופעה שכן היא נוגסת בפרנסה שלהם וגוזלת מהם הכנסות.

תל אביב, לדוגמא, מציעה כמה אלפי דירות להשכרה לטווח קצר לתיירים בעיקר ועובדה זו מוכיחה שהעסק משתלם וכדאי להשקיע בו. הרשויות המקומיות באזור המרכז דווקא נהנות מן המצב ותומכות בו מהסיבה הפשוטה שההסדר מביא יותר תיירים לעיר וכל תייר שמגיע הרי זה משובח. מסיבה זו רמת האכיפה לגבי שימוש בדירות למטרות נופש היא נמוכה ובקושי מורגשת על ידי בעלי הדירות.

קהל יעד נוסף הוא הזוגות הרומנטיים אשר מחפשים רגע של נחת. בזכות שירותי חדרים לפי שעה הם יכולים לעשות פסק זמן בכל שעה הנוחה להם במהלך היום ולבלות יחדיו זמן איכות. זהו מקום טוב למחוות רומנטיות שונות כמו חגיגות יום הולדת או אפילו הצעת נישואין.

מה חשוב לדעת בנוגע להשכרת דירה לטווח קצר

היות ומדובר על תופעה חדשה יחסית, אז גם רשויות המס  רואות בה בתור מקור הכנסה נאה.  קיימת חובת דיווח למס הכנסה על הכנסות משכר דירה למגורים בסכום של למעלה מ 5000 ₪. שכר הדירה בדירות לטווח קצר יהיה בדרך כלל גבוה יותר. הסיבה העיקרית למחיר הגבוה הינה חוסר היכולת של המשכיר להבטיח תזרים שנתי יציב של הכנסות. ככל שהדירה תהיה תפוסה לאורך כל השנה אז המצב הוא מצוין, אך אין כל וודאות שכך יהיה. בנוסף יש את נושא הביקוש, ודירות לטווח קצר יהיו מבוקשות יותר בעיקר בעונת התיירות.

שוכרים רבים

חשוב לדעת שהשכרת דירה לטווח קצר מביאה אתה התעסקות רבה בכל מה שנוגע לשוכרים שיכולים להגיע גם לעשר בשנה. ניתן לפנות אל מומחה בתחום זה שיוריד מכם את המעמסה ויחסוך לכם את ההתעסקות עם שוכרים.

ישנן גם אפליקציות שונות שמסייעות בתהליך ההשכרה, גביית דמי שכירות ועוד דברים שיחסכו לכם זמן רב.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מערכת הביוב של תל אביב - עומדת בדרישות של עיר דינמית
תל אביב, מטרופולין שוקק חיים על חוף הים התיכון, פועמת...
האם ניתן לסרב לבדיקת שכרות?
אף נהג לא ישמח לראות שחור על גבי לבן שכמויות...
אנשי מקצוע מתחום המשפט
תחום המקיף קשת רחבה של עניינים משפטיים עורך דין חברות הוא...
מעורבות בחברה ובקהילה
לכל אדם יש את הזכות למגורים ראויים, לעצמאות ולמקום עבודה...
הבנת החשיבות של ביטוח תכולה לדירה שלך
כשזה מגיע להגנה על הבית שלך, היבט אחד שלעתים קרובות...
כיצד המצעים משפיעים על איכות השינה?
המשמעות של "יוקרה" ו"מצעים יוקרתיים" היא יחסית מאוד ויכולה להשתנות...
לפרק את האייפון 15 לעומת האייפון 15 פרו: חושפים את ההבדלים
מכשירי הדגל האחרונים של אפל, האייפון 15 והאייפון 15 פרו,...
למה ניילון נצמד נמכר בכמויות גדולות?
ייצור מודרני של ניילון נצמד מאפשר ייצור במגוון גדלים. ללקוחות...
הדרך הבטוחה לסינון נכנסים לבית ולבית העסק
יש חברות, ארגונים ובתי עסק כמו גם בנייני מגורים או...
4 הדגמים המעולים של קיה
קיה מוטורס הינה חברה דרום קוריאנית אשר מייצרת כלי רכב....